Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macskának nem rossz, ha...

Egy macskának nem rossz, ha kint tartják?

Figyelt kérdés
Egy macskát kizárólag csak bent lehet tartani, illetve csak kint-benti macska lehet? Ha kint tartanám a macskámat(nem engedik, hogy bevigyem a házba) akkor neki ott nem rossz? Főleg télen? Lenne egy kis kuckója...

2012. ápr. 17. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem rossz neki. :)
2012. ápr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Miért lenne neki rossz? Macskáról van szó, a természetes környezete a szabadság.

Persze, ha házi macskáról beszélünk, azt nem tudom, hogy mi van az agyontenyésztett fajtákkal...

A mienk is kinn él, legfeljebb percekre jöhet be, és már 14 éves. Semmi baja nem volt soha. Persze télen, a leghidegebb napokon beengedjünk a kazánházba a garázsba (a házba nem). De sokszor kikéredzkedik onnan is, és inkább kinn akar lenni. Elég egyértelműen tudja egyébként jelezni, hogy mit akar.

Nyugi, semmi baja nem lesz a macskádnak, ha kinn tartod. Amíg nagyon pici, addig persze éjszakára legalább engedd be valahova, de aztán később nem kell ilyesmin aggódni.

2012. ápr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha kint él. Viszont akkor nem tudsz vele "személyes" kapcsolatot ápolni. Én pl. azért szeretem, hogy benti cicám van, mert együtt alszunk, tévézünk, akkor játszunk, amikor csak szeretné. Kinti macskával viszont nem lehet állandóan együtt lenni, max. nyáron. Magyarán a macska nem fog úgy kötődni, mint ha bent élne veled.

Gondolom, te társállatot szeretnél. Így viszont inkább azt mondanám, hogy tarts nyuszit, hörit, tengerimalacot, vagy hasonlót (már ha engedik).

2012. ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Semmi baja nincs kint. Én soha nem tartanék macskát házban.
2012. ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát ezt nem tudtam, hogy akkor nem lesz vele olyan a kapcsolatom. :( Ez így nem jó. Remélem, hogy behozhatom majd. Nyolc hetes lesz, amikor megkapom, akkor már tud kint lenni?
2012. ápr. 17. 20:42
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja ha kint tartod. Bár nekünk mindig kinti-benti volt a macska.
2012. ápr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

A macskák sokkal jobban szeretnek kinn. Gondolj csak bele, friss levegő, napsütés, szabad mozgás, kiegyensúlyozottság, vadászat.. Csak az ember számára jelenthetnek az ilyenek gondot.

Persze azt tudni lehet, hogy a cicák télen, a fagyos időkben sokkal szívesebben vannak benn a meleg lakásban, vagy egy szfinx macska nem fog neked kinn sétálgatni a -20 fokban. De, ha egy cica rendesen ki van szoktatva, akkor sokkal egészségesebb és kiegyensúlyozottabb lehet, mint akik egész életüket egy lakásban kell leélniük. Ez nem jelenti azt, hogy kinn mindentől óvva vannak, de ez benne van a pakliban.

2012. ápr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
///Csak az ember számára jelenthetnek problémát az ilyenek gondot. ///
2012. ápr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha kint van: elütheti az autó, bánthatják macskák/kutyák/emberek, megmérgezheti a szomszéd, mert odaszart a kertjébe, vemhesülhet/vemhesíthet, elkaphatja a kóboroktól azokat a halálos fertőséketet, amikre nincs oltás, ellophatják, télen bizony megfagyhat. Ez is hozzá tartozik a kinti tartáshoz a teljesség kedvéért.
2012. ápr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem valószínű hogy megfagy, vagy bármi baja lesz ha kint van. És a kapcsolatod sem lesz rosszabb vele, ha ezen kívül foglalkozol vele. Nekünk van papáméknál egy öreg, 14éves cica, világ életében kint élt és semmi baja, az a lényeg hogy kiskorába megszeressen. Mostanában alig járok oda, kb 3 hetente de van hogy tovább nem megyek le. Most húsvétkor lementem. Kimentem az udvarra elkezdtem hívogatni, és már jött is, ugyanúgy ahogy szokott. A kutyákkal szemben pedig mindíg megvédte magát, a legtöbb fél tőle. Nem hülye állat, minden a kiskori foglalkozáson múlik. És ha elég szelíd, ha esetleg baja lenne pl egy kóbor macskától, megfogod és elviszed orvoshoz.
2012. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!