Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 13 éves sziámi cicám,...

Van egy 13 éves sziámi cicám, aki eddig lakásban élt, de kertes házba költöztünk, tavasztól szeretném kiszoktatni úgy, hogy kint egyen/igyon, WC dolgait is kint végezze el. Hogyan tudom ezt megtenni a számára legelviselhetőbben?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szívtelen, de most babavállalásra készülünk, így nem maradhat bent, ráadásul van már kert is, ahol el tudna lenni szépen. Ugyanúgy gondoskodnék persze róla, csak nem lenne bent, és nem aludna velünk.

2012. márc. 2. 11:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Miért zárja ki a gyerekvállalás a macskát? Ezt sosem értettem.

De a kérdésre válaszolva ez elég rossz ötlet. 13 évig élt lakásban, nem tanult meg a kinti környezetből semmit. Nem tudja, hogy kell megvédenie magát, nem tud fára mászni, nem tud semmit. Ráadásul eléggé benne van a korban.

2012. márc. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 TailorM válasza:
18%

Szerintem nyugodtam kiszoktathatod, ha jobb idő lesz, biztos érdekelni fogja a házon kívüli világ. Csinálj neki egy védett sarkot a ház egyik külső sarkában, ahova nem esik be az eső, kis cicaházzal, pokróccal, száraz eledellel és vízzel. Ha reggel és este ugyanabban az időpontban adsz neki enni, akkor a macska is megszokja, hogy kint is ugyanakkor van reggeli és vacsora :-D, azokban az időszakokban biztos haza fog térni.

Amúgy miután kitetted, úgyis látni fogod rajta, hogy jó neki kint vagy vágyik vissza a házba.

2012. márc. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Amúgy nem zárja ki a gyerekvállalást, csak azért kell kiemelten vigyázni, mert a kakis lábacskával felsétál a kanapéra, ahonnan én be tudom vinni a kórokozókat a szervezetembe, és nehogy a leendő gyermekem vagy már meglévő magzat lássa kárát.

Meglátom, hogy viseli, először biztosan keserves lesz, neki és nekem is:-( Talán majd meglátja a jó dolgokat is, és ugyanúgy szeretni fogom! Ha nem kolbászol el, mert jó ott neki a nagy kertben, akkor baja sem lehet. De az igaz, hogy ismeretlen neki a külvilág, majd segítem!

2012. márc. 2. 12:19
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ne haragudj én tényleg nem akartalak megbántani, és ezt most is tartom, de:


Nem vagy otthon olyan szempontból a macskatartásban, hogy milyen is egy kinti macskával az élet. 17 éves a sziámi és 1 éves a sima kevert házi macskám. Kinti-bentiek.


Egészen pici koruktól kezdve szoktatva voltak a kint léthez, ráadásul két kutyával élnek együtt. Tudják mi a fű, a kutya, az autó, tudják milyen fára mászni, tudnak kommunikálni más macskákkal. A tiéd ezeket nem tudja, és nem is lesz ideje megtanulni.

Az enyémek macskaajtón közlekednek. A sziámit ha hideg van, esik az eső, vagy kicsit fúj a szél, ki se lehet robbantani a házból. Ők ilyen fajták, benti létre valók.


A toxoplazmózison, ha 13 éves a macskád, és te takarítod az almot, már régen átestél, így immunis vagy. De ezt egy egyszerű vizsgálattal ki lehet deríteni. A macskától max férges lehetsz, de ha rendesen van féreghajtva, akkor ez is kizárva.


Nem értem: hogy lehet kakis a macskád lába? Az életben nem láttam még ilyet, hogy egy macskának kakilás után olyan maradjon a lába.


Egy macska nem marad a kertben. Egy macska, megy, csavarog, nem tudja, hogy ez a mi kerítésünk ennél tovább nem mehetek. Ráadásul a tiéd még pluszban halálra is lesz rémülve, gyakorlatilag mindentől ami kinti. Ja, és azt is vedd figyelembe, hogy a macska nem a gazdához ragaszkodik, hanem a helyhez. Ha elköltöztök és rögtön kirakod, le fog lépni mint a szél.


