Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 napja új cicával bővült a...

3 napja új cicával bővült a család. De nem eszik, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Egy nem túl közeli ismerőstől hoztuk el mert ők már nem tudtak, nem akartak róla gondoskodni.

Elméletileg 5 éves fajtatiszta nőstény cica. Amióta elhoztuk nem eszik, 2x megpróbálta megenni a száraztápot de pár darabot úgy nyelt le hogy nem is rágta meg. Eddig a környezet változást okoltam az étvágytalanság miatt, de most már kezdek aggódni és pont hétvége van. Semmit nem fogad el, már kérdeztük a volt gazdit hogy mi a kedvenc eledele de azt sem ette.

Eléggé leharcolt állapotban van szerintem szegény már ha a sajátomhoz hasonlítom. Durva a szőre, a bajsza eléggé töredezett és 2 helyen eléggé meg van kopva a bundája.

Van itthon Gimpet vitamin paszta de nem tudom bele erőltetni az istennek se.

Van egy olyan gyanúm hogy tenyésztésre használták fel és mivel már nem fialt eleget ezért váltak meg tőle. :@

Tudom állatorvos lesz hétfőn, csak valakinek valami ötlete nincs mégis mivel próbálkozhatnék addig is? (száraz tápokon, konzerveken, májkrémen, tejen, gépsonkán, különböző szalámikon, főtt csirkemellen kívül)

Válaszokat előre is köszönöm!


2012. márc. 31. 14:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy ha a cica érzékeny akkor az a három nap nem elég neki. Persze a legtöbb macseknak nem okoz gondot az új környezet. Nem lehet, hogy a másik cica is zavarja?

Arra is gondoltam talán beteg és nem szóltak nektek róla csak fű alatt rátok sózták.

Nem tudom pesti vagy-e de az István utcai állatorvosi egyetem klinikáján régebben volt hétvégi ügyelet szerintem most is van és amúgy délután is van rendelés -a neten fent van minden. Ha tényleg el akarod vinni akkor nem hagynám kínlódni hétfőig.

2012. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sajnos vidéki kis faluban élek ahol nincs a közelben hétvégén állatorvosi ügyelet. Egyébként a másik cica is lány és elég jól kijönnek nem fújnak egymásra, sőt már 2. este majdnem egymás mellett aludtak. Inkább én is betegségre gyanakszom, vagy vitamin hiány, de most megfordult a fejemben az is hogy vajon nem a foga fáj, de nem is engedni hogy a szájába nézzek, reggel megnéztem a testhőjét, hogy nincs e láza mert eléggé meleg volt a buksija de 39,2°C volt 39,3°C-ig jó.

Inni iszik az almot is használja(1x kakilt, többször pisilt), csak egyszerűen semmit nem hajlandó megenni.

Szerencsére az én cicám meg kapta az éves oltásokat ezért nem izgulok még azon is hogy elkap valamit.

Annyira sajnálom szegényt mert lassacskán kezd összeállni a kép milyen élete is lehetett.

2012. márc. 31. 14:48
 3/15 anonim ***** válasza:
Ó, szegényke.. Milyen fajta cica?
2012. márc. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy májkrémet kensz a nózijára, azt mindenképpen lenyalja onnan, valami kis táplálék csak jut bele. Ha van esetleg natúr szőlőcukrod, abból lehet oldatot készíteni és fecskendővel megitatni vele. Ilyen infúziót kapnak kórházban is.
2012. márc. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Karthauzi lenne, de én még azt is kétlem, mert adtak mellé egy törzskönyvet amin az van hogy 2007ben született. De nem nagyon ért a nevéről és idősebbnek nézz ki mint 5 éves már csak a durva fénytelen szőre miatt is. Lehet nem is az övé csak örökölte valamelyik fajtársától és így szaporították tovább. Az a baj hiába kérdezgetem a volt tulajokat hogy tudnak e valamilyen betegségről mert akkor már konkrétummal tudnám vinni az állatorvoshoz, de azt mondják nem volt beteg.
2012. márc. 31. 16:31
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Szaladok is boltba veszek szőlőcukrot!
2012. márc. 31. 16:35
 7/15 anonim ***** válasza:
Most az elején a másik macskától elkülönitve - akár külön helységben - adj neki enni.
2012. márc. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Külön etetés van. Saját tálból, ilyen téren nincs közösködés. Már adtam neki szőlőcukros vizet és eleinte ellenére volt de aztán csak sikerült megitatni.

Majd kenegetem a noziját is de lehet előbb a vitaminos pasztával mert ahogy néztem az hasznosabb lenne.

2012. márc. 31. 17:36
 9/15 anonim ***** válasza:
Szegény cicc, lehet, hogy sokszor ellették, ami kimerítette a szervezetét. Nálad erőre fog kapni, a normális tápláléktól szép lesz a szőre is. Nálam is az egyik cica olyan gubancos, fénytelen, sprőd szőrrel került ide, pár hónap alatt gyönyörű fényes lett. A másik cicóm a száraztápot nálam sem rágja, csak nyeli. Eddig nem volt gond, mert nem sokat eszik egyszerre. Amiatt lehet probléma az egészben lenyelés, hogy megduzzad a tápcsatornában és esetleg nehezen emészti meg.
2012. márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon örülnék ha "csak" kimerült volna a szervezete. Nagyon félek hogy FeLV-, FIV- és FIP-fertőzése van esetleg vesebeteg. De reméljük a legjobbakat.

Köszönöm a válaszokat.

2012. márc. 31. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!