Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan győzhetném meg a...

Hogyan győzhetném meg a férjemet, hogy lehessen egy cicám?

Figyelt kérdés

A férjem nem szereti az állatokat, és 2 év könyörgés után sem egyezett bele, hogy benti cicánk legyen. Hiába mondok neki bármit, lezárja annyival, hogy vagy ő, vagy a macska. Szerinte a macska nem való bentre, minden tiszta szőr lenne és mindenhová felmászna. Sajnos nem könnyíti meg a helyzetemet, hogy a családban mindenki az ő pártját fogja. Azt mondja, rosszul van a gondolattól, hogy a macska esetleg hozzá dörgölőzzön, vagy az ölébe üljön.

Próbálok beletörődni a nemleges válaszba, de egyszerűen nem megy. Annyira vágyok egy cicára, hogy azt el sem tudom mondani. De ha csak felhozom a témát, már veszekedés van előle... :( Pedig nem vagyunk kis kamaszok, 10 éve alkotunk egy párt. Soha nincs semmilyen más konfliktusunk egymással, csak a cica kérdésben nem egyezünk.


2012. ápr. 11. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy ezt mondom, de én ezért sem tudnék soha olyan pasival kezdeni, aki nem állatbarát. Én amúgy addig rágnám a fülét, amíg nem egyezik bele.
2012. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hülyének néztek, de én nem is értem hogy jöhettél össze egy ilyen emberrel, én azt gondolom, hogy aki az állatokat nem tiszteli az az embert sem. Szerintem ne próbáld meg meggyőzni erről, van egy olyan érzésem hogy egyszer csak megunná, és beleeggyezne, utána pedig egyszer mikor nem vagy otthon kirakná a macskát (aki mivel soha nem látta a kinti világot tuti megijedne, kifutna az útra a kocsik elé, vagy be egy kutyás házba...), és utána azt mondaná, hogy a macska szökött ki, milyen hálátlan dög. Én legalábbis a leírtak alapján kinézem belőle. Szerintem ott rontottad el, hogy mikor még szingli voltál nem szanáltad az alapján a pasikat hogy melyik állatbarát, és melyik nem. Megkönnyítetted volna a helyzetedet azzal, mert most akkor alap lenne, hogy van egy cicátok:) te tudod magadról, hogy mennyire fontos ez neked, és hogy milyen a kapcsolatotok, ez alapján mérlegelj, lehet hogy keresned kellene valakit, akivel a nézeteitek megeggyeznek.
2012. ápr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát ha nem hosszú szőrű macskát veszel meg szobatisztát akkor azért kérdezd meg, lehet hogy a válasz nem akkor viszont mondd meg neki hogy nem csak ő lakik a lakásban és neked is van jogod ahhoz hogy mi legyen bent a lakásban,vagy egy szobában pl: ha van egy kis hely ahova te jársz álatlában akkor ott is lehetne.
2012. ápr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tényleg van olyan pasi, de nő is, aki nem tűri meg az állatot a lakásban. Örökös veszekedés forrása.

Ritka esetben előfordul, ha mégis bele egyezik, s annyira megkedveli az állatkát, hogy semmi pénzért nem rakná ki a szűrét.

Az egyáltalán nem fedi a valóságot, hogy nem szereti az állatokat, mert nem szeretné , hogy a lakásban legyen.

2012. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

:( Sajnálom,hogy ezt kell mondanom,de olyat egy párkapcsolatba soha nem mond egyik fél se,hogy vagy én vagy az állat.Párom állatbarát így nincs ilyen gondunk.Természetesen kell takarítani a cica után,van egy két kellék amit bekell szerezni,hogy a macskaszőrt is kordába tudd tartani,de nem értem,hogy mondhat ilyet a férjed és,hogy az egész család is...Sajnos volt dolgom ilyen családdal ahol a férj nem szerette a cicákat(előlem jól elhallgatták)én megbíztam bennük,2 cicám is odakerült és a hóba fagyba kitették őket a házból :( aztán meg elpasszolták őket onnan is(szobacicák akik soha nem jártak kinnt)és az új gazdi hívott fel engem,hogy milyen szörnyű állapotban került oda a cica(chip alapján találtak meg)....Azt tudnám tanácsolni,hogy higgadtan beszéld át a cica témát a férjeddel és hozd fel a pozitív és negatív oldalát is a macskatartásnak.Ha választás elé állít akkor válaszd a cicát hátha észbe kap.Látogassatok el olyan barátokhoz akik a házban tartják a cicát és így a férjed láthatja,hogy nem lehet baj egy cicával,ha konkrét fajtához ragaszkodsz akkor együtt keressetek fel tenyészeteket ahol bizony több cica él a házban és ott se lehet minden szőr és mocsok a cicáktól.

