Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó ha ismét benn tartom a...

Jó ha ismét benn tartom a lakásban?

Figyelt kérdés
A cicám 2 hét után hazajött de teljesen sovány, betegnek nem látszik, de állandóan csak alszik meg dorombol meg nyávog... Csak 1-2 seb van rajta de semmi több... Szerintetek jó ha ismét benn tartom a lakásban?
2009. jún. 11. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze,az mindenképp jó ha egy kicsit most kipiheni ezt a "kis" kiruccanást. Talán kandúr,hogy így elcsatangolt?
2009. jún. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, kislány...
2009. jún. 11. 11:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez egy igen vagány cicalány!:) Csatangolás,bunyó...kemény!:D

Hát ha nincs ivartalanítva,akkor szerintem hamarosan számíthatsz a új jövevényekre!:)

2009. jún. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát nincs... de kb. mennyi idő míg látszik h terhes-e? és mekkora a valószínűsége annak, h a kölkei életben maradtak? mert a cica nagyon sovány...
2009. jún. 11. 12:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Az semmiben nem befolyásolja,hogy sovány! Én 90%-ban biztos vagyok benne,hogy megtörtént a dolog. Az én cicám ugyan így viselkedett,igaz ő nem 2 hétig volt távol,csak sokáig elmaradt és csak enni járt haza.Mikor meg esett a dolog,hazajött és szemmel láthatóan boldog volt! Dorombolt,hempergett és igen nyugodt volt,sokat aludt.Ha viszont nem szeretnél kölyköket még talán nem késő ivartalanítani,míg a magzatok nincsenek 2 hetesek az orvos kockázat nélkül kipakolja azokat a petefészek és a méhvel együtt.
2009. jún. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vemhesen bármikor ivartalantható! Az lenne neki a legjobb, legegészségesebb és legbiztonságosabb.


És egy történet hasonló helyzettel kapcsolatban:


"Le szeretném írni a történetem talán segít egy pár embernek dönteni. Találtam egy előrehaladott vemhességi állapotban lévő kutyát. Sokan mondták, hogy vigyem ivartalanítani. Én meg úgy gondoltam,hogy mivel csak napok voltak hátra a vemhességből nem akarom megölni őket.Született 3 kiskutya mindhárom lány.gazdihoz kerültek szerződéssel, hogy ivartalanítják valamint ha mégsem kell a kutya először nekem szólnak.A 3 kölyökből 1 ivartalanítva lett és boldogan él a gazdival. 1 eltűnt vagy elajándékozták elpusztult vagy elveszett nem tudni:(

A 3. kölyök megnőtt első tüzelésnél szült másodiknál szintén és most van a harmadik alom(én ekkor tudtam meg hirdetés és telefonszám alapján).Messzire vitték családi kutyának írtak sokat azt is leírták,hogy viselte az ivartalanítást. Jól átvertek.. Elhoztam tőlük a mamát és a piciket is akik csak ivartalanítás után kerülhetnek gazdához.

Itt és most döbbentem rá, hogy ezek a babák csak miattam születtek meg.Az előző két alom csak szaporítja a gazdátlan kutyák áradatát. Ha még egyszer ilyen helyzetbe kerülök nem a szívemre hanem az eszemre fogok hallgatni. Mindenkinek aki hasonló problémával küzd, ne habozz ivartalanítás! Lehet kegyetlen, de szükséges."

2009. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a mamacica oltott, akkor van esély a kicsik életben maradására. Ellenkezô esetben kevés!
2009. jún. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem anno maga az állatorvos mondta,hogy csak 2 héten belül vállalja az ivartalanítást,a kockázatok miatt...

Az oltásoktól függetlenül,ugyanúgy megmaradhatnak a picik,ezért lenne a legjobb ha ivartalanítanád és nem lenne többet ilyen gondod a cicáddal. Nem csavarogna el,nem verekedne és nem tépnéd a hajad hogy újra és újra oda kölykezik neked. Meg persze a macskának is jobb lenne.

2009. jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bármelyik doki természetesen nem vállalja egy szimpla rendelőben az atomvemhes cica/kutya ivartalanítását, de van már egy csomó jólfelszerelt állatklinika, ahol igen, akár pár nappal szülés előtt is, természetesen az állat egészségügyi állapotától függően.
2009. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!