Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudok tenni az ellen,...

Mit tudok tenni az ellen, hogy a szomszédaim 10-12db macskája ne az én kertemben végezze a dolgát és korzózzon? Az olyan jellegű válaszoktól kíméljetek meg, hogy tartsak macskát, kutyát, vegyek puskát stb.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 23. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tartsál kutyát!


Bocs - de tényleg, mit gondoltál, mit írnak majd? Esetleg lehet az egy dühös pávakakas, vagy egy territoriális beállítottságú túlmozgásos kecskeban... de akkor már inkább egy kutya.


Esetleg "B" tervként kiülhetsz te is és zavargászhatod odébb a macskákat személyesen, de okos ember erre kutyát tart.


A puskát, csapágygolyós csúzlit nem támogatom. Viszont mit szólnál egy kutyához? :)

2012. ápr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Esetleg megpróbálhatod a riasztópisztolyt. De szerintem az se az igazi, mert 1-2x majd megijednek a durranástól, aztán hozzászoknak, és semmire se mész majd vele.
2012. ápr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert nagyon sok munkám van a kertemben, hogy szép legyen és már nagyon unom, hogy minden nap 2-3 új csomag van elhelyezve a fű közepén. Undorodom is tőle, ráadásul nemsokára születik a kisfiam és nem szeretném, ha majd játék közben macskapiszokba "botlana".

Nem tudom mit szólnának a kedves "sokmacskás" szomszédok, ha tartanék mondjuk 10 darab mosómedvét és mind hozzájuk járnának sz..ni??? :) Biztos feljelentenének egyből valahol... Nincsen erre valami törvény, szabályozás, hogy max. mennyi macskát lehet tartani/ háztartás?

2012. ápr. 23. 11:30
 4/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az önkormányzatnak van helyi rendelete, de törvényi szabályozás nincs. Amíg ellátja az állatokat, addig nem lehet ellene fellépni. És ha van is helyi rendelet, ha erre hivatkozva fellépsz a macskái ellen, örökre szerzel egy rossz szomszédot (Ráadásul mit csináljon velük? Fojtsa vízbe?)


Ha tényleg sok munkát fektetsz a kertbe, akkor megértem, hogy zavar a macskapiszok - de akkor is a kutyát látom a legjobb megoldásnak. Azt megtanítod, hogy hova végezze a dolgát és le van tudva a probléma. A gyereknek is jó lesz, hogy lesz a családban egy kutya.

2012. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem túl macskabarát, de ha nem akarsz kutyát, vegyél mozgásérzékelős macskariasztót(az nem ad folyamatos hangot).


Én ezt is olvastam már:


"olyan csap és lámpa, amiket mozgásérzékelő (cica méret is) működtet + locsolócső spriccelővel (minél intenzívebb legyen)

Elkészítés: szereljük össze a mozgásérzékelős csapot a locsolócsövet és az esőztetőt, üzemeljük be a m.érz-s lámpát! Nyissuk ki a kerti csapot és vegyük kézbe a kamerát, szóljunk barátainknak- gyerekeinknek és hívjuk a cicákat! Megjegyzés: később a fürdetést abbahagyhatjuk, éjjel a lámpa is Pavlovi lesz.

Hatásosabb ha úgy helyezzük el a tusolót, h. a macskát sarokba szorítsa a zuhany, tehát a komoly esőbe berohanva tudjon csak menekülni. Garantált az eredmény, és csak csodálkozni tudtunk, a lesmesterek milyen gyorsan megtanulnak."

2012. ápr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na valami ilyesmire gondoltam! Ha van valakinek konkrét tapasztalata írjon. Köszi!
2012. ápr. 23. 11:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezt is nézd meg: [link]
2012. ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"A 450 gr-os flakon tartalma kb. 50 m2 területre elegendő."

3.000 ft


A kertem kb 1,200 m2...

2012. ápr. 23. 15:04
 9/12 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jaaaj, bocsi, rosszat linkeltem(előző vok)
2012. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!