Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyikek a legjobb macska-eled...

Melyikek a legjobb macska-eledelek?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék a véleményetekre, melyikek a legjobb száraz ill. alutasakos eledelek? Esetleg házilag mi lehet neki a legjobb?
2012. febr. 21. 11:05
 1/3 anonim válasza:
Őszintén szólva Acana, Orijen. Tudom hogy baromi drága, de érdemes megvenni, hisz napi adagra számolva olcsóbbra jön ki (130-160 Ft/nap, max 10 dkg kell adni/nap), arról nem is beszélve, hogy csupa hús, nem gabona. A TV-ben reklámozottak max 4% hústartalmúak, azok is nyesedék, meg miegymások. A zacsi hátoldalán nézd meg, mindig az első hozzávalóból van benne a legtöbb aztán a többi. Házi kaja: 3/4-e fehérje(belsőségek,szardínia konzerv,májkrém, főtt tojás,farhát,csirkenyak szárny) 1/4 zöldség(répa,borsó),rizs,tészta,kukoricadara, só. Kicsi élesztőt, almát is keverhetsz bele. Tej meghajthatja, a tejfölt,joghurtot,kefírt szeretik. Akár mindezt maradékokból is össze tudod állítani.
2012. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ezeket adom a cicámnak:

Szárazeledel:Cat Chow,Friskies,Topix,MultiFit(Friskies-en kívül mindegyik középkategóriás)

Ritkán adok neki alutasakost,inkább konzervet szoktam venni.Konzervből Topix,Fiesta,fit+fun,Felix.

Ezen kívül jutalomfalatot,sajtot,joghurtot valamint nyers vagy főtt húst szokott kapni.Némelyik állateledelboltban lehet kapni csirkenyesedéket,csirkeszárnyat stb. az nagyon olcsó.Nálunk a csirkenyesedék kilója 200ft körül van.Picit megfőzöm,és úgy adom neki.

2012. febr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A fentebb felsoroltak közül egyik sem jó minőségű sajnos. Kivéve a nyers, főtt húsok.


El kell olvasni mi van benne! A macska húsevő állat. Ezeknek a tápoknak a nagyrésze cask adalék, színezék, Cukor, állati melléktermék.

Olcsónak olcsó, az igaz. Csak a minősége nem jó.


Pl a taurin nagyon fontos a szívműködéshez és látáshoz. Nagyon fontos számukra pár vitamin is pl.: A, E, stb...

Olvass utána!

Ne etesd vackokkal.

Keményítőt nem tudja lebontani a szervezetük. Pl rizset, cask nagyon alaposan megfőzve lehet adni és ritkán. De pl ha túl sok májat eszik, az is káros.

Nyugodtan kérdezz meg állatorvost.

Nem kell rám hallgatnod, de ne hallgass másra sem.


A jó minőség drága, de meg lehet fizetni azért - és szerintem az egészség megér minden pénzt. És sokkal kifizetősött is, mert kevesebb kell belőle.


Fontos vitamonokat, ásványokat, stb. vonnak meg az állattól ilyen étkeztetéssel.


A legegyszerűbb ha megnézegetsz pár oldalt

zooplus.hu zoofast.hu ezek mind jó minőségű tápot árulnak, és olcsóbban!


De beszélj állatorvossal mi lenne neki a legjobb.


Én Bozita (tele van taurinnal, szinte színhús), Almo Nature, Leonardo, Royal Canin, Cosma, Animoda von Feisten, Feringa nedves tápot adok reggel este 50g-ot, és napközben van kitéve neki száraz Royal Canin, vagy Taste of Wild, de kaptak már Orijen, Iams szráaztápkat is.


Olvasd el mi van bennük.


Boldog hosszú életet nektek!

2013. máj. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!