Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után így mit...

Ivartalanítás után így mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Tegnap lett ivartalanítva a 7 hónapos lány cicám. Ma reggelre kiszedett egy kis varratot, mert látszik, hogy lóg egy kis cérna. Az állatorvos már nem rendelt, akartam neki venni egy gallért. Állatkellékesben csak kutyáknak való volt, de azt mondták, hogy a legkisebb jó lesz, de rögtön kihúzta belőle a fejét. A lábán van egy kis seb, ami már szépen gyógyult, de lenyalta a tetejét, így elkezdett neki vérezni. Hétfőn rendel csak az orvos. Addig mit csináljak?

2012. márc. 3. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
A varratot nem tudja kiszedni, ne aggódj. A sebre nincs ötletem, megpróbálhatod bekötni, de szerintem leszedi.
2012. márc. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy annyira jól van, hogy rosszabbul viselkedik, mint eddig. Mindenhova fel akar mászni és éjszaka nem tudok rá figyelni. Hétfőn mindenképpen meglátogatom az orvost, de addig biztos, hogy nem tudja kiszedni? 2 hét múlva kell csak mennünk varratszedésre.
2012. márc. 3. 15:41
 3/9 anonim válasza:
Szia! Gallért te is tudsz otthon kartonpapírból. Szépen kivágsz egy kör alakot, majd a nyakára való kört (persze nem szorosat) egyik oldalt bevágod és tűzőgéppel összetűzöd, vagy pár öltéssel odavarrod. A semminél jobb! A lábára betadint cseppenthetsz szerintem. Jobbulást a cicusnak!
2012. márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az esetleg lehetséges, hogy nem szeret bezárva lenni és ezért csinálja ezt? Holnap már kiengedem az udvarra, de csak teljes felügyelettel. Vagy ez rossz ötlet?
2012. márc. 3. 21:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Holnap szerintem már mehet.

Mi sem kaptunk gallért, viszont igenis ki tudja szedni a varratot sajnos. Nekünk azt javasolta az orvos, hogy egy nagyobb méretű zoknira vágjuk 4 lyukat, ahol kidugja a lábát, és húzzuk rá. Az elején nem nagyon értékelte a micc, de hozzászokott, és gyönyörűszépen begyógyult.

2012. márc. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azóta nem szedte ki?

Ha az én macskámnak valami sebe van, be szoktam neki fáslizni, mert mindig piszkálja.

Szerintem tekerd körbe a lábát fáslival, meg a varratnál a testét, ne szorosan, de úgy, hogy ne akadjon bele semmibe és ne tudja leszedni.

2012. márc. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma már kiengedtem, 1-2 óráig csak szaladgált, de utána megnyugodott. Kiengedés óta nem piszkálta, de éjszakára visszazártuk egy nagyobb, de kevésbé biztonságos helyre (garázs), remélem, hoygy nem akar majd mindenre felmászni. Műtéte előtt szinte mindig itt éjszakázott télen. A varratnak nem lehet baja, ha sokat ugrándozik a cica?
2012. márc. 4. 19:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, ne aggódj :) Az enyém is úgy ugrált, játszott a műtét után két nappal, mintha mi sem történt volna. A cérnákat is húzkodta, de nem tudta kiszedni.
2012. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Holnap vegyek neki gallért, vagy attól meg fog bolondulni? Ami nagy volt rá, azzal csak játszott, ha megpróbáltam rátenni, akkor nem engedte.
2012. márc. 4. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!