Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen elővigyázatosságokat...

Milyen elővigyázatosságokat kell tenni egy új cica érkezése előtt a lakásban?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy milyen felszerelések kellenek neki, de még sosem volt saját macskám, azon kívül hogy párszor nálam volt ismerősömé. Az igazság az hogy mindenre oda szeretnék figyelni, érdekel milyen kaját vegyek, mennyiszer adjak neki, hogy szoktassam az alomra, kaparófára, mire jó a macskafű, hol lehet kapni, hányszor kell adni neki? Orosz kék cicáról minden tapasztalat érdekel, ha tenyésztő akkor még inkább, mert még nem találtam sehol eladót. Milyen magasságig ér, ugrik fel? Hogy tudom arra szoktatni hogy ne kolduljon miközben mi eszünk az asztalnál? Milyen a jó etető tál, kerámia vagy fém? A Winstons alomról olvastam sok jót, jó ha azt használom? Tejet adjak a macskának idővel? Applaws eledelt néztem ki, mennyire jók a tapasztalatok? Vezetékeket megrágcsálhatja? Konnektorba benyúl? Bocs a sok kérdés miatt, de biztosra akarok men
2012. ápr. 10. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Szia.

Amikor hazahozzátok, nem mer majd kimenni a hordozó cuccából! Hozzatok el valami... plüsst, vagy szőnyeget, plédet, vagy valami kis dolgot, amin ott van a családja szaga.

Hallottam, hogy van olyan alom, ami nagyon tiszta (mármint tiszta marad ürítések után) jól csomósodik (ami kell, hogy ha pucolod az almot, akkor a pisi-gombóc ne törtöj szét, és maradjon benne az alomba), de elég drága...

Akárhova felmegy, pl a földről -amennyiben jó akrobata- felugrik a hűtőre.

Ha felmegy az asztalra, tedd le, és mondd, hogy "nem szabad". Ha ez semmit se ér, akkor jöhet a vizipisztoly (elsőre jót röhögtem, de 100%-ig bevált :D)!

A tejtől hasmenése lehet, szóval nem ajánlom. Felhigítva meg nem finom (tapasztalat, az enyém csak akkor ivott, ha előtte én is beleittam :D)

Kaparófa bármilyen lehet. Lehet csak egy egyszerű rúd, de lehet egy macskapalota - itt csak a pénz szab határt.

Adhattok májat, illetve nyers húst (ezt eléggé szeretik), de a főttet ill rántottat esetleg sültet is megeszik (attól függ mennyire van elkényeztetve :D). De ezt jól jegyezd meg: NYERS SERTÉSHÚST SOHA de SOHA ne adj! Már nem emlékszem milyen betegséget kaphat el, de az a halálba küldő. Talán főve már szabad, de erre nem emlékszem. A köv hozzászólók (vagy az előttem lévők, ha lesznek) biztos leírják.

Viszont: Minden egyes vezetéket kössetek el. Tényleg, olyan nincs, hogy falilámpa mellől kilóg egy kis vezeték. Ez esetben vagy azonnal megcsináljátok, vagy elzárjátok azt a részt. Mert: egyik este vacsoráztunk. És hallottunk egy olyan hangot, mint amikor a villanytűzhelyre kifröccsen egy kis víz, és az ad ki hangot. Mivel vacsiztunk, és minden elzártunk, nem tudtuk hogy mi volt az. Kirohant a bátyám, és hát... Lelökte egy seprűvel, anyám lekapcsolta a villanyt. Persze, hogy a macska rágta meg. A foga köré tekeredett, füstölt, remegett, nagyon szaporán vette a levegőt, aztán szinte teljesen leállt a légzése. A lábai remegtek, a szája büdös volt. Azonnal kórházba vittuk. Remélem eléggé elrentettett a történet. (Na, nem az a célom, hogy rádijesszek, csak ezt tényleg vedd komolyan!)

Lakásba laksz? Ha igen, akkor hanyagoljátok a madáretetőket. A macska akár az ablakból vagy az erkélyről kiugrik. Ami annyira nem vész, mert megszeppen, de úgy, hogy mozdulni se bír (tapasztalat). De ha a madárt legyűri, és az elrepül, a macska KÖVETI! Aztán búcsútmondhatsz.


Ja és a kajával kapcs: eleinte hozz el abból, amit kiskorában, a tenyésztőnél evett. Vagy vegyél olyat, aztán fokozatosan szoktasd át arra, amit te szeretnél.


Ha kérdésed van írj. Amúgy pedig sok szerencsét! :)

2012. ápr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Mivel viszonylag kis lakásban vagyunk és többnyire valamelyikünk itthon van, így bízom abban hogy tudunk rá figyelni, minden vezetéket nem lehet elkötni, eldugni. Házimozi kábelek, laptop kábelek ,lehetetlen, nem? De azt sem szeretném ha megrázná az áram ha épp nem figyeljük. A kaparófa nem lesz probléma, van egy teljesen új mert az ismerősömé nem használta, gondoltam azt átalakítom saját kezűleg, mindenképp rá szeretném szoktatni. A konyhába nagyon nem szeretném ha ugrálna, mert indukciós a főzőlapom, és sokszor van olyan hogy épp befejezem a kaját és indulok, a főzőlap még meleg, a kis hülye meg felugrik akkor nagyon pórul járhat. Ez a madaras story elég ijesztő, 5.ik-en lakunk szálldosnak itt azért madarak, ha kiugrik megőrülök! Te milyen almot használsz? A sertés húsos dolgot olvastam már, nem szeretnék saját kaját adni neki, mert félek nem kap meg mindent ami kell neki. Jó persze nem fog mindig drága kaját kapni, nem fog whiskas-t meg a társait kapni, nem a márkára megyek, hanem ami jó neki. A többi húsról is azt olvastam hogy le kell előbb fagyasztani és csak utána kaphatja. Biztos fogok neki készíteni ezt, azt de minden nap biztos nem, ezért érdekel ki mit ad. Nem könnyű az állat tartás, de úgy gondolom elég idős vagyok ahhoz hogy felelősséggel tartozzak valakiért, mert egyszer majd gyereket is kell nevelnem:)
2012. ápr. 10. 22:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Hány éves vagy?:)

