Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anya miért hiszi azt, hogy...

Anya miért hiszi azt, hogy egy cica csak kertes házba való?

Figyelt kérdés
Pedig a kint tartott cicák fele annyi ideig élnek, vagy harmadannyi, ráadásul rengeteg betegségnek és stressznek vannak kitéve, főleg a szomszédoknak és kutyáiknak... anyumnak is volt macskája, és ahogy kiköltöztek kertes házba, 2 napon belül megmérgezték. Ennek ellenére nem engedi, hogy tartsak itthon 6lakásban/ macskát. 18/L
2012. ápr. 17. 16:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szerintem 18 évesen ennek már nem kéne kérdésnek lennie. ha nem akarja hát nem, ha volt macskája neki is lakásban, akkor ez csak egy kifogás arra, hogy nem szeretne. tarts ezt tiszteletben, pár év múlva, ha elköltözöl lehet úgyis saját macskád.
2012. ápr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
az a pár év még minimum 5 lesz... addig meg marha jó, h semmit nem hozhatok haza -.-
2012. ápr. 17. 17:30
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Mert a macska egy egy szabad teremtmény,és lehet hogy te "emberfejjel" jobbnak tartod azt,ha mindig szem előtt van,de végtére is vadállat...nem érezné jól magát egy lakásban. Én is kertes házban tartok macskát,ami már 8 éve a családunk tagja. A kutyák meg gyorsan megszoknák,és a macska verekedni is képes ám...de tud magára vigyázni! 12/L
2012. ápr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Anyudnak problémája lehet azzal, hogy az alomnak szaga van, ha meg épp nagy dolgát végzi akkor még inkább, még ha azonnal kitakarítod utána akkor is. Továbbá hullik a szőre, összekarmolássza esetlegesen a bútort. Ennyi 'kellemetlenség' jár egy macskával. (ha senki nem allergiás!) A cicafelszerelések beszerzése amivel ezek részben kiküszöbölhetők, minimális szintre csökkenthetők nem olcsók, és szobába jobban jársz egy faj cicával. Sajnos házi cicába lehet épp olyat fogsz ki aki tényleg nagyon vágyik ki és nem viseli nagyon jól a bezártságot, hiába nő fel benn. A hosszú szőrt egyszerűbb felszedni a kanapéról vagy akárhonnan, igaz többet is kell az ilyen cicát fésülni, de fésülködés közben meg alakul a kapcsolatotok. Ajánlatos elgondolkodni azon, hogy veszed a cicát. Egy társat választasz hosszú évekre, fontos, hogy ki lesz a legjobb barátod! Anyudnak egyszerűbb azt mondani, hogy nem való lakásba, ha ő nem akar vele együtt élni, mint magyarázkodni, hogy miért nem, ettől persze még szeretheti a cicákat. Mutogass neki cicás képeket, keress macskás fórumokat(a macskaimádók nagyon lelkesítők tudnak lenni), válasszatok együtt olyan fajtát, amit megengedhettek magatoknak és neki is tetszik. Hidd el egy szoba cica annyira más.. leveszi a lábáról! Látogassatok meg egy közeli tenyésztőt. Viszont ha teljesen elzárkózik akkor sajnos nincs értelme erőltetni később is csak hisztizne miatta, hogy büdös meg minden csupa szőr..

Együtt érzek veled mert világ életemben szobacicára vágytam! Sajnos egy nagyon fájdalmas dolognak kellett ahhoz történnie, hogy lehessen szoba cicám, aztán allergiás lett anyu :( így most a cicáink kinn laknak macskaházba, saját kifutóval, nagyon jól érzik magukat. A Szívem Csücske velem nőtt fel és azóta is más szemmel néz rám, tudom, hogy szeret, én meg imádom Őt. Együtt aludtunk, ápoltam amikor beteg volt, játszottunk, azóta is imád fésülködni meg szereti ha vakargatom és masszírozom. Tudja, hogy bízhat bennem, azt viszont szerintem elképzelni sem tudja mennyire imádom!

