Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog éjjel? Abba...

Miért nyávog éjjel? Abba fogja ezt hagyni?

Figyelt kérdés
2 napja van velünk a sziámi cicánk. Nappal elég sokat nyávog, de ez nem zavar. Csak az a baj, hogy éjjel sem lehet tőle aludni. Ez volt a második éjszaka.
2012. febr. 15. 09:45
1 2
 1/12 anonim válasza:
Azert mert a macskak a ragadozo eletmodban eltek regen a haziasitasuk elott es tanultuk hogy a macskak mindig ejjel vadasznak.Az is lehet hogy a macsek ejjel egyedul erzi magat mert mindenki es minden allat elmegy aludni vagy valahova es igy egyedul erzi magat es igy hivogat magahoz meg ebren levo allatot, embert.Es addig csinalja ezt amig nem lesz az ejszaka soran egy un. tarsa.A harmadik ok pedig az lehet hogy ehes vagy valamilye faj.
2012. febr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Egyébként kortól függetlenül a sziámi a legbeszédesebb cicafajta.
2012. febr. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. 4-5 hónapos. Ez nem valami bíztató. Remélem abbahagyja, mert mert szegénykém kénytelen lesz egyedül lenni éjjel.
2012. febr. 15. 10:04
 4/12 Mailerdeamon ***** válasza:

Azért nyávog mert még csak két napja van veletek, ez teljesen normális. A én felnőtt macskám is nyávogott pár napig mikor befogadtam. Vegyetek füldugót és várjátok ki a végét. Sajnos nem lehet rákényszeríteni hogy ne nyávogjon, meg kell várni míg megszokik nálatok.


Ha nektek nem gond odahívhatjátok magatokhoz este, hátha abbahagyja.

2012. febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hozzánk nem jöhet oda, mert a szobába nem engedjük be. Főleg nem az ágyba.
2012. febr. 15. 10:41
 6/12 anonim ***** válasza:
Hol lakik? Az udvaron?
2012. febr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem, hanem az előszobában, és a konyhában, egyedül a szobába nem jöhet be , mert ott padlószőnyeg van.
2012. febr. 15. 12:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy, mert a sziámi nem egy átlagos házimacska, érzékeny és nagy szüksége van a gazdi közelségére, úgyhogy nem fog örülni a kitiltásnak, így egy darabig számíthattok a nyávogásra.
2012. febr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha-ha, ő fog győzni, hidd el. Én egy éve hoztam egy fiatal mentett cicát. Hetekig minden hajnalban úgy 4 óra körül elkezdett nyávogni, végül füldugót használtam, míg egyszer egy véletlen ötlettől vezérelve adtam neki enni, gondoltam, addig is befogja a száját :) Kiderült, szegény éhes volt olyan korán. Megpróbáltam én, hogy nem kelek fel, de végül ő győzött: ha nyugodtan akarok tovább aludni, adok neki enni, lefekszik és alszik ő is.
2012. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hehe, tényleg ő fog győzni, a sziáminál nincs hangosabb és akaratosabb fajta! Az a "MAU!-MAU!-MAU!" monoton módon, akár órákig...! :-) 12 éve van sziámim! Viszont jó jel, hogy nagyon szeret és veled, veletek akar lenni. Azt lehet csinálni, hogy este rengeteget kell vele játszani, és akkor elfárad, talán jobban, többet alszik. De tényleg kezdjetek el felkészülni rá, hogy ezzel a cicussal nem nagyon lehet kompromisszumot kötni, és vagy engedtek neki, vagy ha kizárt, hogy veletek töltse az éjjelt - gondolom - megy a cica tőletek. Azt kell megérteni, hogy az a macska 200%-os szeretetre van beprogramozva, és ő mindig (MINDIG) veletek akar lenni, látni akarja, amit csináltok, stb. Ő így működik.
2012. febr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!