Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kölyökmacskát tényleg nem...

Egy kölyökmacskát tényleg nem lehet nevelni? 4 hónapos.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 06:29
 1/10 anonim válasza:
53%
semmilyen macskát nem lehet nevelni.. nagyon önálló állatok, csak azt csinálja amit akar, sose amit te akarsz
2012. ápr. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Az enyemet keptelenseg. Nagyon makacs termeszet. Ba ilyen alap dolgokra, pl hogy nem megyunk az asztalra, stb biztos meg lehet.

Az enyem bosszubol lepisili a kanapem, ugyhogy mar nem is probalkozom:D

2012. ápr. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De lehet, persze nem úgy min a kutyákat (mondjuk én nem is próbáltam) De hogy hová szabad menni, jöjjön ha hívom, menjen ki, ha kiküldöm, ugorjon az ágyra, vagy épp menjen le, na az ilyeneket hamar megtanulja.
2012. ápr. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Megérti, hogy mit szabad és mit nem, de nem érdekli. Büntetéssel nem igazán lehet motiválni, inkább jutalmazással.

Az enyém pl megértette, hogy nem szabad az ebédlőasztalon mászkálnia, de csak akkor tartotta magát hozzá, ha tudta, hogy látom. :)

Önfejű kis jószágok, ez bennük a szép :)

2012. ápr. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
De lehet,kitartással. Én azért vagyok cicapárti mert pont a makacs,önálló természete tetszik. De aztán mikor kicsiként hozzánk került már nem voltam olyan boldog tőle :D Az én cicámat neveltem kiskorában, hangos NEM-mel és hozzá erőteljesen tapsoltam egy nagyot, ekkor megijedt és figyelt,erélyesen megfogtam és leszedtem az asztalról ,ha megvárta hogy odaérjek :D vagy néha kapott a hátsójára /ne kövezzetek meg,csak legyintés volt/. Kitartóan rá kell mindig szólni ha tiltott helyen van,jelezni hogy az tilos. Jelenlétemben nem megy fel a tiltott zónákra :) különben úgy látom el is vesztette az érdeklődését,most már lassan másfél éves őkelme. Visszagondolva azért a nevelés hosszú folyamat volt,nem 1-2 hét mire megtanulta mit szabad ,azaz hajlandó volt alkalmazkodni. Bár volt nemrég egy időszak mikor totálisan "megfeledkezett" a szabályról és próbálta megszegni ,konyhára mászkált fel,holott a nappaliban voltam csak el voltam fordulva és már fent volt,na azért nagyon pipa vagyok :) újra vette az adást és megint rendes cicaként viselkedik. Sok sikert! 4 hós korában még vizet is spricceltem rá ,utálta nagyon. Van akinél ez válik be.
2012. ápr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na az én macskám meg van nevelve (nem kapott ki sose csak az erélyes szavak) szót fogad mindig bentre lett nevelve és tudja mit szabad és mit nem.
2012. ápr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Harapásról le lehet szoktatni?
2012. ápr. 12. 13:54
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Harapásról akkor, ha sokat vagy a közelében, sokat játszol vele és ha közben nagyon vad lenne, akkor egy kicsit üss a kobakjára. És persze sokat simogasd.
2012. ápr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet őket nevelni, csak sok idő. Nekem volt a legádázabb cicám a világon, igazi kis utcai kandúr, és bár herélt, ez nem sokat vett el az agresszióból.


ELőször is értsd: azért harap, mert játszik. Nem fog róla leszokni. Én emiatt szereztem be másik cicát isd. A cicák nem valók egyedüli tartásra, szeretnek bandázni. Így ezt tudom tanácsolni első sorban a harapással kapcsolatban. Az alapvető jó viselkedésre azonban ugyanúgy meg lehet tanítani mint a kutyákat, kivéve pl arra h ne másszanak fel valahova, mivel alaptermészetük, h másznak. ezzel kapcsolatos kiegészítő: ha nem hagyod h mindenre felmásszon- asztal és konyhapult lehet tabu, de más nem!!!- akkor agresszívvá válhat, mert alapvetően biztonságban érzik magukat a magasban.

2012. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
Dehogynem lehet, minden akarat és keménység kérdése. Nekem is kis makacs kandúrbandim van, kamaszkorban jár. Néha muszály egy-egy pofont leakasztani neki, persze csak legyengített cicapofon. Egyszerűen nem ért a szóból néha, hiába zavarom el, csak belemegy a virágágyba, vagy mindig leszedi a ruhaszárítón tartott ruhákat. Hiába kinti macska, feszt itt garázdálkodik az udvaron. Na jó inkább itt maradjon, mint elmenjen. Na szóval akarattal, kitartással, és egy-két jogos legyintéssel be lehet őket törni...
2012. ápr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!