Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért tartotok macskát?

Miért tartotok macskát?

Figyelt kérdés
A kérdés arra vonatkozik, h ha benti macskád van és hazaérsz ugyan úgy alszik tovább ha kinti macskád van akkor csak inni-enni jön haza és nagyjából mind a két esetben szarik rád. Ez nem olyan kérdés amivel vitát akarok indítani csak érdekel mert jön a "kismacska szezon" és ilyenkor mindig kisértésbe esek mert annyira édik, de a külső nem minden, ha belegondolok h belsőre nem sokat ad.
2012. márc. 27. 14:57
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
* és emellett h csak inni-enni jár haza sokan panaszkodnak h agresszív velük harapja karmolja őket és nem csak játékból.
2012. márc. 27. 15:01
 2/29 anonim válasza:
90%
Nekem benti cicáim vannak, szeretnek velem játszani és mindig a nyomomban vannak, dörgölőznek, vágynak a simogatásra, egyátalán nem "szarnak rám". Amikor elfoglalt vagyok, még jól is jön, ha alszanak. Én azért tartok cicákat, mert kedvesek, tiszták és ragaszkodóak.
2012. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
88%
& velem sosem aggresszívak.
2012. márc. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

Imádom a cicákat. Egyrészt, mert önálló, tényleg csak enni kell neki adni + almot cserélni, mert benti cica. Ha simire van szüksége, odajön.

Nem agresszív, jókat nevetek mikor "vadászik".

Napközben ritkán alszik. Ha hazaérek és nyitom az ajtót jön és köszön. Megnézi mit hoztam haza, a nyakamba ugrik, simogatni kell stb.

2012. márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 iricc válasza:
42%
Megfogja az egeret :-)
2012. márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%

Mert szeretem a macskákat. Szépek és okosak. Nyáron amikor jövök haza, kint van a réten és amikor hívom boldogan szalad hozzám és csakis hozzám, nem a többi emberhez aki jön velem a vonatról. Ha nincs kint, akkor is perceken belül megjelenik ahogy hazaértem, és olyankor nem enni adok neki, hanem felemelem, ő pedig dörgölőzik hozzám. Mikor adtam neki enni, és kimegyek a kertbe, akkor is szokott utánam jönni, ahelyett hogy enne. Játszik velem, lehet vele kergetőzni és hógolyózni télen. Szereti ha hurcolom a kezemben, odajön ha rosszkedvem van, viccelődik, meg is szokott ölelni vagy simogatni a mancsával. Megfogja az egereket. Télen ragaszkodik hozzá, hogy sokat legyen bent velem, nyáron is többször benéz hozzám, este pedig bent is marad. Szereti a kutyáimat.

Ja persze ha neked az a macskatartás, hogy kirakod a macskát a kertbe oszt naponta adsz neki enni, aztán felháborodsz hogy nem imád, akkor ne csodálkozz. Én komolyan neveltem a macskám és foglalkoztam vele.

Amúgy pedig a kutyáim sokkal többet esznek (magukhoz viszonyítva) mint a macskám. Bármikor és bármit megennének ha hagynám, egész nap csak zabálnának. A különbség az, hogy behódolnak az embernek és jobban lehet irányítani őket. Attól még ők is imádnak enni, csak legfeljebb nem merik kérni, hanem kivárják, amíg eljön az idejük. Az, hogy valaki szeret enni, nem akadályozza abban, hogy szeressen.

2012. márc. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
66%

15:10 vagyok. Ja és az én macskám is harap, de csak amikor engedem, és parancsra ereszt emellett érezni is, hogy óvatos. Tudja, hogy pl az arcomat nem támadhatja, az tabu. A házziállatokat sem bántja soha.

Ha egy macska komolyan támad akkor valami baja van. Fél, beteg stb. A kutyák és más állatok is ugyanúgy támadnak néha.

2012. márc. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
35%
a miénk a pincébe lakik így nem költöznek be az egerek oda, nem rágnak meg semmit. Nappal ugye kinn van az udvaron lehet vele játszani, aranyos ilyesmi.nem csavarog, és mindig láb alatt van ha ottvagyunk.
2012. márc. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
17%
Nekünk panelban van macskánk, mert tesóm kisírta magának. Elég önfejű állat a macska, hálátlan. Szerintem istennek képzeli magát. Biztos agyukra ment az egyiptomi imádat. :D
2012. márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%
A macska sose fog teperni neked csak úgy, mert nem olyan a természete. Ha ezt várod el, inkább kutyát tartsd. Igen, a macskák önálló, független, öntörvényű lények-a mai napig vadállatok félig-meddig. Én ezt csodálom bennük, a fenségességüket.
2012. márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!