Én személy szerint Kaczor-t, nekünk beválik. Ezt a kérdést nem kell annyira túlspirázni, szinte bármilyen jó. De viszont ki kell tapasztalni, hogy melyik csomósodik, stb. Nem egy ismerősöm homokot használt, és az is tuti volt! :D

Kiskorában jó lenne, ha minőségi kaját adnál. Tehát mittudomén Purina. Nem kell sokáig, csak 2-3 hónapig. Aztán úgy 1-1,5 éves korára válthattok Adultra; felnőtt macskakajára. És nyugodtan adhattok a ti főztötökből. :)

Amúgy sokat szeretne majd kimenni. Mármint kiszökik, amikor az ajtó nyitva lesz. Engedd ki! Ne szólítgasd, csukd ba az ajtót. A kukucskálón nézz ki, ha félted, de pár másodperc, és úgy fog félni, hogy visszajön, tán még az ajtót is kaparja (na nem úgy, hogy nyomot hagy). Ha gondolod, leviheted sétálni. Az tök jó dolog, csak vigyázz a kutyákkal... :/

Lehet, hogy lesz olyan, hogy leugrasz kenyérért és nyitvahagyod az erkélyajtót. Nyugi, semmi nem fog történni, jól meglesz. De ha az erkélykorláton ül, és meglátja, hogy jössz, akkor nagyon be lesz zsongva, leugri a virágládába (ha van), kihajol, nyávog stb. Persze persze, nagyon cuki, de nehogy leugorjon! Ne szólj neki, inkább igyekezz fel. Ha nem lát, és nem sokáig maradsz távol, akkor nem fog leugorni; bár szerintem amúgy se. Érzi, hogy jössz, fut az ajtóhoz. :)

A vezetékes dolog meg annyi, hogy azok a kábelek maradhatnek természetesen, meg ha azt elrágja akkor se történik nagyobb baj (mármint neki, nektek igen). Koppints az orrára, egy idő után megtanulja, hogy nem szabad. A macskafűre nem tudok mit mondani, az enyémnél nem vált be. Ha jól emlékszem forgácsba volt, vagy nem tom, és mindig kihúzta, amikor evett. :D Nálunk jobban ment a "letépem az utcáról, és felviszem" változat! :D

Megvan már a cica? Vagyis a hely ahonnan elhozod? Ha nincs, azt ajánlom nézz körül "A macska" illetve a "Cicc-Macska-Magazinba". Vagy ha most erre nincs lehetőség, vagy csak ezért nem akarod megvenni, akkor könyvtárban is megtalálható (asszem), de ahova én járok, ott biztosan. Szólhatsz, és akkor megnézem Neked! :)

Amúgy nagyon felelősség teljes vagy. Akkor lesztek boldogok, ha a macska nem macska, hanem családtag. Persze nem kell annyira elkényeztetni, lehet vele hülyéskedni. :D Sőt, én ijeszgedni is szoktam; nem komolyan, csak annyi, hogy odaosonok és megbököm amikor nem figyel. Azt nagyon csípi. :D Meg elbújok az ajtó mögé, néha-néha kinézek, aztán leugrik, odajön és megszaglászik, meg ilyenek. :D

Ha kicsit művészi beállítottságú vagy, ajánlok egy olyan könyvet, hogy "50 játék a macskámnak". Nagyon jó ötletek vannak benne, és mind bevállt!

Ha van még valami kérdésed, vagy meghoztátok és akkor adódik, akkor írj privit, mert azt hamarabb észreveszem!

Sok szerencsét! :)

2012. ápr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tűzhelyre nem tudok mit mondani. :/ Nekünk is ilyen. Hát, ha nagyon akar menni, akkor hagyd. Nem telitalppal fog ráugrani, meg fog ijedni, ilyenkor hűtsd le vizes ronggyal.


És ami még fontos: ha valami baja van, azonnal vidd el. Hétvégenként az állatorvos ált. nem rendel, de ha felhívod, és nem egy par@szt, akkor jön. Ha meg igen, akkor a 13.ker-i kórház az 0-24, bármikor mehetsz. Aztán nagy valószínűséggel nem lesz baja a cicusodnak, de azért egy bizonyos időközönként (nem havonta :D) vidd el orvoshoz. Azért, hogy csak átnézi -ha nem egy zsidóhoz mész- nem kér el pénzt. :) És ha valami furcsát észlelsz, akkor AZONNAL vidd el. Nem kell minden kis apróság miatt; de pl olvastam, hogy valaki macskája 3 napja mérgezett volt. Bakker. Ez mi? Meg, hogy 2-3 hónapja (az időben nem vagyok biztos, de hónapokról volt szó) hályog van a macskája szemén, és nem megy el vele orvoshoz, mondván drága. Szóval ilyen ne legyen!

Az erkélyen meg lehet, hogy vadászni fog. :D Sikeresen. De erre nem sok esély lesz, az enyém 4 év alatt 2 cinkét végzett ki. Ezt csak azért mondom, mert nem túl jó összeszedni MINDEHONNAN a tollakat! :D

2012. ápr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!