Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám pofijában van egy...

A cicám pofijában van egy hatalmas kullancs. Körülbelül fél körömnyi nagyságú. Hogy szedjük ki? Vagy orvoshoz vigyük? Nem fiatal cica,4-5 éves.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 11. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell orvoshoz vinned ezért, te is kitudod szedni. Nem szabad nyomkodni, piszkálni. Én úgy szoktam kiszedni, hogy a szőrt a kullancs körül elpiszkálom, majd a kullancsot megfogom simán puszta kézzel olyan közel a macsek bőréhez, amennyire az lehetséges, és egy határozott kicsit csavart mozdulattal kiszedem belőle. A helyét lefertőtlenítheted betadinnal.
2012. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
szerintem inkább ezt orvos végezze. a pofija érzékeny a cicáknak, én orvoshoz vinném mindenképp, márcsak azért is, mert nem bírom a kullancsokat :)
2012. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a következő módszert ismerem (elméletileg így nem szakad bele a feje): fogj egy cérnát, és köss a végére egy hurkot! Aztán a hurkot tedd a kullancs "nyaka" köré, egészen az állat bőrénél, ahol belefúródott. Gyengéden, de határozottan kezdd el húzni a cérnát; ekkor rászorul a kullancsra, és ahogy húzod, magától el fogja engedni az állatot és hirtelen kipottyan. :)
2012. ápr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én cicáimnak rendszeresen van. Vegyél kullancskiszedőt a gyógyszertárba kb 1000 ft, a potroháta csipesszel megfogod és az óramutató járásával ellentétesen tekered és néhány tekerés után simán kiemeled, a csipeszben marad az egész kullancs, utána valamivel szétnyomod és kidobod. Aztán kéz mos.
2012. ápr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Simán kézzel is ki lehet, de a csipesz a legjobb, a macskák nem olyan érzékenyek a betegségekre, mint az ember ha jól tudom a Lyme-kór és a vírusos agyvelőgyulladás sem hat rájuk.
2012. ápr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sugarpirate válasza:

Szerintem vidd be az állatorvoshoz.

Mert bármilyen betegséget elkaphatott a cicus. Kérj egy kullancs elleni védőoltást és a macsek teljes biztonságban lesz.

2012. ápr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már ki szedtük neki, de másnap rögtön találtunk benne még egyet. Nos azzal már vittük az orvoshoz.
2012. ápr. 18. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!