Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az ivartalanítás depresszióssá...

Az ivartalanítás depresszióssá teszi a cicát?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy volt valakinek sok macskája és meglátsződott, hogy melyik volt ivartalanítva és melyik nem. Szerintetek?
2009. jún. 12. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
A szomszédunk ivartalaníttatta a fiú cicáját, utána teljesen megváltozott a cica viselkedése. Melankolikus hangulatban volt állandóan, és fura dolgokat csinált, mint hogy kiült az autó elé az útra, ha elvitték visszament, ha látta, hogy jön a kocsi. Öngyilkos hajlamai lettek szegénynek.
2009. jún. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem! Akkor csak nem fog pározni. Inkább sokkal nyugodtabb lesz és nem fognak nagyon "vadulni, verekedni".
2009. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém ivartalanítva van. Semmi gond nem volt. 6hónapos korában lett műtve. Akkor érdemes amikor még nem termelődnek a hormonok. A dokim ajánlotta az 5-6hónapos kort. Az ivartalanított állatoknál viszont figyelni kell az étrendre nehogy elhízzanak, mert ilyenkor már kevesebb az energiafelhasználás. Ezt úgy olvastam.
2009. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 1 éves lesz, nemrég ivartalanították. Régebben sem volt egy lusta és elülős fajta, de most mintha többet pörgne játsza, kedve is remek !!!Nem depressziós, nem is hallottam ilyenről, inkább csak az ivartalanítás előnyeiről.
2009. jún. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz depressziós. Ivartalanítottak a macskáim is, kutyáim is, egy se depressziós.
2009. jún. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem minden cicánál kicsit más.

A mi cicánk miután leválasztható volt, az anyját ivartalanították, mert már a miénkkel is kockázatos volt neki az egész kihordás is. De ő kezesebb lett.

2009. jún. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, előző vagyok.

Egy másik ismerősöm kandúrjának meg kihullott a szűre a farkincája körül, örökre. Állítólag valami hormont az ivartalanítás után nem termelt többé a szervezete, melyet kellett volna alap esetben, ivartalanítás után is.

2009. jún. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!