Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák szeretik a gazdájukat?

A macskák szeretik a gazdájukat?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a macskák nem szeretnek bele a gazdájukba, úgy mint a kutyák, de én ezt nem hiszem.

Az én macskám ugyanis mindig követ, belém bújik stb. Sajnos elég beteges szegény és amikor otthon gyógyítgatom , mindig hálából megnyalja a kezem és a szemembe néz. Amikor hozzám került enni sem tudott, hiszen csak 3-4 hetes volt, és kiskora óta én tanítom meg mindenre. Enni is én tanítottam meg. Az anyukám egyszer azt mondta , hogy a cicám nagyon szeret és úgy tekint rám mintha én lennék az anyukája. És szerintem azt is megérti amit mondok neki, mert ha a nevén szólítom és mondok neki valamit , azonnal megcsinálja, pl.: mondom neki hogy jöjjön velem, akkor jön, ha azt mondom maradjon itt, ott marad.

Akkor most szeret engem, vagy csak úgy tekint rám , mint a konzervnyitóra?


2012. ápr. 17. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Én úgy gondolom hogy a macskák ösztönlények, nem is tapasztaltma mást, egészen eddig: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__2809584-mit-..
2012. ápr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
60%
Ha már ezt meg kell kérdezned itt az gáz. Ha azzal törődsz hogy hol mit írnak, az arra utal, hogy könnyen befolyásolható vagy. Szerintem szeret, mert pl. hozzám bújnak a macskák, de pl. szomszédtól menekülnek, de ő rossz ember is...
2012. ápr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem szeretik a cicák a gazdájukat.

Ha nem is olyan látványosan, mint a kutyák, de szeretik.

Nekem 3 cicám van.

Közülük 1-et a születésétől fogva dédelgetek, ő egy 1 éves kandúr. Bújik, dorombol. Már akkor, ha odahajolok hozzá és kimondom a nevét.

Néha szoktam vele olyat játszani, hogy lekuporodunk a szőnyegre, és amikor jön felém, mindig hízeleg.

Foltos kis dög. Imádom. :D

A másik egy befogadott lánycica, akit kb. fél éve etetünk, idővel megszeretett minket, reggel, ha kinyitom a bejárati ajtót, meghallja a nyikorgást, fut, mint az őrült, pörög-forog, olyan kis hálás... :)


Pár kép:

[link]



:)

2012. ápr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Ezek után,amit a macskád csinál,nekem eszembe sem jutna ilyet kérdezni?Hogy úgy gondol rád mint a konzervnyitóra pff..látom,nem esnek le neked hamar a dolgok...persze,hogy szeret,nem igy viselkedik egy macska,ha nem szeret..
2012. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze. A kutya a gazdát feljebbvalójának tekinti , a macska inkább társának, vagy anyjának. De ez a falkaállat -magányos állat ellentétből fakad .
2012. ápr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Nekem is 3 macsekom van,ebből kettő,amit vettünk,sosincs itthon. De a harmadik,akit befogadtunk,és felneveltünk,mindig az ajtó előtt vár ránk,hogy játszunk vele :) egyszer viccből eldobtam neki egy botot,amit nagy meglepetésemre megpróbált visszahozni hozzám :) szóval az is meglátszik hogy kutyák között nőtt fel :P
2012. ápr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is szeretik a gazdájukat.Én is olvastam olyanokat,hogy csak akkor szereti a gazdáját,mikor nyitja a konzervet,de ez hülyeség.Az én 6 hónapos kandúrom is szeret az ölemben feküdni,éjszaka legtöbbször rajtam alszik.Most is felugrott a számítógépasztalra,dorombol,és lökdösi a kezem,hogy simogassam :)
2012. ápr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A cicák szeretik a gazdájukat , aki jóé bánnik velük és nagyon hízelgőek ls bújósak tudnak lenni ebben az esetben. At én cicám még hűségesek is nagyon.
2012. ápr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem azért írtam le ezt, hogy egyesek itt okoskodjanak -.-" pff...már mért lenne ciki? én mindig is úgy gondoltam hogy szeret, csak olvastam egy könyvbe (David Taylor: A macskák titkos élete) Ő írta hogy a macskák nem szeretnek bele ti nagyokosok . -.-" azért kérdeztem, mert szerintem nincs igaza és reméltem hogy mások szerint se. (ez azoknak szól akik okoskodtak , a többieknek nem :)) )
2012. ápr. 19. 14:16
 10/10 anonim válasza:
A macskak nemcsak h szeretik, valosaggal imadjak a gazdajukat!
2018. ápr. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!