Én nagyon drukkolok neked,hogy lehessen egy cicád,hisz már nagyon régóta vágysz rá és a férjed nem is sejtheti,hogy mekkora boldogság lenne neked illetve azt se,hogy ő legalább annyira megszeretné a cicát mint Te.

Én bármikor szívesen látlak titeket :)

2012. ápr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha választanom kéne a pasi és az állataim között, akkor az állatokat választanám, mert ők hűségesek és soha nem kértek arra, hogy válasszak, hanem elfogadták azt a ronda kétlábút.
2012. ápr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Este ha hazaér, újra megpróbálom megbeszélni vele.

Minden egyes alkalommal részletesen kifejtem, hogy a macska alomba végzi a dolgát és nem hagyja mindenhol ott a szőrét. Azt is elmondtam, hogy neki nem kell vele foglalkoznia és szeretnie. De mindig csak annyit mond, hogy ő nem szereti az állatokat, kérhetek akármi mást, de macskánk (és egyéb állatunk) nem lesz. :(

Próbálom magam beleképzelni az ő helyzetébe, és úgy gondolom, hogy ő nem tudna tőlem olyat kérni, amibe nem mennék bele. Rettegek a pókoktól, de ha neki minden vágya egy 10cm-es szőrös madárpók lenne, akkor biztosan rábólintanék. Nem mennék a közelébe és venném a kezembe, de elfogadnám a helyzetet. Kár, hogy ő nincs így a macskákkal.

Szerintem már az összes létező érvet elmondtam neki, de úgy tűnik nem hatja meg. Pedig minden másban ő a tökéletes férj. De 10 évvel ezelőtt még nem jutott eszembe, hogy megkérdezzem tőle szereti-e az állatokat. :)

2012. ápr. 11. 17:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy ez beállítottság kérdése, van aki nem szereti az állatokat, irtózik tőlük, nem élne velük egy lakásban semmi pénzért. Hiába győzködöd, teszel meg mindent, ha bele is egyezik attól még nem fogja magát a macska társaságában jól érezni, főleg hogy a macskát nem lehet nevelni, fel fog ugrani mindenhová, hiába porszívózol akkor is lesz bőven szőr a lakásban. Ezt valaki vagy elfogadja vagy nem. Nálam pl alapvető szempont volt a párválasztásnál hogy a párom szeresse az állatokat és ne legyen ebből gond mert én el sem tudom képzelni az életemet a macskáim nélkül. Lehet hogy Neked is fontolóra kellett volna venned ezt a kérdést annak idején a párválasztásnál. Most már nincs más, az "erősebb győz", valakinek alkalmazkodnia kell majd.
2012. ápr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ismét beszéltünk a férjemmel, de változatlan a helyzet. Azt mondta, kizárt dolog, hogy macskát hozzak haza. :( Úgy érzem nem ért meg, szerinte pedig én nem értem meg őt. Minden esetre most teljesen magam alatt vagyok. Nem tudom elfogadni, hogy nem lehet cicám. :(
2012. ápr. 11. 21:41
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Azert mert nem akar a lakasban allatot, nem jelenti azt, hogy egy szemetlada a ferjed.


Imadjuk mindketten az allatokat, gyerekkoromban volt tobb macskank is meg kutyank, es mindegyik boldog oregkort elt meg az UDVARON! A lakasban allatnak kinszenvedes.

Amiota lakasban lakunk mi sem tartunk semmilyen allatot, de tutti ha meglesz a haz-kerttel akkor lesz mindenfele negylabu.


A szoret pedig igenis mindenhol otthagyja a macska, nem fogod gyozni takaritani utana a szort es szerintem undorito, mikor pl. allok a penztarnal es latom, hogy a sorban elottem allo hapsi/no ruhaja tele van allatszorrel. Volt ismerosom, aki egy agyban aludt a kutyajaval es mikor leultunk az asztalhoz kajalni meg a margarinos dobozban is ott volt a fekete kutya szor. Szerintem amellett, hogy qrva egeszsegtelen, az allatra nezve kinzas egy bezart lakasban tartani oket!


Tobb mint 10 eve vagytok egyutt es egy macskakerdesen vagy kiakadva? Ha emiatt szakitasz a pasival, akkor ott sulyosabb problemak vannak, minthogy lehet-e cica vagy sem. Ezen esetleg gondolkozz el, ha netalan megfordul a fejedben, hogy emiatt szakits vele...

2012. ápr. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!