2012. ápr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ja és amit nem írtam bele, lehet nem szeretne macskára költeni. Ha megoldható és el tudnál tartani egy cicát akkor is van kifogása ellene?
2012. ápr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Orosz kék cica lenne,hím,4 éves, ivartalanított 6nem jelölne/. Tehát ingyen van. El kell ajándékozniuk /interneten találtam rá/ családi okok miatt és odaadnák mellé a kaparófáját, a játékait, az alagútját, az alomtálcáját is. Szóval... az etetése meg már nem olyan költséges, pláne, hogy öcsém nevelőapjához költözöt6 /6 éves, elváltak a szüleim/ tehát rá sem kell spokat költeni, mert csak szombatonként jön haza sajnos :'(
2012. ápr. 17. 18:24
 7/16 anonim ***** válasza:

Nagyon jól járnátok ezzel a cicával! Győzködd anyudat és ha lehet látogassátok meg, de minél hamarabb. Drukkolok, hogy összejöjjön!

Mondjuk az etetése attól is függ mihez van szokva de min. 5000 így is-úgyis kell rá havonta, és ez csak a kaja, alom is kell még.

Tesódat nem fogja pótolni, de sok szeretetet adhat és vigaszt nyújthat, azzal, hogy ott van :)könnyebb lehet egy kicsivel, én sokszor mondom el a cicámnak mi bajom van, közbe simogatom és teljesen megnyugszok..

2012. ápr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg anyukádtól hogy miért nem, hátha tudsz jó ellenérvet. De meg kell értened, hogy nem egyedül élsz ott. Pláne, ha anyukád az, aki eltart téged is. Az együttélésnek vannak szabályai, pl állat csak akkor mehet, ha minden ott lakó beleegyezik. Ki a fontosabb? Az anyukád, vagy egy cica? Ha pedig anyud folyton csak morgolódna, az elrontaná a hétköznapok hangulatát. Minden gyerek vágyik állatra és nagyon sokan nem kapják meg, ki kell várniuk, mikor már nem kell máshoz alkalmazkodniuk. Te már nem vagy gyerek, fel kell tudnod fogni és megérteni az anyukád érveit és azt, hogy azért még csak ő az eltartó. És ki fog takarítani utána? Mert nem csak az almot kell, hanem az EGÉSZ lakást, hiszen a macskát nem tudod bezárni egy szobába, jön megy.

Sokkal belátóbbnak kéne lenned 18 évesen.

Amúgy mindenképp macska kell? Ha állatot akarsz, miért nem kötsz kompromisszumot az anyukáddal és választasz egy kisebb háziállatot, amit ketrecben lehet tartani és ha nem akar, anyukádnak nem is kell találkoznia vele. Kiengedheted a szobádban, ott pedig te takarítasz úgyis. Mondjuk egy aranyos nyuszi?

2012. ápr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Plusz orosz kéknél nem lehet ok, hogy a macska nem lakásba való, mert ott KELL tartani! Nem szabad kiengedni! :D
2012. ápr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Anyu csak szombatonként jön haza, meg pár éjszaka 4-5 óra hosszára. Dolgozni járok, úgyhogy a ruháimat, háziállataimat, a hozzájuk tartozó összes felszerelést eddig az általam megkeresett pénzből vásároltam meg, és tenném továbbra is. Volt nyuszim, de mindent megrágott, hiába figyeltünk rá minden percben, lerágta a tapétát, rengeteg vezetéket, lámpát, égősort, eltört egy mécsest is stb... plusz, hiába volt 2 naponta takarítva, bak nyuszi lévén nagyon büdös volt. Azóta elajándékoztam, de jó helye van :)

Szóval, anyumat nem zavarná szerintem, mivel itthon sincs, de csak kifogásokat keres.

2012. ápr. 17. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!