Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az eddig szobatiszta 6 hónapos...

Az eddig szobatiszta 6 hónapos kandúr cicám újabban csak választható opcióként használja az almot. Ötletek?

Figyelt kérdés

Amikor meghoztuk, semmi baj nem volt vele, egyből alomra járt. Aztán az utóbbi 1 hónapban rákapott arra, hogy akár hova odapottyant, ahol épp rájön... Illetve mindig ugyanarra a 2 helyre jár. Kezdetbe azt hittem, talán finnyás, és sűrűbben kell neki cserélni az almot, de nem sokat változott a helyez ezután sem. Pisilni is mindig 2 megszokott helyre megy, és az istenért se tudom vele megértetni, hogy ezt nem szabad. Minden nap többször is felmosunk Domestosos vízzel, eltüntetjük a szagát, de mégis visszamegy ugyanarra a 2 helyre.

A párom kezdett besokallni tőle, ezért napközben, amikor jobb az idő, már inkább kiengedem a kertbe... de akkor sem a kertbe végzi el a dolgát, hanem a teraszra. Ott is kiválasztott magának 2 sarkot, és arra a kettőre jár. Érdekes, mert pisilni már lemegy az udvarra, de kakilni csak a teraszon kakil, és egyszerűen már nem tudok mit csinálni. :S

Miért lehet ez? Eddig semmi baj nem volt vele, szobatiszta volt, mindig szépen alomra járt, most meg hol bele, hol mellé... mikor épp hogy van kedve. Mivel lehetne erről leszoktatni? Egyáltalán, mitől alakulhatott ez ki nála?


Tippek? Ötletek? Nagyon örülnék egy kis segítségnek, mert már tényleg nincs semmi ötletem és egyre jobban el vagyok keseredve! :(


2012. febr. 28. 17:18
 1/9 kakaonelkul válasza:
0%
szerintem tedd bele a fejet az urulekebe hogy tanulja meg h nem szabad csak az alomba szarnia meg hugyoznia
2012. febr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kezd ivarérett lenni, jelölget. Gyorsan ivartalanítani kéne,mielőtt teljesen hozzászokik
2012. febr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
heréltesd ki, mert ivarérett lett.
2012. febr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Felhívtam az állatorvosunkat, és előjegyeztettem a cicát műtétre. Holnap visszük.

Remélem, ez megoldja a problémát, mert már tényleg nagyon elkeserítő a helyzet, és lassan nem győzök utána takarítani.

Köszönöm még egyszer a tanácsokat. :)

2012. febr. 28. 18:46
 5/9 anonim ***** válasza:
gratulálok, felelős állattartó vagy :)
2012. febr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Remélem, ez megoldja a gondunkat. Nagyon szeretjük a cicát, de a párom egy kicsit kevésbé tolerálja az ilyen kis "baleseteket" és tényleg jó lenne, ha a cicó megint szobatiszta lenne, mint kezdetben. :)

Mindenesetre drukkoljatok nekünk! :) És még egyszer köszönöm szépen a segítséget!

2012. febr. 28. 19:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is 6 hónapos korában kezdte a jelölgetést, mi is azonnal vittük orvoshoz, azóta meg is szűnt ez a problémánk teljesen. Azóta egy ilyen balesetünk sem volt :) Hálistennek :) Hogy van a cicód? Túl van a műtéten?
2012. márc. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg vagyetek mégegy almos tálcát neki. jobb ha több van. Tegyétek nyugodt, nem forgalmas, kissé eldugott helyre. vagy akár annak a közvetlen közelébe ahov csinálni szokta.

A pisit megértem, hogy elkezdte, mert ivarérett, de arról még nem hallottam, hogy a kaka is ebbe a kategóriába tartozik.

2012. márc. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Igen, a cicus már túl van a műtéten. :) Szerencsére nagyon jól viselte, az altatásból is hamar ébredt, és nem volt semmi probléma. 2 hét múlva megyünk vissza az orvoshoz kontrollra. :)

Kipróbáltuk, hogy odateszünk neki még egy alomtálcát, és azóta egyszer sem történt odabent "baleset". :) Nagyon örültem neki, hogy inkább a 2. almostálcát használja, semmint a csempét! :D

Viszont a teraszról még sajna nem sikerült leszoktatni, de arra gondoltam, hogy esetleg veszek ilyen "macskariasztó" spray-t, és befújom vele a teraszt. Erről mit gondoltok? Ez megoldhatja a problémát?

Illetve kérdeztem a dokit is, és ő azt mondta, ritka esetben, de előfordul olyan, hogy a kandúr a székletével is "jelölget", de most, hogy a cicám ivartalanítva lett, legfeljebb 1 hónapon belül ki kell ürülnie a hormonoknak a szervezetéből, és talán elhagyja ezt a rossz szokását.

Szerintetek azért megpróbáljam a sprayt, vagy várjam ki azt az 1 hónapot?

2012. márc. 3. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!