Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Második cica jövetele. Lenne...

Második cica jövetele. Lenne pár kérdésem! [bőv: lent] (? )

Figyelt kérdés

Nos, a történet az, hogy van egy 6,5 éves cicám. Sziámihoz méltóan eléggé fura/érdekes természete van (pl.: nem szereti a simogatást, de az ember közelében van, kis gonosz: harap, karmol, rúg). Ja, és nőstény.

Nemsokára (kb 2-3 hónap) költözünk panelból (igen, 6,5 éve panelbogár :)) egy kertesházba. Mindenképp lesz egy másik cicám, azért is, hogy "megtaníts" ott élni, és hogy nem szabad elmenni (mert az a cica más úgy fog felnőnei, hogy ehhez hozzá lesz szokva), és, hogy ne legyen egyedül a mostani. Na, a kérdéseim a következők:


1) Valszeg menhelyről hozom a kicsit. De mindenképp fiatal kell, hogy legyen, mert az könnyebben alkalmazkodik a másikhoz. Meg gondolom, hogy így a hierarchia, meg hogy ki áll felül az könnyebben eldől. És persze azért is, hogy tovább legyen velem. :) Na: másolnátok budapesti menhelyek weblapját? Lehetőleg olyat, ahol van kép is a cicákról, bár ez nem szükséges (én már kerestem, de lehet, hogy valami kimaradt stb.) És nem néznek hülyének, ha odaállítok, hogy csak kölyök kell?


2) Fiú, vagy lány? Mert hallottam olyat is, hogy ellenkező neműekkel jön ki jól, de olyat is, hogy egyező neműekkel.. :/


3) Az fix, hogy pár napot hiányzok a suliból, mert amint költözünk 1-2 napra jön a második. És még az elsőt is hozzá kell szoktatnom a házhoz, aztán a jövevényhez is, akkor a kicsit a mostani macskámhoz, a házhoz, a családhoz, meg megtanítani, hogy hogy viselkedjen stb. De ezt hogy csináljam? Mármint hogy az egyiket zárjam el egy szobába (én is ott lennék vele) a másik meg szabadon járkálhat, aztán néha-néha engedjem össze? Később pedig lehet több időre, ha meg megszokták egymást, akkor meg hagyjam, hogy történjen aminek történnie kell? Nem akarom, hogy az első macskám úgy érezze, hogy bármi hiányban szenved... :(


4) A mostani cicámba azért mégis szeretnék chip-et ültetni. Iszonyat szép, simán elfogják. Volt már rá nem egy példa. De azt olvastam, hogy a chip csak arra jó, ha elveszik és megtalálják, és beviszik az orvoshoz, akkor elolvassák, és értesítenek. De ha nem viszik orvoshoz? Meg volt olyan lehetőség is, hogy GPS nyakörv. Mo.-n nem találtam. És mi van, ha letépik a nyakörvét? Macskavillanypásztort pedig végképp nem akarok, az már naaagyon durva lenne. :/


Köszi, hogy elolvastad. További szép napot!

L


2012. márc. 17. 10:19
 1/2 mygoo válasza:

1) Ha 2-3 hónap múlva költöztök, az pont jó, mert nagyjából akkor fogja belepni az országot a sok kiscica :) Várj egy kicsit, és pl. a noeallatothon.hu-n is sok örökbefogadható kiscica lesz. :)


2)Saját tapasztalatom szerint jobb, ha egyező nemű, ha nem akarsz további kiscicákat, mert ugye náluk a korkülönbség nem számít annyira.. Ha kandúr lenne a cicád, akkor inkább nőstény kéne mellé, mert összeverekedhetnek. Az ellenkező neműek akkor szoktak nagyon jóban lenni, ha mindketten kicsi koruktól fogva együtt vannak a másikkal.


3) Ha forgalmas helyen laktok majd, akkor tényleg nem árt valamilyen ilyesmi eszköz, de ha nem túl forgalmas helyen, szerintem hagyni kell a cicát bóklászni, a macskavillanypásztor már tényleg túlzás. Én falun lakom, itt szépen elvannak a cicuk, meg vigyáznak magukra, de a 6,5 éves cicád panelhez van szokva, az azért necces. A chip mindenképpen jól jöhet orvosnál, GPS nyakörvről én még nem hallottam, de ha nagyon félted a cicáidat, akkor ajánlott. [link]

Itt van egy kis cikk ezekről, jó olvasást! :)

2012. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A villanypásztor elsőre tényleg brutálisan hangzik, de miután párszor nekiment a cica, megjegyzi és nem próbálkozik újra. Egyébként nem áramot bocsát ki, hanem ultrahangot, magas sípoló hanggal riasztja vissza.
2012. márc. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!