Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit adjak enni a 8hónapos...

Mennyit adjak enni a 8hónapos kandúromnak, aki már így is hatalmas (szerintem)?

Figyelt kérdés

a napokban lesz 8 hónapos, és 4,3 kg. Egyfolytában enne! Próbálom visszafogni az adagját, bár még kölyöknek számít és az orvos szerint normális, hogy folyton enne.

Ha úgy etetném, ahogy kívánná, napi 5-6 alutasakost megenne + a táp.

Pár hete kezdtem visszafogni az adagját napi 3-4 re de hisztériázik..

Szerintetek hogy lenne a legjobb? Mennyi a normális napi adag?



2012. ápr. 13. 10:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az alutasakosnak semmi értelme, az csak víz. A táp meg tele van szénhidráttal. Vagy adj neki csökkentett szénhidráttartalmú tápot, vagy adj neki húst, attól nem hízik.
2012. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nyers dolgokat adj neki,pl.sziv,máj,mi evvel etetjük a kandurkánkat és nagyon szép a szőre és egészséges..
2012. ápr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg függő lett a cica :)

A lényeg,hogy jó minőségű száraztáp legyen elötte mindig és a nyers hús valóban remek!Marha,csirke,pulyka(disznó tilos)illetve marhaszív,csirke máj..Teljesen jó súlyban van a cicád,nem kell fogyókúráznia és végképp nem kell egy 8 hónaposnak fogyokúrás táp hisz még bőven fejlődésben van.

Szerintem az alutasakost hagyd mert sok benne az ízfokozó,inkább nyers hús vagy gimper konzerv ami szintén csak hús és nem is eszik meg belőle annyit a cica.

2012. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az alutasakostól éhes marad. Annak egy része folyadék, nagyrésze szója és egyéb töltelék. Vegyél inkább baromfinyesedéket, csirkésnél lehet kapni, 1000 Ft/kg körüli áron. Felaprózod, tejfölös vagy joghurtos pohárba adagolod kb. 10 dkg-ként, mélyhűtőben tárolod. Este előveszed, reggelre éppen ehető hőmérsékletű lesz. Felét odaadod neki, másik felét estefelé. Napközben pedig jó minőségű száraztápot hagysz neki. Sokkal kifizetődőbb így etetni. Állatorvossal megbeszéltem a fentieket.
2012. ápr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok: az ürülék mennyiségénél látszik a két táplálás közti különbség: a tasakostól rengeteg volt, ami mutatja a töltelék mértékét. Mióta nyerssel etetem, alig van ürülék.
2012. ápr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, meggondolom, mert nem bírom anyagilag szinte, egyedül vagyok és nem mindegy hogy alommal kajával mindennel együtt 50 vagy 100Eur -ba van a cicám. Imádom, magamon spórolok, de ezek szerint feleslegesen, mert lehetne másként is.. Kakagépnek hívom néha viccből, eszméletlen mennyi van..

Fokozatosan szoktassam le vagy lehet egyik napról a másikra is? A csirkét, marhát imádja.. de itt ilyen belsőségeket nem tudom hol kaphatnék hirtelen.. Holnap asszem kimegyek a piacra..

Írjatok még tapasztalatot légyszi, hogy ti hogyan etettek!! Előre is köszi ,meg az eddigieket is.

2012. ápr. 13. 11:57
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja, és ivartalanított cicus, Purina One Sterilized tápot kap, nem szereti túlzottan, de éjszaka nincs más, reggelre mindig üres a tálja. 17% benne a csirke, szerintem ez nem rossz.
2012. ápr. 13. 12:02
 8/17 anonim ***** válasza:
3as vagyok.Teljesen jó ez a száraztáp. Egyébként ha csak szárazat kap az is megfelelő,mert minden amire szüksége van az benne van.Nálunk korlátlan száraz kaja van a cicák elött és naponta egyszer van hús.Emellett nincs hiszti :) Egyébként egy időben vettem marha szívet ami elég jó áron van,csak nem árulhatnak húsboltok ilyet az eu miatt,de ha beszélsz a hentessel az tud hozatni neked.Hatalmas egy szív és egy cicának jó sokáig elég.kiporciózod és lefagyasztod.Almot nem tudom mit használsz de abból a legjobb és legolcsóbb az aldis shah csomósodó.
2012. ápr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az Acana Grasslands száraz tápot. Sok jóság van benne, a hústartalama is nagyobb, kevesebbet eszik belőle a cicc is. Tudod a gyenge minőségű tápok tele vannak olyan dolgokkal, ami függővé teszi a macskát.


Lehet, hogy első ránézésre drágának fogod találni, de ha utána számolsz, meglátod, hogy olcsóbban is kifogsz jönni belőle. Pont azért, mert nem fog annyit enni belőle.

2012. ápr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ne egyik napról a másikra válts eledelt, mert lehet, hogy nem fog neki tetszeni a dolog és az is lehet, hogy egészségügyi gondjai lesznek. (Pl, ha te évekig nem iszol tejet és egyszer csak megkívánod, majd lenyomsz egy pohárral, lehet, hogy spurizol a wc-re).


Keverj egy kis adag új tápot a régibe, és mondjuk 3-4 naponta csökkentsd a régi táp mennyiségét és növeld az új táp mennyiségét.


Mindenből csak keveset. Meg kell szoknia, hogy csak akkor van kaja, amikor te akarod. 1 nap max 2x ehet, ha ezt eltudod érni hiszti nélkül, akkor nyertél. De most még egyelőre el van kényeztetve, meg kell tanulnia az új leckét :)

2012. ápr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!