Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak melyik a legjobb?

A macskáknak melyik a legjobb?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat ha hosszú lesz:D

Sokat gondolkozom azon hogy egy macskának a benti élet, vagy a kinti vagy a kinti-benti élet a legjobb nekik?

Kertes házban lakok anyukámmal is kis korom óta mindig van itt a háznál min. 4-5 cica (kóbor cicák). Mivel alapból nem szelídek ezért nem is nagyon törődtem velük, csak kaját adtam nekik reggel este. Tavaly nyáron megláttam hogy 4 új kiscica születik, s köztük egy félperzsa vörös is (mindig is egy vörös cicát akartam). Ezt már nem hagyhattam annyiba, ezért elkezdtem velük foglalkozni, etetni, megszelídíteni stb. Ma már nagyon szelídek, sőt a nagyok is akik már 3-4 évesek. Anya, mindig azt mondja hogy kutyának macskának kint a helye. Egyszer ősszel egy hétig távol volt, s ezt kihasználva be is hoztam a cicát, de csak estére. Utána természetesen elmondtam neki, de nem engedte hogy bent legyen. Többször felmerült bennem, hogy egy cicának melyik a jobb? Ha kint van, akkor talán nem érzi azt hogy eleget törődik vele a gazdája s befelé vágyik? De ha ha bent van akkor meg kifelé vágyik? Ha kinti benti, akkor meg félhet a gazdi, hogy valaki ellopja, vagy elüti egy kocsi, vagy elcsavarog stb... Belegondolva a kinti-benti tűnik olyan szempontból jónak, hogy nincs meg tiltva neki semmi s ki be járkálhat kedvére. Ez csak az én véleményem. Arra vagyok kíváncsi, hogy a többi cicagazdi mit gondol erről?


2012. márc. 3. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
A gazdinak a benti a macskának a kinti élet de én nem tartanám kint meg amikor még nem benti cicám volt örökké eltűntek és meghaltak :/
2012. márc. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
ha ki lesz a cica ivartalanítva akkor ugyan úgy bent mint kint tarthatóak :) mert akor szivesen van bent és kint is és akor nem kell félteni hogy elmegy
2012. márc. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én nőstény cicám kinti-benti, és szerintem ez a legjobb.

Ő dönti el, hogy hol akar lenni, ha ki akar menni, kikéredzkedik. Ivartalanítás előtt keveset volt otthon, de most már szinte soha nem mászkál el. Télen egész nap bent van, de jó időben szeret kimenni a kertbe.

2012. márc. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!