Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicáknál az orr vérzése...

Borcsi02 kérdése:

Cicáknál az orr vérzése összefüggésben lehet a magasabb fehér vérsejt szinttel?

Figyelt kérdés

Ma reggel erősen vérzett a cicám orra,egyből vittük is az állatorvoshoz,ahol egész nap bent tartották,vizsgálták.Először azt gondoltuk,mérgezés,vagy baleset,de ezeket kizárták, és a vérkép alapján megállapították,hogy magasabb a fehér vérsejt szintje,mint az átlagos érték.Arra gondolok,ez okozhatja a vérzékenységet.

Szerintetek lehetséges,hogy így van?Kapott gyógyszereket,de hosszú távon nem tudom,milyen elváltozás,betegség lehet az igazi ok.Nagyon aggódom.Az állatorvos végül nem tudta megmondani,van-e valami baja a cicának.


2012. márc. 21. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Van baja neki, hisz vérzett az orra meg magas a fehérvérsejtszáma. Utóbbi gyulladásra utal, orrvérzést meg bármilyen nyálkahártya irritáció is okozhat, allergia is. Bízz az orvosban és ne izgulj.
2012. márc. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Őszintén válaszolok, bár nem akarod ezt hallani valószínűleg: azt gondolod, hogy ha az orvos nem tudta megmondani, hogy mi a baja, akkor itt bárki fog tudni segíteni? :( Mi laikusok vagyunk nagyrészt, aki pedig nem, az vizsgálat nélkül nem tud mit mondani. Találgatni pedig nem szabad.

Az előző kérdésedre is válaszoltam, és aggódtam én is a cicódért, de azt gondolom, hogy ha felzaklatod magad lehetséges "betegségek gyanújával", akkor az sem neked, sem a cicónak nem jó.

Bízz az orvosban! Ha nem bízol benne, akkor vidd el másikhoz. De sztem most várj egy picit, nézd meg, hogyan hatnak a gyógyszerek. És legyél vele ha engedi, ha nem, akkor hagyd kicsit hadd heverje ki a mai kalandos és nem kellemes napot! Holnap már biztosan jobban lesz ha kialussza magát. És talán te is megnyugszol picit :) Pihenjetek mindketten :)

2012. márc. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A magas fehérvérsejt szám önmagában szinte semmit sem jelent.

A cica jelenlegi betegségeit (amikről már tudtok) szépen ki kell kezelni, aztán később megint nézni egy teljes vérképet.

Egy éppen most zajló gyulladásos megbetegedés is okozhat magas fehérvérsejt számot. Tehát nem biztos, hogy állandóan magas neki.

Mi más derült még ki a vérképből? A többi értéke megfelelő?


Amennyiben most vérzett először a cica orra, az is lehet, hogy a két dolog (az orrvérzés és a magas FVS szám) nincs összefüggésben.

Az orrvérzés megközelítőleg meddig tartott?

Mennyire erősen vérzett, mennyire volt sok a vér?

Idővel magától elállt, vagy az állatorvos milyen módszert alkalmazott?

Kinti vagy benti cica, az orrvérzés előtti éjjel hol tartózkodott?

Látott az állatorvos bármiféle sérülést a cica orrában?

Használtatok a napokban új sampont, vagy valamilyen sprayt a cica körül?


Mérgezés nem túl valószínű, esetleg olyan jellegűre lehet gondolni, hogy ha valamiféle mérges gázt belélegzett, attól később erősen szédülhet és vérezhet az orra. De ennek sem túl nagy az esélye, mert ha csak nem volt közvetlen hatásnak kitéve, akkor nehezen fordulhat elő ilyesmi.


Milyen gyógyszereket kapott (esetleg leírhatod a hatóanyagot is, ha tudod)? Ezek mellett szed bármiféle egyéb gyógyszert/készítményt tartósan?


Egyébként mennyire volt magas a FVS?

2012. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem szerettem volna újabb kérdésekkel zaklatni Titeket,és gondoltam is rá,hogy akik az előző kérdésemre válaszoltak,tudni fogják,hogy ez megint én vagyok.Csak azért tettem fel ezt a kérdést,mert olyan jó és értelmes válaszokat kaptam korábban,hogy arra gondoltam,talán járnak errefelé tapasztalt szakemberek vagy állatorvosok is,és szeretek többféle véleményt meghallgatni.és igen,nem bízom feltétlenül annak az egy orvosnak a véleményében,akihez járunk.Persze látatlanban tényleg nehéz bármit mondani.

De nagyon köszönöm a válaszokat,ahhoz képest,hogy laikusak,sokat jelentettek.:)

2012. márc. 21. 20:22
 5/9 A kérdező kommentje:

Semmilyen betegséget nem állapítottak meg,és be is van oltva.Először vérzett az orra,és mikor észrevettem,még folyt neki,de mire leértünk az orvoshoz( kb 20 perc)már nem,és a vérvételnél is alvadt egyből.Alapból benti cica,kijár,de csak 1-2 órát,éjszaka is mindig bent alszik.Az orvos duzzadtnak érezte a hasánál a nyirokcsomókat,ezért ultrahangos vizsgálatot csinált,de az nem mutatott ki semmilyen elváltozást.Az orrában végül nem csináltak endoszkópos vizsgálatot,gondolom,nem akarták szegényt megkínozni.

Ezeket a gyógyszereket kapta:

Clacimusc ampulla,Rutascorbin,Noroclav antibiotikum.

2012. márc. 21. 20:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Fehérvérsejt szint:17,6
2012. márc. 21. 20:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Értem.

Véleményem szerint ez csak egyfajta emelkedett FVS, nem vészesen magas érték.

Megfelelő gyógyszereket írt fel az állatorvosod, lényegében mindenre gondolt, amire így első körben kell.

Ez így jó lesz a cicádnak, a Noroclav hatóanyaga egy széles spektrumú antibiotikum, légúti és húgyúti fertőzésekre is megfelelő.


Szerintem megnyugodhatsz.

Esetleg vezess naplót a cicád állapotáról, ha pl. hasmenése van, vagy hányt, vagy bármi furcsát tapasztalsz azt írd fel. Ha esetleg nem segítenének ezek a gyógyszerek, ezek a feljegyzések jók lesznek kiindulási alapnak.

De én úgy gondolom, hogy ezek a szerek nagy valószínűséggel hatni fognak és nem kell aggódnod.

A kezelés befejezése után lehet megint vérképet nézni, valószínűleg már alacsonyabb lesz a fehérvérsejt érték.

2012. márc. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ és hogy ilyen részletekbe menően foglalkoztál a kérdéssel!:)Biztosan jobban lesz a cica,már adom neki a gyógyszereket és figyelem is őt.
2012. márc. 22. 07:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Az előző kérdésedre én is írtam válaszokat, de most meglepnek ezek az eredmények, így nem tudom mire vélni a tüneteket, valóban furcsa, de remélhetőleg nincs komolyabb betegségről szó és a kezelések használni fognak.
2012. márc. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!