Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy birnám megfésülni a macskám?

Hogy birnám megfésülni a macskám?

Figyelt kérdés

Egyszerüen nem engedi.Elszalad vagy szétszedi a kezem!Már tiszta sebb vagyok!Nagyon húlajsztja a szőrét az egész szobámat macskaszőr boritja.A szőnyeget,a pokrócot mindent.próbálom egy kicsit átfélsülni hogy kevesebb huljon ki,meg ne nyelje le mosdás közben,de nem engedi!Van valakinek valami ötlete?(a fürdetést leszámitva,mert a vizet is utálja)Mostmár nagyon mérges vagyok!

Még azt hozzáteném hogy:

-Házi macska(közepes hoszuságú bunda)

-Kandur

-Kb.7 hónapos

A családom szerint a hormonok miatt vedlik mert most kezd ivaréreté válni meg a tavasz miatt is,de már legalább egy hónapja szenvedek a szőrel!Medig fogja ezt csinálni?

Kérem valaki adjon ötletet!:)



2012. febr. 26. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
ha jól tudom lehet vásárolni olyan kesztyűt amivel ha simogatod leszedi róla a felesleges szőrt vagy is amit hullajt és a kesztyűhöz tapad
2012. febr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fogd meg a nyakán a bőrt, úgy kordában lehet tartani. A szőrhullásnak nincs köze az ivaréretté váláshoz, inkább a közelgő tavasz miatt válik erősebbé a vedlés.
2012. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Már próbáltam ugy megfogni de akkor mégjobban bevadul!

Medig fog még tartani a vedlés?

2012. febr. 26. 17:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Háth az én cicám még Októberben is hullajtja a szőrét, bár mondjuk az enyém eléggé hosszúszőrű..
2012. febr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Benti macska gyakorlatilag egész évben vedlik. Nekem kettő van, rövidszőrűek, de teknőctarkák és az aljszőrük szürkés, amitől úgy nézett ki a lakás, mintha nem lenne takarítva, mert gombolyagban állt a szőr. (allergiám miatt nincs szőnyegünk, a parkettán kisodródott a falhoz). Pár hónapja vettem Furminator fésűt, azóta szinte megszűnt a gond. Hetente egyszer átfésülöm őket, a Furminator kiszedi az elhalt aljszőrt. Nálam is az egyik utálja, de nekem a "nyakbőrös" megfogás bejön. utána rögtön kap a kedvenc jutalomfalatjából, így megbékül. Bár a múltkor a fésülés végén odament a másikhoz és lehúzott neki egy fülest :))
2012. febr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És hozzáteszem, hogy az én cicám kint van télen-nyáron, úgyhogy ezért télen vastagabb a bundája, mintha bent tartanám, és gondolom akkor ezért több idő, mire ezt levedli. Ha meg bent tartod, akkor gondolom rövidebb idő alatt fog ez megtörténni.
2012. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért van ez. Az én macskám imádja ha fésülöm. Dorombol és elfekszik.
2012. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
az enyém ey kis oroszlán(már a neve is azt jelenti (Szimba))Hát majd megpróbálom jutalomfalattal remélem sikerülni fog.:)
2012. febr. 28. 19:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazából a fésüléshez kiskora óta kellett volna szoktatni.Azt is meg próbáljatod,hogy le teszed a fekhelye mellé a fésűt.És mikor hozzászokott akkor próbüld fokozatosan fésülgetni.Elöször csak lassan közelíts ha karmol hagyd elöbb utobb talán meg tanulja,hogy nem rossz a fésülés. (Az én macskám az mint mondtam imádja ha leteszem a fésűt akkor oda dörgölözik szó szerint fésülködik)
2012. febr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ok majd megpróbálom!
2012. márc. 2. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!