Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyivel más két macska...

Mennyivel más két macska tartása, mint egy cicáé? (költségeket meg ilyesmit kivéve. )

Figyelt kérdés

Ismerősöm rokonáéknál májusban várható, hogy születik kiscica és úgy döntöttünk h kettőt is elvinnénk. Én két lányt szeretnék és mivel testvérek lesznek remélem nem lesz gond. A szállítás viszont jelenthet gondot, mert Miskolcról Kecskemétre hoznánk őket... :/ Természetesen macskaszállítóban. Hogy érhetném el h viszonylag jól bírják az utazást? Vagy nem mindegyik macska lesz rosszul?

Kertes házban jól éreznék magukat? (az alsóépület is az övék lenne) Mire kell esetleg jobban odafigyelni, mintha csak egy cica lenne? előre is köszi a válaszokat :)


2012. márc. 18. 23:31
 1/5 zokniszörny ***** válasza:
81%

Szia! Szerintem érdemes várni legalább 8 hetes korukig, addig ne hozzátok el a cicákat. Hogy rosszul lesznek-e a kocsiban, arra nem tudok válaszolni - szerintem nem.

A kertes házban remekül éreznék magukat. :) Egyébként először lenne cica a házban? Ha igen, akkor szerezzetek be minél előbb macskaalmot, és először abba szoktassátok bele őket, majd szép fokozatosan ki a kertbe. Eleinte ne kint legyenek, hanem legyen egy kuckójuk mondjuk az előszobában, ahová mindig visszatérhetnek, és ahonnan szép fokozatosan felderíthetik a kertet és a ház többi részét (a macskák érzékenyek a környezetük változásaira.) Egyébként szerintem semmi különös nem fog történni amiatt, hogy két cicátok lesz, csak még nagyobb lesz az öröm, amit okoznak, és szuper helyesek lesznek együtt, amikor játszanak. :) Az oltásokról meg ilyesmikről konzultáljatok az állatorvossal.

2012. márc. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én cicám remekül bírja az utat fontos hogy ugye kis korban hozzá legyen szokva. Mi az első útjára az állatorvostól vettünk tablettát ami növényi örleményekből volt és direkt arra van hogy az utazás ne stresszelje annyira, most már hogy megszokta simán kibír 3 órás utat is. Előtte kb fél napig nem kap enni és 2 órával utazás előtt inni se hogy ne kelljen kimennie. Mindig ha szállítod rakj be nekik törülközőt, vihetsz többet is ha bepisilnének. az első úton az enyémet megnyugtatta ha betettem hozzá a kezem, persze vigyázni kell hogy nehogy kiszökjenek, egy meleg vizes palack rongyba burkolva is megnyugtatja őket.

Miután haza vittétek a kiscicákat minimum 2 hétig ne engedjétek ki őket a házból, legyenek ott a közeletekbe, az első napon érdemes kijelölni egy konkrét szobát ahol töltik a napot (sokat fognak nyávogni keresni az anyukat de ez majd elmúlik) figyeljetek arra hogy ezt a szobát tekintik majd később a "központi" helyiségüknek, az is fontos hogy legyen nekik alom sok macska amire először rászokik azt hajlandó használni utána mindig, az almot majd többször meg kell nekik mutatni és akkor nem nagyon fognak máshova pisilni (bár előfordul de nem gyakori) és az alom helyét sem érdemes sokszor változtatni... És az apró lyukakat ahová bebújhatnak azt is érdemes betömni. De vannak szakkönyvek a macska tartásról egészen kiskoruktól, nekem az elején ez sokat segített..

2012. márc. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Mint kuckó az alsóépületre gondoltam (egy egész nagy szobás helység) ott tartanám őket amíg meg nem szokják az új helyet és csak utána szoktatnám őket a kerthez is. Még az jutott eszembe, hogy ha esetleg nem lenne két kislány az nem okoz gondot testvéreknél ha ellenkező neműek, ugye? (ivartalanítva lesznek természetesen)
2012. márc. 19. 08:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs jelentősége, hogy testvérek vagy sem. Az állatok nem ismerik a "rokoni" szálakat, ösztönlények.
2012. márc. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az állatok is pontosan emlékeznek a rokoni szálakra, ha másból talán nem is a szagból igen. Megfogja nyugtatni őket hogy együtt lehetnek, talán nem fogják annyit keresgélni az anyukájukat sem.
2012. márc. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!