Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám vakarózott ma és...

A macskám vakarózott ma és egy nagyon nagy kullancs jött ki belőle délelőtt. De az éjjel bepirosodott a szőre a fején, ez lehet a kullancstól volt? :S

Figyelt kérdés
2012. ápr. 22. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem vetted észre? :O

Vidd orvoshoz, valszeg már fertőződik! Nagyon nagy rá az esély, hogy a kullancs nagyon megszívta magát, és valahogy belevakarta a kullancsot, ami fertőzi.

(Remélem a kullancsot azért eltapostad)

2012. ápr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen eltapostuk.. nem vettem észre pedig pont előtte simogattam meg nézegettem.. nemtudom hol volt:S de ez már a 3. ami volt benne.. nemrég 2őt kiszedtünk:S
2012. ápr. 22. 18:35
 3/10 anonim ***** válasza:
csak kíváncsiságból, ez az országnak melyik részén van?
2012. ápr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Több mint valószínű, hogy ez a kullancstól volt, sajnos...

A megelőzés érdekében mindenképpen szerezz be kullancs (bolha, szúnyog stb) elleni nyakörvet, esetleg ilyen csepegtetős szert. Kérdezd erről az állatorvost!

2012. ápr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
tolna megye
2012. ápr. 22. 18:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolom fás területen éltek.

Legközelebb, ha orvoshoz mész, szerintem kéne kérned a macskádnak kullancs elleni oltást. Megéri.

2012. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi amúgy a valászokat, holnap valószinű hogy hozunk olyan csepegtetőst:)
2012. ápr. 22. 18:41
 8/10 A kérdező kommentje:
és amúgy melyik hatásosabb? a nyakörv vagy pedig az a csepegtetős?
2012. ápr. 22. 18:47
 9/10 anonim ***** válasza:
A csepegtetős. Főleg ha nagyrészt kint van, a nyakörv balesetveszélyes lehet a macskáknak, fennakadhatnak vele valahol.
2012. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
rendben, nagyon szépen köszönöm!:)
2012. ápr. 22. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!