Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak milyen étrend...

Borcsi02 kérdése:

A macskáknak milyen étrend kiegészítőkre, vitaminokra van szüksége?

Figyelt kérdés

Az agyonreklámozott,drága márkákról (pl whiskas)elég sok rosszat hallottam,nem beszélve a minimális,pár százalékos hústartalomról,ami nem hiszem,hogy meghaladná az olcsóbb termékek szintjét.

Legszívesebben mindig házi koszttal és főtt nyakkal,nyesedékkel etetném a két cicámat,mert arról legalább tudom,hogy valódi hús,de erre azért nincs napi szinten lehetőségem,ráadásul a cicák is megszokták a mesterséges konzerv ízeket,és úgy eszik azokat,mint a drogot..az igazi húsra néha csak fanyalognak.

Eddig teljes nyugalommal vettem a drága és jó minőségűnek hitt konzerveket

(nem prémium,azt nem tudnám rendszeresen finanszírozni),mert azokban a leírás szerint több vitamin is található,de nem tudom,ez mennyire igaz,ráadásul úgy tudom,húgykövet okozhatnak.

Kombináljam az étrendjüket konzervvel,hússal?Egyéb vitaminok?Taurin?


2012. febr. 12. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jó minőségű táppal etetsz (Royal Canin, Brit, Eukanuba, Hill's... stb), nem kell semmiféle vitamin.

Nagy kiszerelésben ezek sem drágák, sőt, jobban ki lehet velük jönni, mint a viszkászfrizkíz fosokkal.

A hús is nagyon jó ötlet. Nem baj, ha húzzák a szájukat, először add nekik keverve a régi konzervvel, majd fokozatosan jöhet egyre több a húsból.


Taurin eleve van a jó minőségű tápokban, így arra sincs külön szükség. Konzervről meg nyugodtan le is szokhatsz, valóban nagyon drága (még a leggagyibb is drága, havi szintre lebontva) és semmi tápértékük nincs, kb. olyan, mint a gyereknek a csoki. Szereti-szereti, csak nincs értelme, sőt. Hússal jobban kijössz, nyakat, csirkecombot, pulykaaprólékot aprópénzért vehetsz, csak megfőzöd és kész. Hozzá veszel 10 kiló jó minőségű tápot, ami elég kb. 6 hónapra és kész.


Ha utánaszámolsz, te is rájössz, hogy vitaminokkal, konzervvel, még drágábbra jössz ki, mintha minőséggel etetnéd.


Járj végig sok-sok netes tápfutárt. Sok sikert!

2012. febr. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm,ez így tényleg jól hangzik.Nekem is volt egy olyan rossz érzésem,hogy hiába eszik jó étvággyal a konzervet, talán mégsem elégséges ez a fejlődésükhöz..

A gond az,hogy már 10 hónaposak,és kiskoruk óta külön tálban mindig oda van készítve a száraztáp,de nem eszik egyáltalán!!:(

Pedig a foguknak is jót tenne..

Egyedül a whiskas tápra ugrottak rá,mint valami kis raptorok,de gondolom az aromák miatt..

Próbálkoztam azzal,hogy egy-két napig nem adtam nekik mást,hátha elkezdik enni(azon az alapon,hogy ha igazán éhesek,azt is megeszik),de inkább hozzá sem nyúltak,hanem rimánkodva,nagy szemekkel jöttek utánam,leskelődtek a hűtőbe,én meg megsajnáltam őket,és adtam a konzervet...

Megszokták,hogy mindig van valami főtt hús,stb..

Ennyi idősen hogy lehetne megszerettetni velük a szárazat?

2012. febr. 12. 16:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Keverd neki össze a tápot egy kis húslevessel, vagy hússal, konzervvel.
2012. febr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,elég buta vagyok,hogy erre nem gondoltam:)
2012. febr. 12. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!