És akkor nem ismétlem maga, hogy ugye egy 13 éves macskáról beszélünk...

2012. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Lizi 40 ***** válasza:
100%
Bocsi, de nincs "kinti területre" képezve. Azt gondolom ez nagyon rizikós, főleg ennyi idősen!!!
2012. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Igazad van, tényleg nem vagyok otthon a kinti tartásban, éppen ezért félek is tőle. Valóban új lesz neki minden, és mivel amúgy is nagyon barátkozós, kíváncsi cica, aggódom is miatta, hidd el. A párom tisztítja az almot lassan évek óta, de előtte én tettem, a vizsgálatot meg fogom csináltatni. Őt is szeretném tehermentesíteni, mert felőlem akár maradhatna is bent, mégha kicsit több munkával is jár.

A lába: néha rálép a saját kakijára,ahogy elkaparja, persze nem durván, de olyan lehet a lába, amúgy törölgetjük napi szinten mindenét..

Már többször költözött velem, mindig rendben volt az élete, most sem rögtön raknám ki. Valahogy meg kell oldanom a kinti, vagy alkalmankénti létét.

Köszönöm szépen a gondolataidat, tapasztalatod megosztását, mert tényleg hasznos számomra!

2012. márc. 2. 13:06
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Öreg fát nem lehet átültetni, tartja a mondás és ez rá is nagyon igaz. Egy olyan macska, aki 13 évig lakásban élt, nem hiszem, hogy sokáig megmaradna kint.... Ami pedig a toxoplazmózist illeti, ide már egyszer mindent leírtam, amit tudni kell róla, nem ismétlem önmagam (12-es válasz):


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__2552065-mit-..

2012. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%

Én inkább attól félnék, hogy a ti kertetekbe (leendő kertetekbe) most is valószínűleg mászkálnak macskák, lehet, hogy van a szomszédoknak macskájuk, akik a ti kerteteket tartják otthonuknak, az a saját területük, és ha odaviszed a tiédet, akkor ő lesz az új fiú/lány, akit a régóta ott élő macskák nem fognak csak úgy befogadni, el akarják majd zavarni, meg fogják verni stb, az ilyen helyzetekhez a te cicád nincs hozzászokva.

Tehát ha kinti cicának akarod is ezentúl nevelni, én mindenképp azt javasolnám, hogy az evéskor bent legyen (ha fél a többi macskától, akkor a kajáját is félteni fogja) és az éjszakát is bent töltse, nem feltétlenül veletek egy szobában, de ha van pince, akkor ott kialakíthattok neki egy jó kis zugot, ami csak az övé lesz.

2012. márc. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy nem vagy szívtelen de ezt akkor sem tudom megérteni és elfogadni. Egy 13 éves, idős, ráadásul fajtatiszta macskát amelyik lakáshoz szokott, öreg korára kicsapni a kertbe alaptalan félelmek miatt nekem nagyon visszatetsző és kegyetlen dolog. Semmi bajod nem lesz a macskától és a gyereknek sem. Ha emiatt mégis kiteszed a szűrét akkor kívánok neked nyugodalmas álmokat éjszakánként, mert én biztos nem tudnék aludni a lelkiismeret furdalástól.
2012. márc. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Én most 6 hónapos terhes vagyok, van egy benti házi cicánk, 11 éves, meg se fordult a fejembe, hogy elajándékozzam, minden nap simogatom és semmi problémám sincs, ráül a kanapéra, utána én ott nézek TV-t. Kérlek ne rakd ki a cicád, ezen a toxoizén már rég átestél te is, ahogy én is, ezert nem lehet már semmi gond. Annyit mondod az orvosom, ha eddig nem volt a közelembe cica akkor most ne is legyen, de így már nyugi van!!! Ne a rakd ki azt az öreg cicát az ismeretlenbe, ha szereted, el fog pusztulni.... és értelmetlenül.....
2012. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!