Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan macska a kopaszcicán...

Van olyan macska a kopaszcicán kívül, amelyiknek, nem, vagy csak nagyon kicsit hullik a szőre?

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Rexeket szokták még mondani, illetve ajánlani azoknak, akik allergiásak a macskaszőrre, de szeretnének cicát.

Devon Rex, German Rex stb.

(Puha, göndör szőre van, elég rövidke, mert hiányzik a a három közül a legfelső szőrréteg, ami a leghosszabb szálakból áll.)

2012. márc. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
én nem vagyok allergiás rájuk, de attól félek, hogy az egész lakás macskaszőrös lesz... pedig minden vágyam egy cica... nem akarom, hogy a levegőben is szálldosson a szőr, kajába, mindenfele... ezért szeretnék olyan macskát, mely nem hullajtja!
2012. márc. 21. 19:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, tudom. Szőr, szőr... :/ Hát, sajnos minden macska vedlik. Még ezek is, csak ezek kevésbé.

Egyébként benti macskák talán nem olyan eszeveszettül, mint a kintiek, mert azok észlelik az évszakok váltakozását. Szerintem emiatt ne mondj le a cicáról, legalábbis minket megtanított tisztességesen, rendszeresen takarítani. Ami nem árt. :)

Meg lehet kapni sűrű fogú macskakefét, azzal naponta jó alaposan simogasd át (ha picike, könnyen hozzászokik, aztán az egy jó kis kedveskedős program lesz), vedlési időszakban meg kétszer-háromszor akár. Aztán nincs vele semmi gond. Ha rövidebb szőre van, könnyebben tisztálkodik, egyébként.

Csak hajrá. Nem olyan rémes. Két, három macska már kellemetlen szőrmennyiséget generál, de egy után nem nehéz takarítani, meg annyit egyébként is kell. :)

2012. márc. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Úgy tudom az Abesszin is kevésbé hullajtja a szőrét, csak az drága nagyon.
2012. márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%

Minden macska drága,amivel nincs is gond.

Ha nem bírod a macskaszőrt akkor valószínű nem való neked macska.Neked is hullik a hajad akkor,hogy várod el egy állattól,hogy ne hullassa a szőrét?Takarítani szerintem meg mindenki szokott akinek van egy kis igénye a környezetére..

Minden macskának hullik a szőre kivétel a csupasz.A rövidszőrűek szálanként míg a fél és hosszú szőrűek "kupacokba mint a porcica"amiklet könnyen fel lehet kapkodni,de takarítani ezután is kell :)

Egyébként szüleimnél életbe nem volt bennt állat és szállnak a szöszök meg a minden(anyukám tisztaságmániás így arra se lehet fogni)Ez van a levegőbe..

Egyébként azt kéne fontolóra venni a szőr kérdés helyett,hogy van e pénz egy cica eltartására..

2012. márc. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Ha neked annyira hullik a hajad, mint egy állatnak, fordulj orvoshoz mert baj van! Te én nem a porról, hanem a szőrről beszélek a levegőben és a kajában, ugye nem kis különbség van a kettő közt?! Te és ki mondta, hogy nem szeretek takarítani?? Ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, a feltételezéseidet tartsd meg magadnak!
2012. márc. 25. 17:13
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedvesem az téged minősít ha egy macskánál a kajádba is van szőr..Én nyolccal élek együtt és érdekes,hogy a kajánkba és a házban se száll a szőr,minden csak hozzá állás kérdése és akarásé.Kicsit olvass utána,hogy egy ember naponta mennyi hajszáltól válik meg :)

Neked nem való állat a lakásodba!

2012. márc. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja és PÉNZ??? Te Nagyokos! Sepregess a saját házad környéken, ezt majd én eldöntöm, hogy mire van pénzem és mire nincs. Mondtam, hogy gondot okoz ha 100rugó a macsek??! nekem csak a szőrrel van némi fenntartásom... omg...
2012. márc. 25. 17:19
 9/13 A kérdező kommentje:
Figyelj, ha nálam szállna a kajába szőr akkor valószínűleg már lenne, ill. volt macskám és nem kéne kérdeznem itt semmit! :D Előbb gondolkozz, aztán beszélj!
2012. márc. 25. 17:22
 10/13 anonim ***** válasza:
10%

Erről van szó!Soha nem volt macskád és te a szőr miatt aggódsz ami természetes velejárója az állattartásnak!A szőrön lovagolsz és lehet nem lesz pénzed egy betegség kezelésére...Az ilyenek veszik meg a cicát és rakják ki..Egy csupi meg nem 100,de a devon se annyi.

Én biztosan nem adnék neked macskát semmi pénzért miután olvastam a kirohanásodat.Sok sikert a továbbiakban..

Első macska elött nem ez az első kérdése egy macskabolond embernek aki régóta vágyik egy cicára.

2012. márc. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!