Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kullancs kiszedése?

Borcsi02 kérdése:

Kullancs kiszedése?

Figyelt kérdés

Ma találtam egy dagadtra szívódott kullancsot a kijárós cicám nyakában.A dokink az Advocate cseppentőt ajánlotta,kb 2 hete,hogy utoljára kapták,és elvileg véd a bolháktól és belső parazitáktól,de ezek szerint kullancs ellen nem jó.

A kérdésem az lenne,hogy hogyan szedjem ki belőle?Nagyon félek,hogy beleszakad a feje.Van valami régi emlékem róla,hogy milyen irányba kell kicsavarni a kis dögöket,de nem emlékszem igazán.Tudnátok ebben segíteni?

Be van oltva a cica,de mennyi az esély,hogy a kullancsok bármilyen fertőzést hordoznak?

Előre is köszönöm!


2012. ápr. 6. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a lényeg az hogy csipesszel szedd ki belőle. Ha esetleg be is ragadna a feje nincs nagy baj de a lényeg az hogy a testét ne nyomorgasd meg mert akkor visszamegy a kullancs hasából a vér az állatba és ha fertőzéses kullancsról van szó akkor komoly gondok is lehetnek. Ha a feje benne marad nincs nagy gáz legalább a kiszedést nem éli túl és nem szaporodik el a házban. Majd csipesszel a fejét is kitéped onnan ilyenkor lehet kicsit megsérül a cicád bőre de meggyógyul. De olyankor nagy veszély már nincs mert a lényeg a bogár testében van ha azt eltávolítod nincs gond. Én a kutyámból tavaly egy nagy kullancsot szedtem ki a testéből azt papírzsepivel fogtam meg és kicsavartam majd jól megnyomkodtam és kivittem a kertbe elégetni biztos ami biztos.
2012. ápr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
73%
én sokszor kiszedtem palotapincsiből vagy n10x pedig az sokkal érzékenyebb mint a macskák macskából is szedtem már ki többször is óriási kunancsokat annyi volt ,hogy megfogtamtövénél amennyire csak birtam szőrt picit levágtam körülötte és megcsavartam egyik irányba közben húztam sose lett egyiknek sem semmi baja!
2012. ápr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Itthon csak egyszerű szemöldök csipeszem van,kullancskiszedő sajnos nincs,de majd a sima csipesszel megcsinálom,csak megvárom,amíg hazaér valaki,hogy meg tudja fogni a cicát.Tényleg jól hangzik ez,amit írtál,mert ha kézzel szorongatom a kullancsot,lehet,visszapréselném a tartalmát!

Még egyszer köszi!

2012. ápr. 6. 16:36
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként ti tudtok olyan bolha/kullancs elleni szert,ami tényleg beválik?Én már mindent próbáltam..A bolhanyakörv totális kudarc,a Frontline szintén,mert alig 2 héttel a cseppentés után megint teli voltak a macskák bolhával.Az Acvocate-et mindenhol nagyon dicsérték,az orvos is kérdezés nélkül tette a cicákra,de azért jó és egyszerűbb lenne,ha kullancs ellen is védene...ami ugye nem így van,ahogy nézem..
2012. ápr. 6. 16:46
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült kiszedni csipesszel,kijött teljesen,fejjel együtt,landolt a vécében.
2012. ápr. 6. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!