Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kullancs a macskaban, mit tegyek?

Kullancs a macskaban, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap ketto kullancsot vettunk ki a cica fulerol,harom honapnak ezelottt adtuk be a fronlajnt.Tobb kullancsot nem talaltunk,nagyon suru a szorzete.Megint vettunk frontlajnt,most ha megis van benne kullancs a frontlajn hatasara kiesnek?Es szobacicarol van szo,velunk alszik es azert tartok tole hogy atmaszhat rank.Mit tegyunk?Elore is koszonom a segitseget!
2012. márc. 3. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
A Frontline-tól nem esik ki, hanem mikor belefúrja magát a bőrbe, elpusztul a szertől, mielőtt meg tudná szívni magát. Én jó időben naponta leviszem a cicámat sétálni és sajnos gyakran van benne kullancs. Van egy bolhafésűm (ez egy nagyon sűrűfogú fémfésű), azzal minden alkalommal átfésülöm, mikor feljövünk és aprólékosan átvizsgálom a szőrét. Ezt úgy csinálom, hogy lassan, ujjbeggyel finoman végigtapogatom, megérezni a kullancsot, mert dudort érzel. Egyébként ha szobacica, mint írod, hol szedett össze kullancsot? Emberre egyébként úgy nem kerül át, hogy már befúrta magát a macskába.
2012. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget.A szobacicat ugy ertettem hogy sokat van a hazban,de amikor ugy van kedve akkor kimehet,kerteshazban lakunk.Delelott adtuk be a frontlant es az elobb talaltun meg ketto bolha larvat.
2012. márc. 3. 21:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2012. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Frontline szart sem er :(( Mar elnezest a negativ reklamert! Az allatpatikaban lehet kapni bolhanyakorvet, ami jo kullancsra is! Mit jo, szuper!!! Amikor mondtam az eladonak a Frontline-t hoggy nem hasznal, mondta mostanaban sokan nincsenek vele megelegedve! A nyakorv utan 3 honapig nem volt bennuk kullancs! (Annak ellenere, hogy kullancsra ugy 6 hetig hatasos)


Kullancs kiszedesben profi a csalad! Napi 4-5 kullancs a minimum, ami belement a macskaba (Frontline-os idoszak). Lehet kapni kullancs kiszedo csipeszt. Szemoldok csipesszel is lehet, de macerasabb. A speci csipesszel osszecsiped a kullancs alatt, kozvetlen a borenel, es csavarod korbe, amig el nem enged!

2012. márc. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a te segitsegedet is,kullancskiszedesben mi is jok lettunk,sajnos.
2012. márc. 8. 11:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem kinti-benti cicám van,de ahogy jön a jó idő inkább kint van.Sima egyszerű házi cica,perzsa beütéssel,de alig van benne kullancs.Nyáron talán havonta 1,max 2 alkalommal találunk benne,de ennyi.Ha bent van a cica,akkor mehet szinte mindenhova(kanapé,ágy,székek) tehát kicsit félnék a helyetekben,hogyha ennyi kullancsot szed össze szegény:(

Szerintem nézzétek át minden alkalommal,ha bejön a házba és igen a fésű valóban jó megoldás lehet. :)

2012. márc. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nektek egyszer sem kapott el fertőzést a cicátok???
2017. márc. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!