Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy vemhes anyacicám,...

Van egy vemhes anyacicám, bármelyik nap megszülhet, milyen intézkedéseket tegyek, miket készítsek ki?

Figyelt kérdés
Az anya cica 58 napos terhes február 20-án párosodott egy cirmossal és egy fekete kandúrral. A csecsemő cicáknak mire lesz szüksége? Olló kell a köldökzsinór elvágásához? Mennyire legyen zárt a szülő doboz?

2012. ápr. 17. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Keress számára egy kényelmes helyet, kosarad, papírdobozt, amiben "el tud nyújtózni" a cica. Semmi más dolgod nincs, minden mást az anyacica ösztönösen elvégez. Ha baj van, úgyis "szól".
2012. ápr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Neked nem kell semmit sem tenned, az anyacica mindent megold. Nem kell köldökzsinórt vagdalni, stb... A méhlepényt meg azt is meg szokta enni az anyacica, legalábbis az enyémek.

A kiscicákat sem neked kell gondoznod, hanem az anyacicának, majd ő táplálja, mosdatja őket. Persze ha rossz anya lenne és nem törődik velük, akkor más helyzet. Legyen egy jó méretes doboza, ne legyen zárt, csak legyen fala, hogy a kiscicák ne tudjanak kijönni belőle. Mi vagy régi kosarat vagy nagy kartondobozt szoktunk kitömni régi ruhákkal, az pont jó nekik. Az anyacica ki tud jönni, a picik nem.

A helye mellett legyen lehetőleg az etetőtálja, és víz. És nem tudom, kinti cicáról van-e szó, de mindenesetre legjobb elzárni. Nálunk úgy volt megoldva, hogy az anyacica ki tudott járni, de idegen macska oda be nem jutott. (a kanmacskák megölnék a piciket, ha rájuk találnak)

2012. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat már behoztam egy dobozt, elég magasak a falai, egy rossz ruhát tettem bele.
2012. ápr. 17. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Ilyenkor jön, hogy egy bun*kó ezt írja ki: Miért nem ivartalanítottad? Egyetértek ez első kettővel, mert én nem vagyok bun*kó.
2012. ápr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Most miért lettünk leszavazva? Mert segítettünk a kérdezőnek? Hát kapjátok be! Nekem 2 anyacicám is volt, többször voltam szemtanúja cicaszületésnek, tudom, mit írok. Soha nem volt komplikáció. Nem ivartalaníttattam őket, mert mindig találtunk szerető gazdit a piciknek. És falun sajnos "fogyóeszköz" a cica, nekünk is mindig egyszerre volt 2-4 macskánk, néha valamelyikkel történt valami.
2012. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a bunkók szokása ivartalanítani, hanem pont ellenkezőleg.
2017. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!