Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma született kiscicák etetése...

Daniel_La_Costa kérdése:

Ma született kiscicák etetése ha nincs az anyamacskának teje? Többi lent!

Figyelt kérdés

Elméletileg fél hónappal előbb születtek, feltehetően a kutya végett (vagy időben szült tényleg)... 1. szülése a macskának, és elég fiatal is kb 1 éves (vagy annyi sem), így nem is nagyon foglalkozik velük.

4 kicsi lett, 2 sajnos meghalt, mert nem szedte le a burkot róluk...... :(

Kérdés: Mivel lehetne etetni őket, ha nincs teje a macskának, illetve hogyan tudnánk megnézni, ha esetleg van neki (lehet mi néztük rosszul)



2012. ápr. 17. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet kapni macskatejpótlót állatkereskedésbe. DE én egyszer felneveltem egy kiscicát sima tehéntejjel, kicsit vízzel hígítottuk, és asszem cukrot tettünk bele. De ezt legtöbben nem ajánlják, mert a tehéntej elméletben nem tesz jót a cicának. Ha nem eteti őket, ha van is teje legfeljebb erőszakkal tudjátok lefogni amíg a kicsik isznak.
2012. ápr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A babatápszer is jó. Vegyél a gyógyszertárban fecskendőt.
2012. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja és ami nagyon fontos, ne hagyd őket kihűlni. Az nagyon veszélyes. Takargasd be őket és egész nap menjen rájuk az uv lámpa (másféle is jó, csak melegítse őket.)
2012. ápr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Sajnos a faluban nincs nyitva már semmi, csak sima cba stb... Most indulunk városba barátnőmmel, ott csak nyitva lesz valami... A meleg biztosítva van egy szép nagy vaskályhával :) van vagy 35 fok, illetve készítettünk nekik macskaházat és szerencsére oda is ellett le ami ki van tömve szivaccsal... Felkészültünk mindenre, csak erre nem. :(
2012. ápr. 17. 15:59
 5/10 anonim ***** válasza:
nem muszáj fecskendő, én orrcseppes üvegből etettem. De azért lehet a fecskendő jobb:) Remélem jól lesznek:)
2012. ápr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Platypus ***** válasza:
A laktózmentes tej is jó nekik. A sima tehéntejre sok macska érzékeny és hasmenésük lesz tőle. Egy kiscicának meg könnyen halálos lehet egy hasmenés.
2012. ápr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nos... Vettünk macskatejpótlót, illetve kifejezetten a számukra kitalált cumit, amiről a véleményem nem túl jó... kifőztük az egyik fejet, kilyukasztottuk ám nem jön belőle semmi... másikat nem főztük ki kilyukasztottuk és semmi...

Szenvedtünk vele sikerült megoldani, de nem tudom mennyit esznek...

2 kiscica kb 10ml tejet evett meg 1 cumiztatásnál.

az üvegen 10 ml mellé egy 1-es van írva 20ml mellé 2-es stb... gondolom az azt akarja takarni, hogy egy macskának 1 egységnyit azaz 10ml-t kéne innia/ennie....

Vélemény?

2012. ápr. 17. 21:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Probald ez szerint etetni!

Sok sikert!


[link]

2012. ápr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Az utolsó nagyon hasznos! Igaz a miénk egy kisebb fajta, bár nem vagyok egészen biztos benne, de ahogy néztem a cicafajtákat "Germán Rex" cica, ami jóval kisebb mint az átlag házicica, és a kicsi (mert közben sajnos elpusztult a gyengébbik valószínűlek nem fejlődött még ki rendesen) nem eszik meg 8-10ml-t a cicatejpótlóból, maximum 2-3, de tekintve, hogy fele akkora a kicsi mint az ugyancsak tegnap született hófehér cicánké. Ő vele semmi baj nincs, szoptat rendesen.

Közben jó hír, hogy az anyacicának megjött a teje, legalábbis gondolom én, mert kis erőlködés után rábírtam, hogy feküdjön oda hozzá és a kicsi nagy lelkesedéssel nyammogott, meg gyúrta a ciciket, bár fiyelni kell az anyára mert elég figyelmetlen.... :S

Köszi mindent! Sokat segítettetek! A tápszerrel azért nem állunk le, biztos ami biztos!

2012. ápr. 18. 08:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a másik cicád is most ellett, hozzá odarakhatod a kicsit, ő szoptatni fogja.
2012. ápr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!