Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nem kakil miért?

A cicám nem kakil miért?

Figyelt kérdés

Megmentettem(a történet hosszú)egy kicsi cicát aki aligha egy hetes.Ki van nyílva a szeme, rajta kívül van két testvére,de árvák.Mindnek van már gazdija.Az anyjukat felgyújtották...És az én kicsimnek hiányzik a mamája folyton nyávog,nem kakil.Pedig kevés tejet,felhígítok vízzel,majd langyosra forralva cumisüvegből adom neki...És egynap kétszer is megszoptatja az egyik anya macska.Lehet,hogy az elején túl sok tejet adtam neki?Segítsetek.

KÉP: [link]


2009. jún. 4. 14:31
 1/9 A kérdező kommentje:
2009. jún. 4. 14:32
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Etetés után nedves WC-papirral (vagy valami más puhább anyaggal) ovatosan törölgesd a végbélnyilást, (ezzel azt utánzod, amikor az anyamacska nyalogatja) mert ez váltja ki az ingert, enélkül nem tud kakilni.
2009. jún. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy megfelelő minőségű tejet adtál neki.
2009. jún. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Törölgesd meg a hátsóját nedves frottírtörölközővel,akkor fog üríteni,mert a pici macsikat a mamájuk ezzel serkenti ürítésre.Lehetőleg minél gyorsabban,hogy ne kínlódjon tovább szegény!!

Jah,és persze utána takaríts:)

2009. jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%
mert hüje
2009. jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyen pici cicák még nem tudnak egyedül kakilni, sőt, én azt is hallottam, hogy egy-két hetesen még egyáltalán nincs székletük. Ez utóbbi nem tudom, igaz-e, de minden esetre evés után puha, nedves ronggyal finoman masszírozni kell a pocijukat és a feneküket, csak így fog menni, az anyjuk is ezt csinálja a nyalogatással. Enélkül elpusztulnak!!
2009. jún. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen még nem kakilnak. Én a kiscicámat (akit én neveltem, bár sajnos másfél hónaposan meghalt genetikai betegség miatt:( ) sosem törölgettem, 4 hetesen kakilt először egy picit, mikor már nem csak tejet kapott, hanem direkt kiscicáknak való tápot. Akkor már volt mit kakilnia. Ne aggódj, menni fog, de ha siettetni akarod, akkor gyengéden masszírozd a végbelénél valami puhával.
2009. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat a tejetz megnéztük,és jó mínőségű.Minden tanácsot követni fogok.:)
2009. jún. 4. 15:03
 9/9 A kérdező kommentje:
Bejöttek a tippek,és már pedig kakilnak olyasmiket mint a nyúszik csak nem gömbölyűt!:)Köszííí.
2009. jún. 5. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!