Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elvettem a szabadságukat?...

Lizi 40 kérdése:

Elvettem a szabadságukat? Többi lent!

Figyelt kérdés
Egy hónapja vannak bent, kandúrka és kis húga közel 6 hónaposak. Premier hamit kapnak, külön fűtött szobájuk van kaparóvárral cicáknak berendezve, napi millió simi + Tv nézés, macska nátha kikezelés majd kombinált oltás, jövőhéten ivartalanítás (kicsit csúszik, mert félek tőle), de a kandúrkám sokat nyávog mert egy értelműen kiakar menni, ha kiengedném a kertbe vissza jönne?, a doki azt mondta hogy ne tegyem?!!! Nem akarom börtönbe zárni őket, de egy hónap alatt, négy 1 évesnél fiatalabb cicát ütöttek el a ház előtt. A kis cicák előtt megpróbáltam kikezeltetni a szomszéd cicáját aki mérget evett (mert nekik orvosra nem volt pénzük), de nem sikerült, 1 hónap kezelés után elpusztult. Nagyokat játszanak bent a cicusok, de lelkiismeret furdalásom van, valaha megszokják?
2012. febr. 26. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze,hogy meg fogják szokni. A 6 hónapos kandúrkád valószínűleg azért akar olyan nagyon kimenni, mert kezd ivarérett lenni. Ivartalanítás után szerintem teljesen megfog nyugodni.
2012. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszod :-)
2012. febr. 26. 12:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem vetted el a szabadságukat, hiszen így nagyobb biztonságban vannak!

Szerintem is az a gond, hogy kezdődik a párzási időszak. Minél hamarabb ivartalanítsd legalább az egyiket! Miért félsz egyébként? Kicsit macerás, főleg nősténnyel az utána lévő pár nap, de nem lesz semmi bajuk, hamar túl lesznek rajta. Ha nem engeded ki a kislányt, akkor kezd a kandúrral, ők sokkal hamarabb gyógyulnak.

Viszont, a Te cicáidat érdekli a tv? Az enyém le se tojja. Kiskorában a forma1 izgatta, el akarta kapkodni az autókat :D

2012. febr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aranyéletük van nálad : ) Bár minden cica ilyen bánásmódban részesülne.
2012. febr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kedves és megnyugtató válaszotokat! 18 évig kutyás voltam, nem igazán értek a cicusokhoz (bár már sokat fejlesztettem a tudásomat velük kapcs.) a lelkiismeretem nem engedte, hogy kint hagyjam őket mondván lesz ami lesz, de ez az ivartalanítás... nagy levegőt veszek és megcsináljuk black cats-ek :-)))
2012. febr. 28. 15:26
 6/7 A kérdező kommentje:
3/5 igen Tv-nek szuper cukik, ott ülnek előtte és jár a fejük mint a tenisz meccsen a moz
2012. febr. 28. 17:12
 7/7 A kérdező kommentje:
:-))) remélem ezt a cuki viselkedésüket megtartják!
2012. febr. 28. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!