Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan akadályozzam meg, hogy...

Hogyan akadályozzam meg, hogy a macskáim ne menjenek át a szomszédba?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 11. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azon kivül hogy nem engeded ki őket sehogy.
2012. ápr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tök egyszerű, a lakásban tartod.
2012. ápr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ki-be járó már nem egészen fiatal macskákat nehéz bezárni. Ha viszont engedem továbbra is, valószínűleg megmérgezik, vagy lelövik:( Az életük nagy részét bent töltik az igaz, de ki is szeretnek járni.
2012. ápr. 11. 11:13
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezt mondták neked hogy lelövik vagy mérgezik vagy csak a hasadra ütöttél és ettöl tartasz?

Ha ezzel fenyegetőzik a szomszéd mivel indokolja?

Bántják az ő macskáját, lopják az ételt, egyszerüen csak nem tetszik neki hogy van macska is a világon..?


Nem tudom melyik verzió, de helyesebb lépésnek tünik átmenni a szomszédhoz és tisztázni vele van e gondja és ha van mi az, mielött végérvényesen elmérgesedik a helyzet.

Még az is lehet hogy egy értelmes beszélgetés után jóval megértőbb lesz.

2012. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen állatja. Egész nap az üzletében van,ami a házban van szintén. Azt állítja, hogy a macskák túrják szét a kertjét. Tegnap délutántól nincs meg a legszebb, ivartalanított kandúrunk és hallom, hogy nála nyávog a garázsban. Reggel kértem őt, hogy nézze meg, mert ott van és lenne szíves kiengedni. Erre rám támadt, hogy a macskák milyen kárt okoznak neki stb.stb., kert, veteményes és hogy lehet túl se éli, mert a patkányok miatt letett a garázsba mérget. Még mindig nem engedte ki, de hallom még nyávogni:( Délben zárja be az üzletét, gondolom csak megnézi, legalábbis remélem. Reggel meg este járnak ki csavarogni, különben egész nap itthon vannak. Nálam nem csinálnak "akkora" kárt érdekes módon, mert mindig megfenyítem őket. Aranyos szép cicák, jól neveltek, de a környezetünkben minden szomszédnak van cicája nem is egy. Honnan tudja, hogy pont az enyémek csinálják?:( Azt mondja zárjam be őket, mert már többen mondták, hogy lelövik, vagy megmérgezik őket:(( Én komolyan el vagyok keseredve. Különben nem voltunk rossz viszonyban, most sem veszekdetm vele, csak megértem, hogy engedje ki.
2012. ápr. 11. 11:54
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Te ezek után ki akarod engedni a macskádat, hogy ez az életébe kerülhet? Én tényleg nem értem már az embereket. :-(((
2012. ápr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

"Azt mondja zárjam be őket, mert már többen mondták, hogy lelövik, vagy megmérgezik őket."


Itt kellett volna nekiszegezned a kérdést hogy ezt mégis kik mondták. Mert nekem úgy tünik ezzel ijesztget és mossa el magáról majd a későbbi felelőséget, miközben ilyet senki sem mondott. Ha pedig mégis akkor azzal is beszélned kell, ez nem egy hétköznapi kijelentés hogy lelövöm valaki háziállatát.


A patkánymérget is nyugodtan megkérdheted hogy mutassa már meg hova is helyezte és azt is kérdezd meg tőle hogy vannak itt a házban patkányok ami miatt bevásárolt mérget? Az a véleményem hogy csak fontolgatja és a te mostani hozzáállásod alapján dönti el meddig is mer majd elmenni ebben a témában.


A te oldaladról viszont olyan nincs hogy jól nevelt cica, a macska olyan amilyen. Azt nem tudom hogy a veteményest ássa e, én még ilyet sosem láttam, mondjuk nem is vagyok egy nagy macskatartó. Meg persze még akkor is te lennél a hibás ha itt a végén kiderül hogy a macskáim az ilyen 20 macskát takar (feltételezem nem, csak mondom példának).


Mennyi idős vagy kérdező, nem lehet hogy túl fiatalka ezért nem politizálsz megfelelően?

Helyzettől függ milyen kompromisszum ami megnyugtató megoldás mindenkinek, de itt már belekerült egy üzlethelység is (ami lehet élelmiszer vagy vasbolt is, ki tudja) kezd igy átláthatatlan lenni a dolog és igy nem biztos hogy a helyes tanácsot kapod.

2012. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ebben több ötlet is van: [link]
2012. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak ilyen szomszédok. Nem tudja a szomszédod , hogy bármilyen mérget, még ha a saját tulajdonán is van, csak úgy rakhat ki, hogy semmi más ne férjen hozzá pl: kutya, macska, gyerek stb. Nagyon megbüntetnék ha kiderülne, hogy szabálytalankodik.

Ha semmiképp nem engedi ki a macskád a garázsból,( mert te nem mehetsz be érte, a magánlaksértés miatt) mond neki, hogy szólsz a rendőröknek. Őket be kell hogy engedjék.

A macska szabad állat nem kötelező lakásban tartani. Annyit tudsz még tenni , hogyha valami kárt csinál, fizesd meg neki.

2012. ápr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Jó ötlet a háló, de nálunk nem lehet megvalósítani és szerintem nincs olyan hely, ahol a macska ne tudna átszökni. Négy macskám van és azért jól neveltek, mert a kezem között születtek, nem lopnak, nem mászkálnak asztalon, itthon is van alomjuk és a családban is vita van ezért, mert mért nem járnak ki piszkítani:)Az igaz, hogy a frissen vetett földbe előszeretettel hemperegnek, de nekem se csináltak még soha akkora kárt, hogy valami ne maradt volna meg. Legfeljebb nem sorban nőtt ki a pl. a petrezselyem. Jó ötlet az is, hogy megkérdezzem hol és mekkora kárt csináltak neki, de mivel bizonyíthatná, hogy az enyémek közül valamelyik? Minimum tíz macskáról tudok a környezetünkben, akik csak kint tartják őket és bármit megesznek stb. mert nincsenek rendesen etetve. Hozzánk is járnak a trágyára, ha kidobok valamit. Különben kiengedte délben a cicámat, szegény másfél napja nem evett, nem ivott. Nincs ilyenhez szokva. Szerencsére semmi baja, remélem van annyi esze, hogy mérget nem fog enni, de sose tudhatom. Egyszer két napig hagyta csukva, amíg rájöttem, hogy nála van. Illatszerboltja van különben és vénkisasszony, megvette a mellette lévő házat is, ez az élete. Az üzlet és a ház.

Tavaly ilyenkor két cicámnak volt felhasítva a hasa, már mindent el tudok képzelni róla ezek után:( Nem tudom csukva tartani őket, mert szabadsághoz szoktak, annak ellenére, hogy a nap nagy részét otthon töltik.

2012. ápr. 12. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!