Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha most tavasszal (április...

Ha most tavasszal (április környékén) vennék egy kölyök macskát, akkor az télre megerősödne annyira, hogy a kertben is lehessen tartani? Vagy egy macskát mindenképp csak a házban tarthatok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 09:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Nekünk két cicánk volt, mindkettő a kertben lakott és imádták a telet. Szerintem igen, megerősödne télre. Ők nagyon erős állatok, semmi baja nem lesz :)
2012. márc. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Azért a legszívósabb macskát is érdemes beengedni télen a mínusz 20 fokokban legalább az előszobába.


De most látom, azt mondod, VENNÉL. Milyen fajtára gondoltál?

2012. márc. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Na jó azért a -20°C azért más. A kutya is bent aludt akkor természetesen, pedig kinti kutya teljesen. De ez már az emberi felelőségről szól, ami teljesen más téma.
2012. márc. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Valami rövid szőrű fajtára gondoltam, konkrét fajtákat még nem nézegettem. Melyek a szívósabb fajták? Egyébként köszi mindenkinek a válaszokat, megnyugodtam, hogy tartható kint.(Ha meg minusz húsz fok lenne, akkor beengedem :) )
2012. márc. 8. 11:12
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Hááát, az biztos, hogy én pénzért vásárolt macsekot biztos nem tartanék kint. Nekem Maine Coonom van, 90ezerbe került csak a macska, nem beszélve a tápról, kellékekről, sose lesz kijárós. Ha majd lesz saját házunk építünk neki kifutót, de csak úgy nem engedem ki soha.


Persze ez egy olyan dolog, ha mondjuk lesz házi cicám menhelyről, akkor sem engedném ki nyugodt szívvel, mert félteném. Itt nem csak a pénzről van szó, odakint bármikor elcsaphatja egy autó, verekedik, vagy csak simán a hóna alá kapja valaki és fene tudja mit csinál vele...

2012. márc. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én is attól félek, hogy egy autó elüti egyszer:( Az a baj, hogy bent nem biztos, hogy tudnám tartani,nincs rá lehetőség. Van azonban a kertünkben egy ól, amiben szerintem el tud lakni(természetesen nem zárnám be, az ól ajtaja állandóan nyitva lenne, és bármikor bemehet oda, hogy megmelegedjen). Remélem, hogy más macskák viszont nem fogják használni...

Én valószínűleg nem egy 90ezer forintosat fogok venni, szerintem menhelyről fogom hozni, vagy keresek eladó macskát az interneten.

2012. márc. 8. 12:06
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vegyél cicát!

Rengeteg cica van ami ingyen elvihető, menhelyeken, neten is sokan hirdetnek. Szebbnél-Szebbek. Vagy vala,mi szomszédtól/ismerőstől akiknek mindig fial a házi macskájuk. Nem hiszem hogy érdemes lenne erre pénzt áldozni, főleg 100 000 meg nagyobb értéket, ilyen helyzetben... De persze aki ezt megengedheti az tegye! :)

Télre meg fognak erősödni! Nekem augusztusba születtek, és átélték a telet! Még be se kellett engednem őket, habár alapból olyan jó kis szigetelt házat csináltam nekik doboz, hungarocell, szőrmék, ruhák... s mind ezt nem a szabad ég alatt, hanem kint egy ólba.

2012. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Vannak ingyen elvihető cicák is... 100ezret tuti nem költenék egy macsekra! Úgy gondoltam, hogy vagy ingyen elviszek, vagy olcsón szerzek be... Akkor az az ól megfelel, ha teszek bele egy pokrócot, meg párnát?
2012. márc. 8. 17:03
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nem engedném ki az udvarra.Nekünk sziámi macskánk van (találtam!) és nem merjük kiengengedni,mert félünk,hogy valaki ellopja,vagy elüti egy autó,elkapja egy kutya...sajnos sok veszély van odakint.keverék macskáink kint vannak,de ők születésük óta,úgyhogy bele vannak rázódva a kinti életbe.

Amúgy ha áprilisban veszed,akkor az már akkor min 2 hónapos,szóval tuti,hogy addigra meg fog erősödni :)

2012. márc. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Am én is az autóktól meg a kutyáktól féltem....
2012. márc. 10. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!