Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a cicámat a kutyámhoz? Mert ez miatt veszélyben a cicám!

Figyelt kérdés
3 hete örökbe fogadtunk egy 11 hónapos kutyust,aki imádja (imádná) a cicánkat,de ez az elkényeztetett maca ki nem állhatja,sőt direkt szekálja. Na most ez nem is lenne nagy gond,csak sajnos ha az udvaron vannak nagyon veszélyes! A minap meglátta a kutyus a kertben a cicámat és elindult felé,hogy haverozzon erre a macska fejvesztve egyenesen az úttestre rohant,és egy hajszálon múlt,hogy nem ütötte el az autó! Mondanom sem kell,leőszültem! Azóta nem vagyok nyugodt,nagyon féltem a cicámat. Mit csináljak? Próbáltam közel vinni a cicát,de még engem is lekarmol. Már drasztikusabb dologra is gondoltam: mi lenne ha be zárnám őket egy kisebb helységbe,ahol nem tud elbújni a macs? Csak nehogy megálljon a szíve! de tényleg...:(
2009. jún. 11. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem értek a cicákhoz, inkább kutyás vagyok, így én is várom a véleményeket. De az egy helyiségbe zárásos ötlet nagyon rossz. Egy cica elszalad a kutyától, amíg van merre menekülnie. Ha nincsen, pokoli veszélyes lesz a kutyára nézve, egy pillanat alatt szétkapja az arcát a körmeivel! Láttam már ilyen okból megvakult kutyát, és olyant is, hogy az orrát operálni kellett. Kíváncsian várom, milyen tanácsok érkeznek.
2009. jún. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos nekem sincs tuti biztos ötletem a dolog megoldására. :( Nálam is hasonló a helyzet. Csak mi 2 cicát fogadtunk örökbe 4 kis kutyus mellé. A kutyákkal semmi baj nem lenne, barátságosak emberekkel, kutyákkal és macskákkal is egyaránt, de a 2 kis cica rettentően fúj a kutyákra, ma reggel oda is kapott az egyik kutyám orrára az egyik. Remélem azért össze fognak szokni. A mi helyzetünk talán annyiból könnyebb, hogy a kiscicák még kölykök 8-10 hetesek lehetnek és ha a kutyák közt nőnek fel lehet, hogy hozzájuk szoknak egy idő után. A te cicád mennyi idős? Mondjuk az sem lenne rossz ötlet szerintem ha a kutyát próbálnád kicsit lefékezni, hogy lassabban közeledjen a macskához, hátha akkor nem félne tőle annyira az a cica...

2009. jún. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
5 éves a drágám,és eddig ő volt az egyedüli kedvenc,szóval nem csodálom,hogy pipa!:) A kutya már meg van nevelve ilyen téren. Már nem fut felé teljes erővel,hanem lassan közeledik (gondolja hátha így leáll vele a macs). Arról meg lehetetlen leszoktatni,hogy tudomást se vegyen róla! Vagy mégis? Tippek?
2009. jún. 11. 11:37
 4/5 anonim ***** válasza:

11:31-es: Nálatok nincs baj, a kicsi macskák hamar megtanulják, hogy nincs amiért aggódniuk. Szerintem pár hét múlva egymáson fognak hancúrozni. Ez így volt a barátoméknál, ahol az ő goldenjük és az enyém (testvérek) együtt randalírozott a macskával. Az elején ő is félt tőlük, de kb. egy hét után megszokta, és onnantól már folyton a lábuk alatt csatangolt:)


Kérdező: Hát, 5 évesen már elég tapasztalt cica lehet, és úgy érzem, az eddig szerzett tapasztalatait elég nehéz felülírni. Az tényleg okos alternatívának tűnik, hogy a kutyát inteni fegyelemre, vagyis valahogy megpróbálni elérni nála, hogy ne piszkálja a macskát. De okos ötletem továbbra sincsen, még én is várom a válaszokat.

2009. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalt cica is megszokja a kutyát. Semmiképpen ne zárd be őket egy helyíségbe max úgy ha a macska el tud bújni valahova, szekrény tetje stb (ahol biztonságban érzi magát). Akkor is csak úgy hogy te ott vagy és figyelsz rájuk. Hamar magtanulja, hogy a saját kutya nem bántja és akor félni sem fog tölle. A kutyának is meg kell tanulnia, h meddig mehet el a macskával, mert egy macsek veszélyes lehet a kutyára, ha megkapja a szemét stb.
2009. jún. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!