Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Frissen (tegnap) műtött/ivarta...

Borcsi02 kérdése:

Frissen (tegnap) műtött/ivartalanított cicám orra teljesen száraz és eléggé csillog a szeme. Lehet hogy lázas?

Figyelt kérdés
Tegnap a műtét után kétszer ivott,többször pisilt is,így nem féltem,hogy kiszárad,de ma már egyáltalán nem kívánta a vizet.Néha összerázkódik,mint aki nagyon fázik.Hétfőn tudom csak elérni az állatorvost..:(
2012. febr. 11. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Mérd meg a lázát (én többször megtettem, a dokitál is láttam ugyanezt). Csavard egy pokrócba ha egyedül vagy, a lázmérőt olajozd meg, dugd a fenekébe. Nem lesz tőle boldog, de simizd közben, vond el a figyelmét. 39,5 c felett lázas a cicó, akkor viszont uzsgyi az orvos.

[link]

2012. febr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és a hasznos infokat!

Még annyit kérdeznék,hogy ha valóban lázas,akkor ez arra utal,hogy valami probléma,gyulladás alakult ki a műtét után?Vagy azt,hogy elkezdett dolgozni az immunrendszer?

2012. febr. 11. 10:48
 3/7 Mailerdeamon ***** válasza:

Először mérd meg a lázát. Azt sajnos nem tudom, hogy műtét után normális-e az alacsony láz, de nem hiszem.


Az is lehet hogy nem lázas, csak elkezdett fájni neki. Eltarthat néhány napig amíg újra a régi lesz, de ha nagyon levert, fájdalmat mutat jobb visszavinni a dokihoz hogy megnézze. Lehet hogy csak fájdalomcsillapítót fog kapni.


Ha lázas, akkor viszont hívjátok fel a orvost hogy mit ajánl, mert embernek való gyógyszerrel nem lehet kezelni.

2012. febr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. febr. 11. 14:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Sikerült időközben megmérni a lázát? Remélem nincs semmi baja a cicónak :)
2012. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akar inni, fecskendőből itasd meg. Oldalt nincs foguk, ott be tudod dugni. Egyébként az hogy száraz az orra, nem mindig jelez betegséget, csak most fokozottabban figyeled, azért tűnt fel.
2012. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Megmértem tegnap a lázát,hát nem volt nagyon boldog tőle:)de úgy néz ki,szerencsére nem lázas.Azóta már sokkal élénkebb,eszeget,jön-megy,mint egy kis búvár a gallérjában:)

Többször ki is akart szaladni az ajtón,de egyelőre még nem szabad neki..

Még 5 nap és varratszedés,addig fél lábon is kibírjuk:)

Köszönöm a válaszokat és az érdeklődést!:)

2012. febr. 12. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!