Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Veszett macskának milyen...

Veszett macskának milyen tünetei vannak? A harapás helye és környéke megduzzad? Kérdés részletezése lent.

Figyelt kérdés

Tudom,hogy kb. hasonlók a tünetek,mint a kutyáknál,de ennél bővebben?


Kertes házban lakunk,Cicám ma reggel harapással a lábán fogadott.A harapás elég kicsi,származhat patkanytól de egy másik kandúrtól is-errefelé most dúl a "cica l'amour"-.


Nem volt veszettség ellen oltva,a tünetek a harapás időpontjától számitva mikor jelentkeznek?

Mik a kezdeti tünetek?

A harapás megduzzad?Mert a cicám sebesült lába a duplájára duzzadt.


Olvastam,hogy étvágytalan is lehet.Délután simán megevett 2 csirkehátat-közepeset.Ez jelentheti azt,hogy a macsom nem veszett, csak én látok rémeket?


Még eddig nem volt agressziv, ugyanúgy dorombolt és "beszélt" hozzám,mint máskor.


Légyszi segitsetek! :((((((



2012. ápr. 28. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:

ha a macska lába a duplájára duzzadt akkor alap lenne, hogy elmész a dokihoz. Ma lett volna okosabb amikor még volt rendes rendelés és nem kell holnap az ügyeletre menned.

És ott az orvos a veszettségről is felvilágosít.

2012. ápr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

sajnos falun élek,itt olyan állat,hogy "macska" állatorvos számára nem létezik.

csak disznó,ló,szarvasmarha és kutya.


Sajnos vannak még ilyen helyek az Unióban....

2012. ápr. 28. 22:37
 3/7 anonim ***** válasza:
A dagadás valószínű, hogy a harapásból származó gyulladástól van,(baktérium) de nem vagyok szakértő.
2012. ápr. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egy penicillin injekciót csak be tud adni az az orvos is
2012. ápr. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg nézd meg nincs-e eltörve. Akkor szoktak dagadni a végtagok.
2012. ápr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Cicám jól van,a sebet fertőtlenitettem,és antibiotikumot adtam neki külsőleg és belsőleg is.

A lábacskája ismét normális méretű :))

2012. máj. 3. 20:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2012. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!