Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám pár hete vakarja a...

A cicám pár hete vakarja a fülét. Eleinte nem volt feltűnő, de pár napja már elég sűrűn vakarja. A szőr 1-2 helyen kihullott a füle tövében. Lehet a vakarástól? Picit sebes is. Holnap korán reggel megyünk a doktorhoz.

Figyelt kérdés
Nagyon aggódok, remélem még időben vagyunk, hogy ne legyen semmi baj. Lehet, hogy atka? Esetleg rüh?
2012. ápr. 16. 23:48
 1/5 A kérdező kommentje:
ui.: Lakásban élő cicusról van szó.
2012. ápr. 16. 23:50
 2/5 anonim ***** válasza:

nekünk atka volt nem nagy cucc főleg ha holnap viszed orvoshoz

fekete a füle belül?

2012. ápr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy nagyon kicsit fekete. Azt gondoltam csak zsíros, és amennyire azt lehet kitisztítottam neki. Viszont így is vakarózik. Lehetséges, hogy atka?

Ilyenkor mit tanácsolnak? Mindenre felakarok készülni.

Van egy másik cicánk is, akkor valószínűleg ő is elkapta? Ő nem vakarózik, semmi baja, de neki is feketés egy picit belül a füle.

Nagyon aggódom!

2012. ápr. 16. 23:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor vidd dokihoz. Most még egyszerű kis probléma, de idővel komoly betegség lehet belőle.
2012. ápr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 -Evetke- ***** válasza:
Az én macskám is ezt csinálta. Nézz bele a fülébe, valószínűleg fülrühe van, biztosan tiszta fekete a füle belseje. Nekem többször is vissza kellett vinnem a macskát fültisztításra a dokihoz és felírt neki fülcseppet is. Azt kiváltottam, naponta csepegtetek - a csepegtetés nem növeli a cícánál a népszerűségem, de tisztul a füle. A bőrön lévő sebekre tegyél betadint szintén naponta. Ha lehetséges, tegyél gallért a macskára. Nálam ez bevált. Figyelj rá, hogy ha a macska rázogatja a fejét-fülét, vérömleny keletkezhet, azt le kell szivatni.
2012. ápr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!