Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi az előnye-hátránya a...

Mi az előnye-hátránya a nőstény-kandúr macskának?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert nagyon úgy néz ki, hogy kapok egy macskát nemsokára. Arra lennék kíváncsi, hogy Nektek melyik van otthon és hogy milyen tapasztalataitok vannak velük kapcsolatban.

2012. ápr. 18. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:

2 lány és 3 fiú macskánk van. Mind ki van ivartalanítva kiv. 1 fiút, de ő "fél kóbor macska", ha megpróbálnánk elvinni dokihoz, valószínűleg szétkarmolna mindenkit, és vadabb lenne.

Ha lányt kapsz, mindenképp ivartalaníttasd ki, hogy ne szülessen kölyke.

Ha fiút kapsz, akkor pedig azért érdemes kiivartalaníttatnod, mert ha ivarérett lesz kóborol, verekszik(megsérül), és mindent lepisil.


Talán azért jobb a fiú cica, mert az ivartalanítása olcsóbb, pár ezer forinttal.(nekünk 2 éve 6700 FT volt most az áfa emelkedése miatt 7300 ft)

A lány cicáé kb. 10.000-11000 Ft lehet.


Am. a viselkedésük egyáltalán nem "nemtől" függ. De azt vettem észre, hogy a fiúk talán bújósabbak, de ez lehet amiatt mert nálunk a lányok már idősebbek(9-10 évesek) a fiúk pedig 2-3 évesek.

2012. ápr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Nekem is az ivartalanítás volt az első gondolatom. És azt megkérdezhetném hogy hogy zajlik egy ivartalanítás az állatorvosnál?
2012. ápr. 18. 16:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy fiú cicám, és volt egy lány is, de sajnos ő már nem él.. :( A fiú cicának 7000 Ft körül volt az ivartalanítása, a lányé úgy emlékszem 9000 volt, de nem nagyon emlékszem már rá.

Amit előttem is leírtak, a fiúnak az a hátránya, hogy elkóborol sokszor, verekszik, lepisil mindent(bocsi hogy az előző válaszolót ismétlem), a lánycicának az, hogy kölykei születnek, és sok cica lesz amit nem egyszerű eltartani, plusz látod ahogy szenved a szüléssel (már ha nem bújik el valahova).

A viselkedéssel kapcsolatban, nem láttam különbséget, annyit, ha a lány tüzelt, akkor nagyon bújt mindenkihez, szelíd volt nagyon és emelgette a farát :D De ő nem kóborolt el.

Amikor a fiút ivartalanítottuk, ő ugyanúgy elkóborolt, de legalább nem verekedett.

2012. ápr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és az ivartalanítás úgy zajlik, hogy beviszed a cicát, lefogod, simogatod miközben beadják neki az altató szurit. Legalábbis nálunk így volt, de biztos az orvos segédje is lefogja ha te nem akarod. A nyakába kapja az altatót azt hiszem, de nem biztos mert nem én voltam bent nála :) Elalszik, akkor neked ki kell menned, megműtik, ez kb 20 perc - fél óra, a lánycicánál hosszabb idő, aztán lefertőtlenítik meg ilyenek, és bemehetsz és viheted haza még úgy hogy alszik. Az állatorvos mindent el fog mondani, az én cicámnak nyitva volt a szeme, és ezért mindig meg kellett mozgatnom amíg aludt, hogy utána bírjon rendesen pislogni, ne fájjon a szeme. A műtét után az enyémek kb 1-2 órával kezdtek ébredezni, akkor nagyon kábák, fel akarnak kelni, és rögtön menni, de nagyon gyengék, és állandóan elesnek, az elején lábra se tudnak állni. Ja és amíg alszanak előfordul hogy bepisilnek, úgyhogy valami törölközőt érdemes betenni alájuk. Aznap még kicsit kábák lesznek, de másnapra kutya bajuk. :)
2012. ápr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi. És bocsánat hogy ennyit kérdezek, de szeretném minél jobban tájékozott lenni mire odakerülünk.
2012. ápr. 18. 17:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Az ivartalanításról nem tudok sokat mondani, mert nem én vittem be őket, hanem anya :D


De annyit tudok hogy a fiúknak kb. tényleg 20 perc az ivartalanítás, a mieinket már félig éber állapotban hoztuk el. Tehát kóvályogtak, és bizonytalanul mentek. Ilyenkor mindenképpen velük kell maradni, nem szabad kiengedni őket. ÉS egy alom tálcát is rakj a közelébe. Mert az egyik fiú cicánk miután hazahoztuk félkómásan, rájött a pisilhetnék, és kóvályogva elindult az alom felé én meg oldalról fogtam és kísértem :D


A fiúkat ivartalanítás után nem kell visszavinni mert nem varrják, hanem "?ragasztják?" a sebet, mert olyan kicsi.

És a cica kb. fél, egy nap alatt túlvan rajta, semmi baja nem lesz.

A lánycicákat pedig varratszedésre kell visszavinni majd.


Am. az orvos minden egyebet elfog mondani majd :)

2012. ápr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. :)
2012. ápr. 18. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!