Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Visszavigyem a cicát az...

Visszavigyem a cicát az orvoshoz ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Múlt hét elején voltunk a cicámmal állatorvosnál, mert észrevettem, hogy a lábain ki van foltokban kopva a szőr, és nagyon sokat mosdatta, meg rágcsálta azt a részt.

A doki megnézte, és megállapította, hogy nincs élősködő, nincs gomba, nincs hormonzavar, nem tud semmilyen szervi bajt, a bőre is egészséges ott, épp csak nincs rajta szőr. Így elkezdett kérdezősködni arról, hogy van-e új családtag, ugyanannyi idő jut-e rá stb. Persze simán igennel válaszoltam, ő pedig azt mondta, hogy pedig másra nem tudunk gondolni, csak lelki okokra, vigyem haza, ezen a héten meglátjuk, ha tovább csinálja, akkor kap viszketés ellen injekciót, mert mást nem tud kitalálni. Na hazafelé osztottam-szoroztam, és rájöttem, hogy ugyan nem a közelmúltban, de igen is volt az életében változás, nem is kicsi. Két újabb macska, akiket két teljes év alatt nem tudott elfogadni. Azok folyton rajtunk lógnak, őt meg piszkálják, így velük együtt minket is kerül, a kezdetekhez képest jó ideje tényleg egyre kevesebb figyelmet kapott szegény. Azok nyomulós barátságosak, ő viszont alig hízeleg, ha valami nem tetszik odacsap stb.. valahogy úgy alakult, hogy nem foglalkoztunk annyit vele. Tudom csúnya dolog, de visszacsinálni nem tudom.

Ezért szisztematikusan minden napomba beépítettem külön csak rászánt időt. Simogattam, becézgettem egész nap beszéltem hozzá, meg többször az ő alvó helye felé mentem és foglalkoztam vele. Erre sokkal kevesebbet foglalkozik a lábával, visszanőtt a szőre. Nem olyan ennyi idő alatt, mint volt, de kopasz rész már nincs, szőr fedi és tényleg nem rágicsálja sokáig, csak míg megmosdik, normálisan.

Ezek szerint akkor tényleg a lelki betegség, áll(t) a háttérben és azt csak én tudom kezelni.

nem a pénz számít, de akkor fölöslegesen autóztassam meg (oda is és vissza is félóra, és akkor nincs nagy forgalom) amit nagyon rosszul visel, múltkor is kikapálózott a rácson, mindenbe vágta bele a körmét, amit elért és folyamatosan sikított, elég gyenge az idegzete, szinte mindentől retteg...


2009. jún. 18. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Sztem eressz meg egy telefont az állatdokinak. számolj be róla, mi van a cicával, és kérdezd meg, ez esetben visszavidd-e. így laikusként én azt mondanám, hogy fölösleges, hiszen megoldódni látszik a cica baja, tényleg lelki okai voltak a rágcsálásnak, d mivel újra törődsz vele, így abbahagyta.
2009. jún. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben az esetben felesleges meglátogani az orvost mégegyszer, szegény cicának is trauma...

Hívd fel az orvost, hogy sikerült a cicát rendbehozni(röviden vázold is szerintem, hogy hogyan).

és továbbra is foglalkozz vele, hogy érezze, hogy szereted. Ha nem zavar, ha az ágyadban alszik, néha beviheted az ágyba is, úgy, hogy a másik 2őt kizárod.

2009. jún. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, rendelési idő után jutott eszembe, akkor nem tudtam elérni most meg nem próbálkozok, remélem holnap felveszi. Csak érdekelne, hogy nagyon hülyeség, amit gondolok, vagy más is "megnyugodna", hogy a macskája "csak" lelkibeteg.
2009. jún. 18. 23:44
 4/10 A kérdező kommentje:
Ágyamba vinni próbáltam, lecseréltem az ágyneműt mindent, de morog, és fúj, mintha ott lennének a másik macskák. Csak a nappaliban alszik, meg a konyhaszéken. Igaz tegnap éjszaka egy fiókba mászott be.
2009. jún. 18. 23:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Fontos , hogy ne hanyagold soha és egyenlő szeretetet adj mindhárom cicádnak. Akkor egy nagy boldog család lesztek.
2009. jún. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ó, szegény cica. Én meg már azt hittem, hogy csak nekem vannak ilyen lelkibajos macskáim. Nem vörös véletlenül?:)
2009. jún. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát ilyen semmilyen. Se nem cirmos, se nem szürke, a hasa vaj színű, de vannak benne halvány vörös árnyalatok is. Egy reggel találtuk úgy öt éve, a lábtörlőn aludt és elkezdtük etetni. Azóta itt lakik. És fél mindenkitől, a szűk családon kívül, akikkel mindennap találkozik.
2009. jún. 19. 00:11
 8/10 anonim ***** válasza:
nyilván azért bizalmatlan, mert kölyökkorában, mielőtt veletek találkozott, bizonytalan volt az élete, sokan bántották. az nem járható út, hogy megfogod őt, meg az egyik másik macskát, és az öledbe rakod őket, és egyszerre simogatod? az én patkányaimmal működik, és elalszanak együtt. pedig amúgy hiperaktívak lennének, de ha direktbe simogatom őket, akkor teljesen transzba esnek és egymás hegyén-hátán szunyálnak.
2009. jún. 19. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát nem igazán. Ő már attól is fúj meg morog, ha a szagukat érzi mondjuk az ágyon. Nem lehet ott tartani, elrohan. Alapból sem egy ölbe cica, rúg, meg kapálózik rövid idő után, de ha még egy másik is ott lenne, akit utál, akkor végképp kiakadna.

Szegénynek nem direkt hoztuk a társaságot, csak hozzánk kerültek kismacskaként betegen, a gazdájuk unta már őket, hogy bajuk van, mi megsajnáltuk őket és úgy voltunk vele, hogy kikezeltetjük őket, aztán keresünk nekik gazdit. Csak nem kellettek senkinek. Ami nem baj, mert nagyon jó fej macskák, csak ugye a régi nem nagyon barátkozott meg két év alatt se a helyzettel.

2009. jún. 19. 10:50
 10/10 anonim ***** válasza:

ja, hogy már két éve így van... nem is tudom. lehet, hogy már késő.

vannak amúgy összeszoktatási praktikák, ennek utána lehet nézni neten. vannak bizonyos illatosítók, púderek, amelyek lenyugtatják a macskát.

2009. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!