Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltűnt/SOS/a cicám 2011. 02....

Juci88 kérdése:

Eltűnt/SOS/a cicám 2011. 02. 04én és azóta nincs meg! Kis faluban lakom, szórólapokat is kitettem de senki nem tud semmit. (6 éves gyönyörű nőstény cica) Szerintetek miért nem talál haza? Írjatok cicások!

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 11:46
 1/9 borcsi02 ***** válasza:
100%

Kérdés,hogy ivartalanított cicáról van-e szó.Most indul a párzási szezon,ez eléggé felkavarja a macskákat,még akkor is,ha ivartalanítottak.Jönnek,mennek,csavarognak!6 évesen már szerintem simán hazatalál egy cica,ha kedve támad hozzá és eléggé kiéhezett,és nincs ami megakadályozza ebben.

A mi benti cicánk is eljátszotta ezt 1 hónapja,állandóan kikéredzkedett,és egy este már nem jött vissza.Nem is kell mondanom,mennyire aggódtam,egész éjjel fent voltam,de másnap reggelre sem jött meg.Aztán kiderült,az utcánkban véletlenül bezárták egy garázsba és nem mert nyávogni,csak 2 nappal később,mikor meghallotta,hogy szólongatom az utcáról.

Ahogy írtad,elég szép cica,és lehet,hogy valaki megsajnálta ebben a nagy hidegben,befogadta,ő meg ott ragadt egy időre(mert pl etetik,talált ott más cicákat). Megfagyni tuti hogy nem fog!!!

Párzási időszakban normálisak ezek a kimaradások,van,hogy több hétre eltűnnek.Az is lehet,hogy egy kandúr megkergette és néha ilyenkor időbe telik nekik az újratervezés,hogy hazataláljanak.Ha majd kiéhezik,és megunja a csavargást,hazamegy.

Ha kis faluban laksz,szerintem érdemes újra és újra körül érdeklődnöd, vinni a képet magaddal.Szórólapozással semmire nem mentem,csak a kérdezősködéssel,amit a legközelebbi szomszédokkal kezdtem.

Mikor az én cicám elveszett,nem érdekelt,mennyire zavarok ezzel másokat,végigjártam a környéken akit csak tudtam,és kérdezősködtem.(midig megkérdeztem azt is,van-e olyan sufni,garázs,ahova esetleg bezárhatták volna!!)

Persze lehet,hogy valami rossz történt vele,de ennyi idő után ezt szerintem még egyáltalán nem lehet kijelenteni!!!

A lényeg,hogy bizakodj,egy hét még nem olyan hosszú idő!:)

2012. febr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mailerdeamon ***** válasza:
Egy hét azért már elég hosszú idő még ha párzási időszak is van. A plakátolás jó ötlet volt, ezen kívül felhívhatod még az állatorvosi rendelőket és a menhelyeket is, hátha valaki beszólt hozzájuk hogy cicát találtak.
2012. febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2012-őt akartam írni, bocsi!!
2012. febr. 11. 14:02
 4/9 A kérdező kommentje:

Ivartalanított volt, de félek, hogy a hótól nem tud haza jönni. A többi macskát utálja, nem valami barátságos csak engem szeret! A faluban kérdezősködtem is de senki nem látta, elmondásuk szerint... mondjuk itt elég bunkók az emberek...


Ő lenne a cicusom:::::

[link]


[link]

2012. febr. 11. 14:09
 5/9 borcsi02 ***** válasza:
100%
Igen,a hó lehet,hogy megnehezíti a dolgát,meg esetleg más kóborló macskák.De azért reméljük,tud vigyázni magára,és elkerüli a többieket!Átérzem az aggodalmad,és ilyenkor tényleg magára van utalva a cica,és Te is,mert az emberek sokszor nem segítőkészek,egyszerűen nem érdekli őket egy elveszett macska.Engem olyanokkal traktáltak,hogy biztos elvitték a cicámat,hogy kísérletezzenek vele,pff...Na meg,akinek a garázsába be volt zárva,hozzá 3x csöngettem be és folyton lerázott,csak akkor nyitotta ki,mikor már egyértelmű volt,hogy nyávog a cicus..
2012. febr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 borcsi02 ***** válasza:
Ja,még annyi,hogy lehet,tényleg a hó miatt nem tud hazajönni(bár nálunk nincs túl nagy hó,itt eltakarítják az utakon),és úgy döntött, valahol,valakiknél meghúzza magát.De biztos nagyon szeret téged,és ha tud,hazamegy!
2012. febr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia borcsi!! köszi, hogy ennyit írtál nekem, sajnos még most sem került elő Nyaffi. Tegnap óta megint körbe jártam a falut de semmi. Az utcába is sok a lakatlan ház ahová nem tudok bejutni a kertlábszomszédságba meg szintúgy lakatlan házak vannak sok kóbor kutyával, kicsit sokkot kaptam mikor megláttam a sok dögöt.

Nagyon mérges vagyok, azért még reménykedem, hogy haza jön!

2012. febr. 12. 20:03
 8/9 anonim ***** válasza:

A miénk is eltűnt kb 1 hónapja, olyan 6 év körüli lány cicus :(

Pedig mindig itthon volt, max a kertszomszédhoz járt át vadászni :(

2012. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 borcsi02 ***** válasza:

Az én cicámat is Nyafinak hívják és ledöbbentem,hogy pont ugyanúgy néz ki,mint a te cicád!:)És ő meglett..szóval remélem,hogy ebben is hasonlítanak majd!ne add fel a reményt!!De azért ne is örlődj fel teljesen emiatt,bár könnyű mondani..:(

Sajnos nem tudom,falun milyen körülmények vannak,ahogy mondtad,láttál dögöket is..Bár én mindig azt hittem,ott nagyobb biztonságban vannak a cicák.

Nem szeretnék minden áron hiú reményeket táplálni benned,mert hogy jönnék én ehhez amúgy is,és akármi történt,semmit nem tudhatunk biztosra.De azt gondolom,az olyan cicák,akikkel igazán törődnek,ha tudnak,hazamennek,nem fognak csak úgy lelépni,és szerintem a te cicád ilyen!

Ha mégsem lesz meg valami folytán,gondolj arra,hogy nagyon jó helye és élete volt nálatok,és ez már magában ajándék Nektek és neki is!

Még akkor is,ha sok a kóbor kutya,szerintem a macskák vannak annyira ügyesek,még ha igazi házi cicák is,hogy tudjanak magukra vigyázni.

Nem túl bíztató ez a nagyon rossz idő,meg a hideg,de nagyon drukkolok Nektek!!!

2012. febr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!