Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámból nem rég vettem...

Norbert0707 kérdése:

A macskámból nem rég vettem ki a kullancsot! Mit kellene tennem, mert nem tudom elvinni állatorvoshoz? Meg fog halni? Nagyon sajnálom szegényt!

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért halna meg? Minimális az esélye, hogy olyan kullancs lett volna, ami halálos betegséget okoz.

Cicák, kutyák gyakran szednek össze kullancsot, csak akkor kell ezzel orvoshoz fordulni, ha tünetek jelentkeznek.

2012. márc. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy kullancs nem a világ vége, nem kell vele orvoshoz rohanni, esetleg ha valamit észre veszel rajta, egyébként felesleges :)
2012. márc. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kutyusomnál, volt hogy 10-12 kullancs is bemászott ( megszökött az erdőbe). Kis csipesszel szedtem ki őket, semmi baja nm lett. Szerintem q cicus is túléli. De nézettesd meg dokival!
2012. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Enyémben amikor van kullancs úgy szedem ki hogy:

Fogok egy égő cigit, és odanyomom a kullancshoz.

A kullancs szó szerint kiugrik a macskából

De az csak akkor jó amikor még alig van benne.

Így a macskának nem fáj csak kicsit kellemetlen.

Ha nagyon belemegy akkor nem jó így, mert megég a macsek is:D

2012. márc. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem most van a 3. cicám, mindegyik összeszedett néha 1-1 kullancsot, mégsem lett soha semmi bajuk tőle. Nem kell tartanod a fertőzéstől, szerintem nagyon ritka lehet a fertőzött kullancs.
2012. márc. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!