Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap találtam az utcán egy...

Tegnap találtam az utcán egy kocsikereke alászorulva egy kismacskát. Felhoztuk meg minden, kb 1 hónapos akkora mint a tenyerem, csont sovány. Már evett tegnap este miután felhoztuk. Úgy néz ki fiú. Lehet neki tejet adni?

Figyelt kérdés
Csak mert egy ismerősöm azt mondta hogy az hashajtó hatású a kismacskáknak és belehalhatnak. Ez igaz? De a vizet meg nem issza. Már van foga, párizsit adtam neki. Mit lehetne még? Száraz táp? Van már egy nőstény cicám, 3 éves. Nincs ivartalanítva. A kiscica menne utána csak a mienk elszalad tőle. Bántani fogja a kicsit vagy rájön majd az anyai ösztön?
2009. jún. 13. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szép sorban:

-adhatsz neki ennyi idős korban mindent, amit elfogad, tejet is

-a két cicus rövid időn belül össze fog szokni, egy-két hét és együtt játszanak

-nagyon rendes ember vagy, hogy befogadtad!!!

2009. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is most kaptunk egy kiscicát, és meg eszik mindent sőt még tejcsit is adtunk neki és semmi baja(na de nem olyan sokat, víz is van előtte, nefélj ha szomjas akkor meg fogja inni ).De amúgy van már cicatej is amit kimondottan macskáknak van kitalálva.Enni még szerintem száraz tápot ne adj neki hanem inkább van ilyen dobozos konzerves kaja azt próbáld meg a miénk nagyon imádja sőt még a kutya szalámit is megeszi ha pici apróra föl van vágva.A másik cicád meg szerintem el fogja fogadni csak kell még neki idő.Amúgy nagyon kedves tőled, hogy befogadtad!
2009. jún. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi is befogadtunk kiscicákat, a legutolsót tavaly. :) szárazat ne adj neki, mivel nem iszik, ahhoz sok folyadékot kellene fogyasztania. Jobban mondva adhatsz neki, de ne csak azt, a konzervek teljesen megfelelnek neki, vannak juniorosak is, az a kis cicáknak még jobb. Mi még ilyen vitaminos baby pasztát is vettünk neki, mondjuk az van vagy kétezer forint, de sokáig elég, minden benne van ami kell neki. Tejet ne erőltesd, van amelyik nem bírja, különben is, ha bírja, akkor is a tej inkább ilyen csemege, ne azzal oltsa a szomját állandóan. A mieink sem ittak kicsinek, most meg van, hogy egymagában bepuszil egy tálka vizet naponta.


Az összeszokás. Nem biztos, de reméljük. Tudok sok olyat, ahol eleinte majd széttépték egymást, most meg a legjobb barátok.

De a mi régebbi cicusunk két teljes év alatt nem tudta feldolgozni, hogy befogadtunk mellé két kismacskát. Bár lehet, hogy egyszerre kettő sok is volt neki és ő egyébként is gyengébb idegzetű. Még mindig fél tőlük, ahol ők vannak ő oda nem megy. Elrohan, verekednek. Már pedig az újabbak folyton rajtunk lógnak, így szegény régit sikerült kissé elhanyagolni. Most lelki beteg lett, tépkedi a szőrét, így megpróbálunk mindent visszacsinálni a régibe, hogy ő is ugyanannyi figyelmet kapjon. Ne hanyagold el a régebbi cicádat sem, nehogy akkor féltékenykedjen, vagy szomorkodjon, reméljük megszeretik egymást.

2009. jún. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és igen, a tavalyi cica nem a régi hárommal maradt, őt közvetítettem máshová, de amíg nálunk volt, addig ő is úgy ment a nagyok után, mint a kiscsirke. Az egyikre úgy nyomult míg amaz mosdott, hogy pofin is csapta szegényt. Viszont aztán fogta a lábai közé vette, és jól megmosdatta őt is. :) Nagyon édesek voltak.
2009. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A cicák egy része nem tudja megemészteni a tehéntejben lévő laktózt, ezért hasmenésük lesz tőle. vegyél neki cicáknak gyártott laktóz-mentes tejet állateledelboltban, de én pl. a SPAR-ben is láttam ilyen tejet.
2009. jún. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor lesz hasmenése a cicának, ha érzékeny a laktózra. Én kiskoruktól adok tejet a macskáimnak, és soha nem volt tőle bajuk. Próbáld meg vízzel felhígítva adni a tejet. Ugye nincs megsérülve szegény? Úgy sajnálom az ilyen kis állatokat... Tényleg nagyon rendes tőled, hogy befogadtad.
2009. jún. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a régebbi cicát nem hanyagolom el, hárman vagyunk testvérek, úgyhogy mindig van valaki aki tud vele foglalkozni (általában én vagyok vele a legtöbbet, és az új jövevénnyel a kis tesóm játszik, 8 éves :) ). Tejet úgy adok neki hogy vízzel fel van higítva, eddig nincs tőle baja, kakilni is rendeset kakil. Nincs megsérülve, csak sovány szegény, de már kezd gömbölyödni :) Ja és a nagycica ha a kismacska a karunkban van akkor szaglássza, meg beledugja a fejét a kicsi fülébe, de ha a kicsi szabadon van akkor fúj rá. Ez idővel elfog múlni, ugye? Még egyszer köszi a válaszokat!
2009. jún. 14. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!