Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet arra, hogy szobamacskám lehessen?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz helyzetben vagyok. A szüleim hallani sem akarják azt, hogy a házban bármiféle állat is legyen, de én megveszek egy cicáért. A szobámban szeretném tartani. Az előző macskám kb. fél éve halt meg, nehezen dolgoztam fel, de én nem bírok meglenni macska nélkül.

Akik igazán szeretik a macskákat, megértik. Nem bírok ilyen állat nélkül élni...

Az a baj ( tudom, hogy az én hibám! ), de az előző macskám kinti, azaz utcai macska volt, és ha bejött nem én adtam neki a kaját----> ami még egy ok anyuéknak...

Komolyan gondolom a dolgot. Szülinapomon hangosan kívántam, de ők mintha meg sem hallották volna.

Nyári szünetre szeretnék egy kiscicát, ami a kereszt apukámnak most van, mivel az ő macskája (kinti) most ellett. Április 14.-én

Tudom, hogy 2-3 hónapos korban lehet őket elhozni, ezért is jó, mert pont nyári szünetre esik!


Bármit megtennék, és ETETNÉM is, pucolnám az alomtálcát, itatnám, játszanék vele ( ez természetes :D ), és minden szeretet megkapna tőlem, úgy, ahogy az előző cicám is, szóval minden munkát bevállalnék (bármi is legyen az).


Szerintetek mit tegyek? Mindenáron szeretnék szobacicát, ha az egész házat kellene felsúrolni, akkor is!

Tudom, hogy egy állat nagyon-nagy felelősség!

Érvekkel nem hinném, hogy sokra megyek, és mindenki a macska ellen van...(apu,anyu,nővér), és csak én szeretnék cicát a házba...


Csak aki segít az írjon, és örök hála minden jó tanácsért!



2012. ápr. 23. 14:32
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Kihagytam : az udvaron van két kutya (német juhász + roti keverék), vagyis nagytestűek. A német juhász (2 éves) utálja a macskákat, ezért is kell a szobámba, mert az udvaron nem tűrné el!
2012. ápr. 23. 14:37
 2/21 anonim válasza:
100%
csak is higgadtan őszintén és határozottan!
2012. ápr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
De mit mondjak nekik? Ha meghallják a témát azt mondják : nem kell macska, mindent összeszőröz és teli van bolhákkal, meg betegségekkel.stb...
2012. ápr. 23. 14:40
 4/21 anonim válasza:
66%
Én is nagyon szeretem az állatokat, 3 kutyánk és egy nyulunk van. A 3 kutyából egyet én hoztam és a nyulat is én szereztem. Sokat könyörögtem én is hogy szeretnék állatokat, de a szüleim kijelentették hogy 2 kutya bőven elég. Végül amikor elutaztak az egyik hétvégén a nővéremmel mentünk és vettünk egy kiskutyát, amikor meglátták persze nem örültek és mondták hogy azért ezt nem kellett volna, de ha már meg volt nem volt szívük elvinni.A nyuszival ugyan ez volt a helyzet. Elismerem átvertem a szüleimet, de ha úgy gondolod hogy tudod gondozni a macskát, és nem unsz rá pár hónap múlva akkor szerintem kockáztasd meg. Esetleg még azt is megteheted hogy a macska teljes etetését, értem ez alatt a táp megvételét is, magadra vállalod. Elég húzós akció és nem biztos hogy bejön, de nálam bejött.
2012. ápr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a kiscica Etyeken született, és oda csak így négyesben, vagy hármasban megyünk, szóval megoldhatatlan, hogy csak úgy elhozzam... :(
2012. ápr. 23. 14:54
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg leülni velük. Vedd rá őket, hogy hallgassanak meg. Mondd meg, hogy úgyis te takarítod a szobádat, és megígéred hogy a macska után is mindig fel fogsz takarítani. Esetleg olyanokat is mondhatsz, hogy ez az álmod, és szeretnéd, hogy a gyerekkorról jó élményeid legyenek. Mondd meg, hogy a macska hasznos, tuti, hogy egy darab egér nem lesz majd a házban. A macska megeszi a maradékot. A legközelebbi ünnepre(karácsony, szülinap) mondd azt, hogy nem kérsz mást, csak azt, hogy lehessen egy cicád. Tehát ha mást vesznek az csupa pénzkidobás, hisz nem is szeretnéd megkapni. És mivel szeretnének azért ajándékot venni, talán ráállnak.

Sok sikert, remélem, hogy összejön a dolog.

Az én anyum is olyan, hogy nem tűr meg állatot a házban, évekig könyörögtünk a testvéremmel valamilyen háziállatért. Ma már van két tengerimalacunk, és nemsokára megkapom a cicámat is.

Ja, és esetleg a nővéredet is bevonhatnád, hogy segítsen. próbálj jópfizni vele, tegyél neki apró szívességeket, és úgy kérd vissza, hogy segít meggyőzni a szüleidet.

2012. ápr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, "élményeid" helyett "emlékeidet" akartam írni.
2012. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, arra gondoltam, hogy csinálok power-pointba kiselőadást az érvek-ellenérvekről, és leültetem a családot a gép elé. Szerinted beválhat?
2012. ápr. 23. 17:01
 9/21 Vicuska87 ***** válasza:
83%

Macskát tartani nagy felelősség! A cica vagy kinti, vagy benti legyen. Ha benti macska, akkor kell neki alom, alomtálca, fésű, nedves -és száraztáp, kaparófa, játék, oltások, féregtelenítés, és IVARTALANÍTÁS!

Ez rengeteg pénzbe van, úgyhogy jól gondold meg, hogy szeretnél e cicát.

A cica nem csak a te szobádba lesz, ő kalandozni fog minden fele a lakásban.

Szóval ezek a dolgok szükségesek.

Mindennap nem árt megfésülni, mert akkor kevesebb szőrt hullajt.

Ha jobb minőségű kajával eteted, akkor nem kell félned a betegségektől, nem fog büdöset kakálni, és pisilni sem.

Kaparófa, ugye azért kell, hogy legyen hol éleznie a kicsi karmait, amit aztán 1,5 hetenként karomvágó ollóval, szépen le kell vágni. Oltások szükségesek, ha azt akarod, hogy a cicád egészséges legyen. Féreghajtó 3 havonta kell, mert ha esetleg a cicád elkap valami férget, akár cipőtalpról is, akkor azzal bizony az ember is megfertőződhet. És azért minden családtagot kikezelni, elég költséges szintén.

Ivartalanítani, pedig azért kell, hogy ne jelölgessen a lakásban mindenhova, amikor ivaréretté válik, lánycicáknál, pedig azért, hogy véletlenül se lehessen kiscicája!

2012. ápr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%

15:50 vagyok. Igen, az utolsónak azért igaza van, ezeket a dolgokat is be kell kalkulálni. Szerintem a power pointos dolog beválhat, érdemes megpróbálni. Végülis te tudod, hogy a szüleid milyenek, hogyan lehet őket a leginkább meggyőzni.

Sok sikert!!!!

2012. ápr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!