Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő alatt szokja meg a...

Mennyi idő alatt szokja meg a régi macska az új kismacskát?

Figyelt kérdés
A régi macskám egy éves, ivartalanított nőstény. Tegnap jött az új cica, kb. 2 hónapos nőstény. A nagy egyelőre fúj és morog a kicsire, és ha a kicsi simogatása után nyúlok felé, rám is fúj, és üti a kezemet (nem játékból). Kíváncsi lennék, kinél mennyi ideig tartott a folyamat, és hogyan zajlott, illetve ha bármilyen javaslatotok van, az is érdekelne :)
2009. jún. 20. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak akkor fognak összeszokni, ha a kicsi megnő. Szerintem így ellenséges kölyöknek gondolja a nagyobb cica. Az is lehet, hogy örökké viaskodni fognak egymással a gazdiért, a figyelemért. Nekem van egy 3 éves macsom, tavaly született egy kölyke, és most is állandóan nekimegy (nem gyilkos szándékkal), de meg szokta csapkodni a mancsával, ha a közelébe megy. A fiatalabb is nőstény. Szerintem már ők nem fognak megbékélni, de remélem nálad máshogy lesz! :)
2009. jún. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Remélem, nálunk másképp lesz, talán az pozitív irányba befolyásolja a dolgokat, hogy az én macskám ivartalanított...
2009. jún. 20. 20:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 1 éves exkandúrom. Egy hete szereztem mellé egy kis társat, egy 6 hetes csöpp kislányt. :) Az első 2 nap félelmetes volt, azt hittem megeszi, de azóta úgy meszerették egymást, hogy nagyon. :) A nagycicamosdatja a kicsit, együtt alszanak, nagyon édesek. :) Pedig ő kifejezetten egy vadállat, agresszor macska. Most pedig igazi anyai ösztönök törtek elő belőle. :)
2009. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jaj, de jó, hogy ezt mondod :)


Nálunk még mindig borzalmas a helyzet, aludni se tudok miattuk, és nem csak azért, mert a kismacska ugrál rajtam éjszaka, hanem az aggodalom miatt is. A nagy ma reggel olyan mélyen belémvágta a karmát, hogy nyüszítettem. Ez a legijesztőbb, hogy a saját macskám bánt. Pedig ma vele aludtam, és aranyos volt éjszaka.


A kicsivel egyre közelebb merészkednek egymáshoz, már egy pofon is kiosztásra került...

2009. jún. 23. 09:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Félelmetesnek tud tünni ahogy harap és karmol. Eleinte, emikor elkapta a kicsit, azt hittem őt is úgy harapja, ahogy engem szokott. A kicsi csak úgy nyivákolt, a nagynak meg befeszül az egész teste. Aztán nagy nehezen végigvártam egy ilyen bunyót, közben megnéztem őket közlebbről, és kiderült, hogy nem is harapja, csak odaszorítja az arcát, és max nyalogatja, meg megcsipkedi. :) Elég ilyesztőnek tud tünni a szitu, de vigyáz rá nagyon a nagymacsek, hoy ne essen beja. Például én szanaszét vagyok karmolva és harapva, a kicsin meg egy karcolás sincs. :)
2009. jún. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató választ :)


Az én macskáim még csak egyszer kerültek fizikai kontaktusba, ami egy pofonban nyilvánult meg, a kicsi irányába. Az is igaz, hogy éjszakára és amíg a munkahelyemen vagyok, különzártam őket. Azt hiszem, ma éjszaka megkockáztatom a nyitott ajtókat, ma már sokkal kevesebb a morgás, mint eleinte volt :)


Szerencse, hogy a tieid két nap alatt elfogadták egymást, az én idegeimet már felőrölte ez az öt nap :D

2009. jún. 23. 20:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Már megint én vagyok! :) Eszembe jutott még egy nagyon fontos dolog! Sokat szertgesd a régi cicát. Látványosan többet és jobban mint a kicsit. Különben féltékeny lesz, és az is lehet az oka annak, ha bántja őt. A kicsinek meg nem fog törést okozni, neki tök mindegy. :) Én abban a két napban kábé nem is foglalkoztam a kicsivel, csak amikor a nagy nem látta. :)
2009. jún. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia :) Képzeld, jó hírek vannak: már együtt játszanak, kergetőznek, hol a nagy kergeti a kicsit, hol fordítva :D


Már egyedül is merem hagyni őket, nem történt semmi baj, és már biztos, hogy nem fogják bántani egymást :) Néha fújnak egyet, a kicsi még morog is néha, de a nagy nem morog már egyáltalán.


A nagyot hiába próbáltam szelídíteni, simogatni, nem nagyon engedte. Pont azért hoztam a kismacskát, mert kezdett furcsán viselkedni. Csak ritkán és rövid időre hagyta magát simogatni, és többnyire marhára megijedt, mikor közeledtem felé, végigvágtatott a lakáson, pedig soha nem bántottam. Reméltem, hogy a kicsi segít majd neki, és most már úgy tűnik, ez így is lesz, máris hajlandó rágerjedni az elgurított játékra, pedig régen azt se csinálta.


Remélem, hamarosan arról számolhatok be, hogy együtt alszanak :)

2009. jún. 25. 21:57
 9/9 A kérdező kommentje:
Na, jelentem, együtt alszanak :D
2009. jún. 29. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!