Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák hallgatnak a nevükre?

A macskák hallgatnak a nevükre?

Figyelt kérdés
1 hete kaptam kettő kiscicát el akarom nevezni őket valahogy csak nem tudom érdemes-e, fognak-e rá hallgatni később!!!?
2009. jún. 6. 15:21
 1/9 anonim válasza:
igen
2009. jún. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fognak.

Csak ne válassz túl hosszú nevet.

2009. jún. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen,valahogy a csengése alapján megkülönböztetik,hogy az az ő "hivó nevük"!!Viszont készülj fel,az első pár hét nagy bunyózások és függönyön lógások ideje lesz,nekem is két cicáim van,és már túlestem ezen! :) Viszont mindennél jobban imádom őket,neked is ezt kívánom,hogy szeretsd őket!
2009. jún. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

persze..úgy kell megtanítani, hogy amikor adsz neki enni, akkor közben mondod neki a nevét, simogatod..így jó dologhoz tudja kötni.

talán hülyén hangzik, de én az első héten mindenre a nevét mondtam a macskának..ha pl mutattam neki egy játékot, akkor is, vagy csak ha beszélgetni akartam vele, akkor is. : D.

2009. jún. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, de hogy maga a névre vagy a hangsúlyra nem tudom.


Nagyanam a szomszédunkba lakott és mindig volt 2-4 macskája. ´Minden nap fözött ránk és ha otthon voltunk együtt ettünk. Mikor a macskák meghallották hogy mama nálunk van már sorba álltak az ajtóban, és mikor a mama elindult haza mindig mondta hogy "na gyertek nyüvesek" a macskák mint egy start jelre elindultak haza felé még akkor is ha a mamának valami eszébe jutott valami pl vissza menni anyuhoz vagy megállt még beszélgetni, a macskák értették azt hogy "gyertek nyüvesek"


söt otthon bármely idegen macskának azt mondom hogy cicccc az felfigyel rá, és álltalában oda jönnek.´külföldön élek de itt a az idegen macskák még a fejüket sem fordítják oda a ciccre, semmi reakció.

2009. jún. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igen, főleg arra amelyikben szerepel a c betű
2009. jún. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
az én cicámat Kittinek hívják, és már nagyon pici kora óta velem van, nagyon vigyázok rá és ezt érzi is, mert szeret. Ha megszeretteted magadat velük és a nevükön szólítod őket mindig akkor természetesen fognak, ebben persze közrejátszik a hangod is amit felismernek, de érdemes nekik nevet adni:)
2009. jún. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen igen...Bár inkább a hangsúlyból érzik,hogy hozzá beszélsz...
2009. jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
igen az én cicám neve cila és hallgatrá
2009. jún. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!