Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnek egy sziami macskat,...

Szeretnek egy sziami macskat, milyen gondok lehetnek vele?

Figyelt kérdés

Elsoserba az erdekelne hogy mannyire jon ki mas macskakkal. Van egy 12 eves keverek macskam, es majd a nyaron szeretnek egy kutyat is.Ugy tudom h a sziami az egy agresszivabb fajta, ezert aggodom a dolog miatt.

Akinek sziami macskaja van es tart mellette mas hazi allatot is annak mi a tapasztalata? Mennyire lenne jo dontes?


2012. márc. 11. 14:38
 1/8 zokniszörny ***** válasza:
Egy barátomnak van sziámi macskája. Borzasztóan nyávogós, arra készülj fel, iszonyú hangja van, és minden szíre-szóra hallatja. Egyébként nagyon játékos, jól kijön más macskákkal. Én azt vettem észre az ismerősöm macskája, hogy talán egy kicsit buta szegény, de ez persze biztos nem fajtajellemző. :) Ha kicsinek hozod el, és megszokja a többi állatot, nem lesz vele probléma szerintem. Inkább az a kérdés, az idős cica mit szól majd hozzá.
2012. márc. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 zokniszörny ***** válasza:

*azt vettem észre, hogy az ismerősöm macskája


Így helyes. :)

2012. márc. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most másfél éves (ex)kandúrunk van. Hihetetlenül okos, nagyon sokat lehet vele beszélgetni. Arra készülj fel, hogy igencsak szeretnek bolondozni, lesből támadni, játszani. Nagyon hamar megtanult dolgokat, a szobatisztaság alapból ment neki, semmit nem kapar - ezt is megtanulta, hogy hol lehet. Van egy kutyusunk, akivel nagyokat bunyóznak, játszanak. A sziámi egy nagyon jó döntés, ha bírod a macskadumát :)
2012. márc. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zokniszörny ***** válasza:
Hát az biztos, hogy bolondozni szeretnek, a barátoméval is alig lehet bírni. :D
2012. márc. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem ölmacska mindenesetre : )
2012. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon hiperaktív,a mienk lakásbontó :) Ha elfárad,szeret ölben lenni,szeret ágyban aludni.Más állatokkal is jól kijön,csak meg kell őket szoknia.Viszont a mienk csak akkor nyávog,ha éhes.Sokszor eszik keveset.Nagyon okos,kinyitja az ajtót,asztalra csak akkor mászik,ha nem látjuk(összerágott sütimaradvány a tanúja,hogy ott járt :),de ha mi ott vagyunk,és látjuk,akkor nem megy fel az asztalra,mert amúgy tudja,hogy nem szabad.Ha szeretnél sokat nevetni,akkor a sziámi jó döntés :)
2012. márc. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem imadnam a cicust :) Az a baj h ahonnan be akartam szerezni ott a gazdi ivartalanittatni szeretne a cicajat, de ha meg elhuzodik a dolog akkor szerintem kerni fogok egyet.

Koszonom a valaszokat.

Remelem h gazdagabb leszek egy sziami cicussal :)

2012. márc. 13. 14:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem "thai" sziámim van, soha sem "beszélt" sokat, de ivartalanítás után meg egyántalán nem lehet a hangját hallani. Pedig mi nagyon szeretnénk ha "beszélne". A miénk 10 éves lesz. Semmi gond nincs vele. Szerintem nevelés kérdése is. Soha sem volt agresszív. Bármit lehet vele csinálni, mármint ölbe venni, simizni. Bár annyi igaz h csak a "fő" gazdinak tűri el ezeket sokáig. Azaz nekem. De soha sem karmolt v harapott meg senkit sem. az enyém nagyon barátságos. Más cicákkal is az. Ő nem bánt senkit. IMÁDOM
2012. márc. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!