Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Veszélyes-e a nyakörv macskáknak?

Veszélyes-e a nyakörv macskáknak?

Figyelt kérdés
A bolha irtró nyakörvek nem veszélyesek? Úgy értem ha mondjuk be akad aa fán? Vagy fenn akad?
2012. febr. 28. 19:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha kijárós a cica és mászkál veszélyes helyeken, akkor jobb a csepegtetős megoldás. Bár szerintem amúgy is jobb.
2012. febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ő kint tartott cica. Fára mászik,futkos.
2012. febr. 28. 19:34
 3/14 Joros krisztina Tina ***** válasza:
veszejes csepegtetot kell hasznalni hogy ne akadjon fel!
2012. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 rabbits ***** válasza:
Macskáknak annyira nem javasolt a nyakörv mert ha kimegy a házból akkor Pl.: ha valahonnan ugrik le és valami mellette kijjebb van mint ő gondolta akkor beakadhat és komoly sérülést vagy halált okoz!!
2012. febr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem szorosak ezek nyakörvek ..
2012. febr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 borcsi02 ***** válasza:

Ez engem is érdekelne!Elvileg vannak olyan nyakörvek,amiken a hátizsákokhoz hasonló csatok vannak,amik kioldódnak erősebb húzástól,és lecsatolódnak a cicáról.

Igazából vettem is ilyet,de nem merem ráadni a cicáimra,mert én próbáltam húzogatni azokat,és nem annyira könnyen oldódtak!Bár lehet,azért,mert még újak.

Igaz,ezek csak 900 ft-osak voltak,és azt hallottam,ennél jóval drágább kategóriák azok,amik igazán jól működnek.

Viszont a mi dokink azt mondta,amikor még rugalmas bolha nyakörv volt a cicákon,hogy azt is vegyük le,mert tényleg fennakadhatnak,még ha csak pár százalék esély van is erre.

Mindenesetre én szeretnék kapszulát tenni a cicák nyakába,névvel,címmel,mert errefelé sokan visznek haza az utcáról macskákat csak úgy..:(

2012. febr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Találtam egy nyakörvet ami megoldás lehetne a problémára.

"


Rogz macskanyakőrv

A ROGZ által kifejlesztett SAFELoc rendszernek köszönhetően nem kerül bajba a macska ha nyakőrve bármilyen ágba vagy akadályba beakadna mert az kinyilík! A ROGZ egyedülálló fejlesztésének köszönhetően beállíthatod, hogy a csatt milyen terhelésnél nyisson ki, macskád aktivitásának figyelembevételével. "

két helyen néztem az egyiknél sokkkal drágább volt úgyh belinkelem az olcsóbbikat:

[link]

2012. febr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A cicáknak készült bolhanyakörvek a (jobb minőségűek) úgy vannak kialakítva, hogyha fenn akad kitudja húzni a fejét. Ne aggódj. Nekünk nem egy macskánk van/volt mindegyiken mindig volt bolhairtó és soha semmilyen bajuk nem volt. Mostmár így alakítják ki a bolhairtókat. De mindenképp érdemes egy jobb minőségűre, drágábbra beruházni, mert amelyik nagyon olcsó, az olyan is.

2012. febr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én biztos nem adnék a cicámra semmilyet sem! Gondold csak el ha mondjuk kutyák kergetik és át akar bújni egy drótkerítés alatt. Ha nincs rajta semmi simán átbújik. Ha rajta a nyakörv - bármilyen - az fennakad és nem tud továbbfutni. Ha ki akarja húzni belőle a fejét azt csak úgy tudja h hátratolat a kutya meg már el is kapta. Egyszer a bennti cicám bolhás lett és akkor én is vettem neki gumisat, de abból is nehezen tudta kihúzni magát (akkor még nem voltak cseppek). Sok időbe telik ,és ez kinnt "élesben" amikor az életéről van szó sokkal veszélyesebb, ott minden másodperc számít.

Szerintem nagyon veszélyes!!!!!!

2012. febr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A bolhanyakörv nem ér semmit a macskánál, pont amiatt, hogy lazára kell hagyni. Így vígan elporoszkálnak alatta a bolhák, amik a szemzughoz járnak inni. Inkább csepegtetés, az a kullancs ellen is jó.
2012. febr. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!