Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nektek is volt lelkiismeret...

Nektek is volt lelkiismeret furdalásotok amikor a cicátokat ivartalanítottátok?

Figyelt kérdés
Nemrég lett megműtve a lány cicám, de azóta rossz érzések kavarognak bennem. Imádom a cicámat, össze vagyunk nőve, ágyamban alszik... Tudom, hogy jól tettem, hogy ivartalanítottam, mert az ivarzási időszak ez a tavasztól-őszig tartó szinte folyamatos ivarzás eléggé megviselik őket. Azt meg nem szerettem volna, hogy később emiatt legyen beteg. Csak azt nem tudom, hogy ő még csak 7 hónapos, valóban jól döntöttem,meg az zavar, hogy ez már visszafordíthatatlan és már soha nem lesz tőle kiscica :-( Ti is éreztetek így?
2012. márc. 30. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mivel nem ismeri az érzést (sőt, az állatok ösztönből szaporodnak) ezért semmilyen lelkiismertfurdalásom nem volt. Jobb így neki, hidd el.
2012. márc. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nem volt lelkiismeret furdalásom, sőt felelősségteljes állattartónak éreztem magam, mivel kintiek a cicáink, így legalább nem fognak nem kívánt kiscicák születni.

ha mindenki ivartalanítaná a nem tenyésztésre szánt macskáját vagy kutyáját, nem lenne tele a világ összes menhelye!

2012. márc. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 alice_L ***** válasza:

Szerintem ot nem zavarja a dolog. A kutya és a macskaka nostényeknél méginkabb, elevgyakorlat nem késziti fel, a parzas kifejezetten fajdalmas. Az ellésre semmilyen és fajdalomcsillapitot se kap. A sajat kolykeinek meg ha talaltal volna helyet és 2 honaposan elajandékozod, akkor 3 honaposan mar meg se ismerte volna oket.

Szoval nincs miért lelkiismeret furdalasod legyen, neki nem fog hianyozni "az anyasag" a cicat nem fosztottad meg semmitol, sot, kényelmes szép életet biztositasz neki, kevesebb betegséggel.

2012. márc. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Máris jobb kedvem lett :-) Köszönöm!
2012. márc. 30. 11:46
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nem, de a párom nagyon kivolt amikor vittük a kis kandúrunkat kiheréltetni. Nem tudom, talán valamilyen rosszul értelmezett férfi szolidaritásból kifolyólag.:D

Nem kell emiatt sajnálni őket, a szaporodás, fajfenntartás csupán ösztön, nem okoz nekik érzelmi kötődést vagy bármiféle élvezetet. Mondhatjuk hogy csak "nyűg" nekik az egész. Ha ezt kiiktatjuk akkor sokkal nyugodtabb, gondtalanabb, hosszabb, egészségesebb életet élhetnek.

2012. márc. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért kellett volna lelkiismeret furdalásnak lenni? Ő a közhiedelemmel ellentétben nem akart volna sohasem anya lenni, csak a hormonok hajtották volna..... Így mindenkinek jobb. Neki elsősorban, ugyanis sokkal tovább fog élni, mint az ivarosan hagyott társai.
2012. márc. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én azután ivartalaníttattam, miután a kandúr macskám 2 hét után jött haza, úgy, hogy szanaszétverték más macskák, sőt még valószínűleg menekülés közben fennakadt valami drótban, és úgy kitépte az egyik lábából a húst, hogy kilátszódott a csontja, nos ezek után nem volt lelkiismeretfurdalásom.
2012. márc. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem volt. A macseknak is és nekünk is jobb így. Szerintem felelősségteljes az, aki a nem tenyésztésre szánt állatait ivartalanítja.

A 7 hónapos kor pont ideális az ivartalanításra. Ne zavarjon, hogy kiscicái már nem lehetnek, inkább gondolj arra, hogy mennyi macska van a menhelyeken. Felelősségteljes voltál, jól döntöttél.

2012. márc. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem, épp ellenkezőleg. úgy éreztem, hogy jót tettem vele, és felelősségteljes gazdája vagyok. persze én is sajnáltam, de nagyon hamar felépült a műtétből.
2012. márc. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem volt lelkiismeretfurdalásom. Néztem, ahogy a szomszéd meg a környékbeli macskák itt bandáznak az udvarban, meg másznak összevissza, az én Mirám pedig csak ült a kályhán, és nézte őket.

Nekem rossz érzés volt, mert olyan, mintha bántaná, de valószínűleg ő ezt nem így fogja fel.

2012. márc. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!