Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskásoktól szeretnék segítsé...

Macskásoktól szeretnék segítséget kérni. Mit hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés
Befogadtam kertes házba két kis cicát. Kb 8-10 hetesek lehetnek, egy fiú és egy lány. Milyen oltásokat kell nekik kapni és mikor? Nem baj ha nem engedem őket a lakásba csak az udvaron vannak? Van nekik külön helyük az istállóban, honnan tudom, hogy jó e ott nekik? És mit kell nekik betenni? Most a szalmára terített pokrócon alszanak. Mikor lehet őket ivartalanítani? Ha a fiú is és a lány is ivartalanítva lesz akkor nem fognak elszökni párzani? Mert hallottam, hogy a macskák hajlamosak lelépni pár napra a párzási időben... Ha úgy mutatom be őket a kutyáimnak hogy még nincsenek beoltva akkor lehet valami baj? Úgy értem hogy elkaphatnak valamit a kutyáktól és fordítva? A kutyáim rendben vannak minden szempontból, oltásokkal és a viselkedéssel is, nem agresszívek emberekkel és más kutyákkal, de macskával még csak az egyikük találkozott, azzal nem volt baj, játszottak. Ugyan úgy kell őket is féreg hajtani mint a kutyáimat, negyed évenként? És milyen féreg hajtóval? Van külön macskáknak való vagy jó az amit a kutyák kapnak? Mennyi vizet kell adni 2 ilyen kis macskának? Ha adok nekik tejet akkor is adjak vizet vagy elég a tej is? Kölyök macska tápot adtam nekik enni és egy kis tejet, híztak amióta nálam vannak és úgy veszem észre rendben vannak, játszanak, szaladoznak.
2009. jún. 11. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Én télen fogadtam be egy 6 hónapos cicalányt. Nekünk nincsenek beoltva a macskáink, de: Trivalens

Leukózis elleni oltás

FIP oltás (fertőző hashártyagyulladás)

Veszettség elleni oltás

Veszettség + kombinált oltás

Biocan M oltás bőrgomba elleni oltást szoktak nekik adni. Most mindet felsoroltam, de ebből a legfontosabb a veszettség elleni oltás. 8 hetes kortól lehet nekik adni. Kicsit se baj, hogy az udvaron vannak. Semmi bajuk nem lesz tőle. Sőt este imádnak kint mászkálni, de nálunk még 1 se szökött el és télen is nyugodtan kint lehetnek! Ha nem jó nekik az istállóban akkor elmennek. Ilyen egyszerű. Egyébként ott meleg van szóval olyan mintha a lakásba lennének. Elég ha egy dobozt kibélelsz régi pokróccal. Ivartalanítani fél éves kortól érdemes, mert akkortól ivarérettek. Nem fognak elszökni párzani, mert akkor már nem kívánják a dolgot. Ha el is megy vissza fog menni ha jó dolga volt! Nem hiszem, hogy elkaphatnak valamit, de erről inkább kérdezz meg egy orvost. És elősször te is legyél ott a szoktatásban nehogy valami baj legyen a kicsikkel. Féreghajtani nem tudom milyen időközönként kell. 1 tálba rakj ki vizet és annyit isznak amennyit szeretnének. A tehéntejet nem minden macska szereti. A miénk igyen, de valamelyiket meghajtja. A bolti pedig nagyon drága! Kis korban érdemesebb ha minden áron tejet akarsz hígítva vízzel adni. Szerintem mind 2-t adhatsz nekik úgy is annyit isznak amennyit akarnak. Sok sikert a továbbiakban!!!12/L

2009. jún. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Féreghajtani mindenképpen kell, mert vadászni is fognak ha nagyok lesznek. És a nyers hústól férgesedhetnek, azt meg elkaphatják a kutyák. Az állatorvos ad nekik féreghajtót. Vizet mindenképpen tegyél ki valahova. Szoktatás: nem tudom milyen tipusú kutyáid vannak, de addig érdemes megpróbálni a szoktatás amíg kicsik, könnyebben elfogadják úgy. Mutasd be nekik a cicákat de próbáld meg külön-kölün, Ha nem fogadják el akkor már ha nagyobbak lesznek biztonságossan el tudnak majd előlük bújni Nem kell télen sem bevinni a macská talál magának meleg helyet. Hihetetlenül jó túlélők.
2009. jún. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Yorkijaim vannak. Biztos, hogy van bennük valamennyi vadászösztön, de eddig semmilyen állatot nem bántottak. Régen volt tengeri malacom most meg egy hörim és azokat sem bántsák. Az egyik cicát már bemutattam nekik, szaglászták őt és a fiatalabb lány kutyám játszott is vele. Ne hiszem, hogy baj lesz a szoktatásnál. :)

2009. jún. 13. 12:12
 4/4 anonim válasza:

ennyi kérdésre képtelenség itt válaszolni


van nagyon sok jó macskás könyv, pl. tavaly olvastam egy nagyon jót, Kölyökmacskák a címe, ISBN szám: 9789639437548, elég olcsó, vedd meg szerintem és figyelmesen, alaposan olvasd végig, megtudsz mindent, amit kell.

2009. aug. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!